Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek miért történt ez...

Szerintetek miért történt ez a Forint gyengítés?

Figyelt kérdés

[link]


Ennyire hülyék nem lehetnek a Fidesznél?


2010. jún. 9. 11:23
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
0%

Az egyoldalú szerződés kötés az nem mond ellent véletlenül a Ptk. valamelyik §-nak? Mert én úgy tudom...


Szerződés módosításról volt szó. Ami azt jelenti, hogy az alapszerződés kisbetűs részében benne van, hogy bármikor emelhetik a kamatot, egyéb + költségeket vethetnek ki az ügyfélre mindenféle fals indokkal. + fedezetet kérhetnek stb. A ptk a hajadra kenheted te kis rosszul tájékozott.

2010. jún. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Ha valóban a válaszok érdekelnek, akkor olvasd végig az összes választ.


Ha pedig azt akarod hallani, hogy mennyire hülyék a fideszesek, menj el egy MSZPs naggyűlésre.


DE, mindkét esetben kérlek, hagyd abba a nálad intelligensebb emberek agyának a b*szását, és olvasd el az észérveket.


Igen, az importmérleg negatív. Miért? Mert olcsóbb külföldről behozni. Magasabb euró-árfolyam mellett drágább lesz, talán akkor majd megéri magyar terméket venni. Tudod, amit esetleg valamelyik rokonod cége állít elő.


Egyébként pedig, kb 100 kérdés volt már ezzel kapcsolatban. Nem egy helyen leírtam már, hogy ez miért lehet jó is nekünk.


Az pedig, hogy csomó ember annyira hülye, hogy havi 80 ezerre felvesz deviza-alapú/jelzálog-terheléses hitelt, kb 8 milliót, meg is érdemli, hogy ráb*sszon.


OK, magyarországon nem lehet még 10 év munka után se házat venni. Értem én, el nem fogadom, mert nem így kéne, hogy legyen, de ez nem jelenti azt, hogy 10 évre kell hitelt felvenni, idegen valutában. Honnan tudhatod, hogy nem fog a forint a felére esni, az idegen valuta meg 3x-ára nőni?


Kérnék továbbá mindenkit, hogy aki se politológiát, se közgazdaságtant nem tanult, az ne írjon be hülyeségeket. Kiemelném ehhez példaként azt, aki beírta, hogy "8 év beszólongatás után most megmutatták magukat".


Kérdem én, te idióta marha, mégis, mit mutattak meg? Pár hete vannak még csak bent, érdemi intézkedést ennyi idő alatt még nem is tudtak véghezvinni.


Az pedig, hogy az euró-árfolyam felment, a devizahiteleseken kívül mindenkinek jó.

2010. jún. 9. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

"Igen, az importmérleg negatív. Miért? Mert olcsóbb külföldről behozni. Magasabb euró-árfolyam mellett drágább lesz, talán akkor majd megéri magyar terméket venni. Tudod, amit esetleg valamelyik rokonod cége állít elő."


tudod egyszer részt vettem egy kísérletsorozatban, aminek az alapproblémája az volt, hogy a kézi fúrógépek elektromos alkatrészeinek sokkal rövidebb az élettartama, mint a mechanikus részeknek. ez így nyilván nem jó, mert a felét fölöslegesen dobjuk ki, amikor másik fele elromlik.

ha azt hiszed, hogy volt a kísérlet célja, hogy növeljük az elektronika élettartamát, akkor tévedsz. az volt a kérdés, hogyan lehet minnél olcsóbban olyan (sz@r) mechanikát gyártani, ami annyi ideig bírja, mint az elektronika.


persze így is lehet nézni a dolgot, de a magam részéről jobban örülnék egy olyan törekvésnek, ami magyar árút teszi olcsóbbá, és nem a külföldit drágábbá, mert sajnos nekem nem fán terem a pénz, mint egyeseknek... persze a gazdaság élinkítés egy szép hosszútávú feladat, csak addig nem kellene éhenhalni, mert akkor nem fogunk tiszta szívvel örülni a dolognak...


"Az pedig, hogy csomó ember annyira hülye, hogy havi 80 ezerre felvesz deviza-alapú/jelzálog-terheléses hitelt, kb 8 milliót, meg is érdemli, hogy ráb*sszon."


havi 80e-ért 8 milliót forint alapon kapsz, deviza alapon ugyanez 50-60e... ha a legjobb árfolymon vetted volna fel ugyanazt a hitelt forint illetve deviza alapon, akkor a legrosszabb árfolyamon is még csak karcolgatná alulról a deviza törlesztőrészlet a forintot...


igazad van a felelőtlenséggel. de nem az az életidegen, hogy egy fiatal pár össze szeretne költözni egy saját kis lakásban, hanem az, hogy ketten normális kategóriájú fizetéssel egy egyszobás lyukat sem nagyon tudnak (tudtak) maguknak forint alapon megengedni...

2010. jún. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!