Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem látják át az emberek...

Miért nem látják át az emberek hogy 2 választás van?

Figyelt kérdés

Vagy fidesz vagy jobbik.

Le is írom, miért gondolom így, ha van észérv az mellett, hogy másképp gondolod, szívesen meghallgatom.

1. fideszre szavaz, támogatja a kormányt és a 2/3-ot - fidesz marad

2. jobbikra szavaz, kormányváltást akar - van rá esély, hogy ne a fidesz maradjon

3. bármilyen más pártra szavaz - kormányváltást (lehet, hogy) akar, de el nem ér, ezáltal max a 2/3-ot sikerül megakadályoznia - fidesz marad

4. szarik bele, el sem megy - fidesz marad


Én ezt a 4 lehetőséget látom, ezzel a 2 kimenetellel... vagy 2,5-el, ha a 2/3-ot számba vesszük.


2018. márc. 16. 19:43
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:
Mert az összes ellenzéki párt közül az ő támogatottságuk a legmagasabb
2018. márc. 17. 11:34
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az majd április 8-án derül ki, hogy kinek a legmagasabb. 2014-ben is csak 3.-ok lettek összesítve. Lehet most is így lesz. Én nem szavaznék egy Jobbikra. Nagy változást nem hoznának a Fideszhez képest. A Fidesz jórészt a Jobbiktól ellopott programot csinálta meg. Ide vezetett. Szóval az egy Fidesz 2.0. Akinek elege van a Fideszből és normálisan gondolkodik, pont ezért sem fog a Jobbikra szavazni.
2018. márc. 17. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
És ha nekem se a Fidesz, se a Jobbik nem szimpatikus? Egyéniben valószínűleg Jobbikosra fogok szavazni, mert ott tényleg nincs másra értelme (csak neki van esélye a fideszes ellen), listán viszont másra fogok. Szerintem nincs realitása annak hogy ne a Fidesz kapja a legtöbb szavazatot. A kétharmad, illetve adott esetben a többség megakadályozása szempontjából pedig mindegy hogy Jobbik, vagy más.
2018. márc. 29. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Én az mkkp 5/3os többségét látom reálisnak.
2018. márc. 29. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
0%
Én egyetértek veled kérdező, jól látod. Az a baj hogy sokan nem látják. Vagy nem érdekli őket.
2018. márc. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
13, ha nem a legesélyesebbre szavazol, akkor a kormányváltás ellen szavazol. Az a baj, hogy sokan gondolják így, mint te, pedig ha akik így gondolnák, elhinnék, hogy lehet változtatni az ő 1db X-ükkel, akkor lenne esély egy tényleges kormányváltásra
2018. márc. 29. 10:24
 17/18 anonim ***** válasza:
81%

"ha nem a legesélyesebbre szavazol, akkor a kormányváltás ellen szavazol."


Pontosan! És pontosan ezért nem szabad minden körzetben, egyéniben a Jobbikra szavazni, mert rohadtul nem Ők mindenhol a legesélyesebb ellenezéki párt!

De pont a jobbik szavazók nem hajlandóak a taktikai szavazásra, ugyanúgy ahogy maga a párt nem hajlandó a az összefogásra...


Én speciel szívem szerint LMP-re, Momentumra, vagy akár MSZP-re szavaznék. De a körzetemben a Joebbikos országgyűlési képviselő az esélyesebb... Így rá szavazok. Talán így váltjuk a körzetben a Fideszt.


Viszont vannak körzetek, ahol NEM a jobbik az erős, Csepelen, vagy Erzsébeten a Jobbik csak 3.

De az ottani Jobbik szavók valószínűleg nem hajlandóak pl. egy esélyesebb MSZP-re szavazni, s így nyer a Fidesz képviselője.


Pedig ha tartanánk magunkat a taktikai szavazáshoz, akkor kiszorulna a Fidesz és még így is nagy valószínűséggel A JOBBIK GYŰJTENÉ A LEGTÖBB KÖRZETET.

De mivel senki sem hajlandó kompromisszumot kötni és a Jobbikosokat még az is zavarja, hogy nem 2/3-al jutnak a parlamentbe (amire semmi esélyük) és hogy vannak ott baloldali "libsi" pártok, így ismét 4 évig itt marad nekünk a Fidesz.

Aztán ne csodálkozzatok, ha következőnek már nem lesz választás.

2018. márc. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
17, én spec (ha nem épp a jobbikos lenne az esélyes nálunk) a legesélyesebbre szavaznék. A kérdésben az országos listára gondoltam. Egyéniben persze hogy arra kell, akinek a legnagyobb esélye van.
2018. márc. 29. 14:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!