Kezdőoldal » Politika » Egyéb kérdések » Csak én érzem problémásnak,...

Csak én érzem problémásnak, hogy külföldön élő magyarok is szavazhatnak majd a jövő évi választásokon?

Figyelt kérdés
Nem a magyarságukat akarom megkérdőjelezni, csak egyszerűen nem érzem jogosnak, hogy olyanok szóljanak bele az életünkbe, akik nem is élnek Magyarországon. Tegnap bemondták, hogy idáig közel 7000 külföldön élő magyar regisztrált ebből a célból! Felháborítónak tartom!
2013. szept. 4. 15:08
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
35%

7000 ember nem oszt, nem szoroz.


Ha 1 vagy 2 nullával több lenne, akkor tényleg lenne súlya az ő szavazatuknak is.

2013. szept. 4. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
11%
Ahelyett, hogy ezen dühöngsz, szerezd meg a román, szlovák, osztrák, ukrán, szerb, stb. állampolgárságot, és szavazzál te náluk. Szerinted most pont 7000 ember miatt fog nyerni egy párt? Ha jól számoltam az a 7000 ember a magyaroknak csak a 0.01% teszi ki. Ahelyett, hogy itt nyávogsz, inkább biztasd a barátaidat, hogy menjenek el szavazni.
2013. szept. 4. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%

Egyetértek. Mindenki ott szavazzon, aminek a következményét a bőrén érzi.

Én nem is fogok, egyrészt választani sem tudnék a sok rossz közül, de már én is külföldön vagyok és nem tervezek hazamenni.


Az más, aki kiküldetésben vagy csak ideiglenesen dolgozik kint, azok tőlem szavazzanak.

2013. szept. 4. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
64%

"Tegnap bemondták, hogy idáig közel 7000 külföldön élő magyar regisztrált ebből a célból! Felháborítónak tartom!"


Ez igy nem teljessen igaz. Ha mar valaki felvette a magyar allampolgarsagot nem kotelezo neki azert regisztralni hogy szavazhasson is. Vagyis aki kerte a magyar allampolgarsagot az mar szavazhat is ha akar, levelben.

2013. szept. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
22%

Teljesen normális, hogy szavazhatnak. Természetesen ők is a bőrükön érzik a választás következményét, lásd például a 2004-es népszavazás az állampolgárságról, amikor a barom gyurcsány 23millió román bevándorlóval riogatott. Szerencsére ilyen többet nem lesz.

Lényeges, hogy a magyar kormány fontosnak tartja-e a nemzet egységét gazdasági, kulturális és minden egyéb szempontból. Ezt persze hiába magyarázzuk annak, akinek a "társadalmi felelősségérzete" csak a saját közvetlen környezetéig terjed (illetve nem is érti ezt a kifejezést).

2013. szept. 4. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
68%

"Ez igy nem teljessen igaz. Ha mar valaki felvette a magyar allampolgarsagot nem kotelezo neki azert regisztralni hogy szavazhasson is. Vagyis aki kerte a magyar allampolgarsagot az mar szavazhat is ha akar, levelben."


Pont, hogy Te írsz butaságot. Most kell regisztrálni nekik.


Amúgy itt egy kérdésem erről a témáról részletesen:


"Van ennél lejjebb? Ez nem tűnik fel senkinek? Szerintetek az véletlen, hogy a "határontúli ősmagyarok" szavazását ennyire segítik, míg a "külföldön tartózkodó honfitársaink voksolását meg szinte gátolják? (Többi lennt)"


http://www.gyakorikerdesek.hu/politika__magyar-politika__468..

2013. szept. 4. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
44%

"érzem jogosnak, hogy olyanok szóljanak bele az életünkbe, akik nem is élnek Magyarországon"


Tehát aki kiment Németországba,Angliába vagy más országba dolgozni, állítólag kb félmillió ember, ők se szavazhassanak? Hiszen "nem is élnek Magyarországon"...


Egyébként Németországban is szavazhatnak a határon túli németek.

2013. szept. 4. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Én most készülök kimenni és igen úgy érzem, aki nem él itthon, mert megunta, ne is szólhasson bele! Nem sértődnék meg azon, hogy külföldiként nem szavazhatok. Most őszintén, ha elhagyod a szüleid házát és önálló életet kezdesz, Te onnan beleszólhatsz az ő dolgaikba? Vagy fordítva hogy esne ez neked?
2013. szept. 4. 15:48
 9/13 anonim ***** válasza:
65%

A családom sváb, tehát Németországon kívüli német. De NEM szavazhatunk a németországi választásokon!

Az nem érv, hogy azért szavazzanak akármelyik pártra, mert a belügyeink érinthetik a külföldön élőket is.

CSAK az szavazzon, aki itt él, itt dolgozik és itt fizet adót. Aki a saját bőrén érzi az itthoni viszonyokat. A külhoniak csak a Fidesz médiából tájékozódnak. Istennek hiszik Orbánt, pedig a dumán kívül nem tesz semmit a határon kívüliekért. Csak itthon ad nekik olyan kedvezményeket, amit a belföldieknek nem.

2013. szept. 4. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
0%
16:24 német állampolgár vagy? Nem. Tehát nem szavazhatsz, ilyen egyszerű. -.-"
2013. szept. 4. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!