Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A külföldön élők közül kik...

A külföldön élők közül kik szavazhatnak?

Figyelt kérdés
Csak a Mo.-i lakhellyel rendelkező és magyar/kettős állampolgárok?
2018. márc. 15. 14:50
 1/6 anonim ***** válasza:
68%
Elvileg mindenki: De tudjuk hogy azoknak könnyíti meg a fidesz a szavazást akik rájuk szavaznak. ennyit az esélyegyenlőségről.
2018. márc. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Elvileg akkor is szavazhatsz a ha nincsen bejelentett magyar lakcímed, az adott ország Nagykövetségén.
2018. márc. 15. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Annyival egészíteném ki az előttem szólókat, hogy akinek nincs magyarországi állandó lakcíme az csak pártlistára szavazhat, mindenki más 2 szavazatot adhat le: egyet listára, egyet pedig a saját állandó lakcíme szerinti körzetben induló jelöltekre. Kérlek, javítsatok ki, ha azóta változott volna.
2018. márc. 15. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

De miért szavazhat "bárki" pártlistára. Akkor én is szavazhatnék a németországi választásokra, holott közöm sincs hozzá? Nem értem!!!!!!!!!!!

Aki itt él(ne), de átmenetileg nem tartózkodik itthon az még rendben lenne. De a többinek mi köze hozzá?

2018. márc. 15. 16:26
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha német állampolgár vagy, akkor simán.
2018. márc. 15. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
nem "bárki", csak magyar állampolgárok. Ha magyar lakcímed nincs, tehát mondjuk határon túli, pl. erdélyi magyar vagy vagy véglegesen kiköltöztél de megtartottad az állampolgárságodat, akkor levélben is de csak listára mivel nincs körzeted, ha csak mondjuk külföldön tanulsz vagy valamiért a választás napján kint tartózkodsz akkor az ottani magyar nagykövetségen a körzetedbe és listára is leadhatsz szavazatot.
2018. márc. 15. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!