Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A magyarországi pártokat hol...

A magyarországi pártokat hol helyeznétek el a politikai koordinátarendszerben?

Figyelt kérdés

[link]


Tőlem mindegyik itthoni párt távol áll. Én magamat a lila mezőben helyezném el.



2018. márc. 16. 20:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Authoritarian left, annak is a szélső sarka. Nem nagyon venném külön a pártokat, mert ennek az enyhe változatai mind.
2018. márc. 16. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

Megfogtál.

A Fidesz most akkor gazdaságilag jobb vagy baloldalinak számít? A gazdasági baloldalra jellemző, hogy olyan magasak az adók, mint nálunk, nagy a társadalmi újraelosztás, de azért, hogy a szegényeknek jobb legyen. A Fidesz éppen nem ilyen, ők azért adóztatják agyon a lakosságot, hogy aztán a gazdagoknak és a pajtiknak visszaosszák a beszedett pénzeket.


Ez most akkor gazdaságilag jobboldalnak vagy baloldalnak számít?

2018. márc. 16. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Leírom, hogy szerintem hogy van:


Fidesz: Piros és kék határán a legtetején.

MSZP: Piros és zöld határán középen.

Jobbik: Pirosban, de nem messze a kéktől.

LMP: Zöldnek a sarkában.

Együtt: Zöldben valahol középen nem messze a lilától.

PM: Zöldben.

Dk: Zöld és a lila határán középen.

Momentum: Zöldben, de közel a centrumhoz ahol az összes találkozik.


Én: A lilának a legsarkában :-(

2018. márc. 16. 20:25
 4/11 A kérdező kommentje:

Magyarországon nincsen gazdaságilag jobboldali párt. Alapvetően mindegyik pártunk a piros vagy a zöld mezőben helyezkedik el. Még talán a Fidesz és a Dk áll ehhez a legközelebb ,de ezek is középen vannak a bal és jobb oldal között.


Egyébként azért is érdekes ez az ábra, mert nagyon jól rávilágít, hogy nálunk mennyire félreértik a jobb meg baloldalt azt emberek. Alapvetően az itthon magukat jobboldalinak vallók a piros mezőben helyezkednek el, a baloldalinak vallók pedig a zöldben, legalábbis a pártokból mindegyik ezekben a mezőkben található.

2018. márc. 16. 20:31
 5/11 anonim ***** válasza:

"Fidesz: Piros és kék határán a legtetején."


Azt azért nem mondanám. Amelyik rendszer annyira autoriter, hogy a legtetejére kerül, az már totalitárius rendszernek számít. Hitlerizmus, sztálinizmus, vörös khmerek, stb.

A többi kb. stimmel, habár sokszor túlzásokba esel. Az LMP nincs a zöldnek a sarkában, de benne van a zöldben.

2018. márc. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Jó, ez igaz, a kis túlzás amiatt van, mert hozzám képest mindegyik kőkeményen autoriter és/vagy baloldali...
2018. márc. 16. 20:36
 7/11 anonim ***** válasza:
De biztos vannak neked is baloldali jellemzőid. Például az oktatást és a rendfenntartást hogy képzeled el max. jobboldali gazdaságpolitikával?
2018. márc. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Ez amúgy vajon a Kádár nosztalgiának köszönhető, hogy nálunk ennyire baloldaliak a pártok és az emberek?


Én fiatal vagyok, a rendszerváltás után születtem, valószínűleg ezért gondolkodok teljesen másképp, mint az előttem lévő generációk.

2018. márc. 16. 20:38
 9/11 A kérdező kommentje:
Jó, lehet, hogy nem a legsarkában vagyok, de mindenesetre erőteljesen a lilában. Nem akarom teljesen eltüntetni az államot, csak minimális szerepre szorítani, ahol az általad említett szükségszerű dolgok azért megvannak a rendfenntartás céljából. Ezt a minimális államot szükségesnek is tartom az emberi szabadság maximalizálása érdekében.
2018. márc. 16. 20:41
 10/11 anonim ***** válasza:
45%

Ahogy a magyarokat ismerem, hidd el nekem, még egy gazdaságilag jobboldali rendszerrel sem tudnának fejlődni.

Abból is valami elcseszett Mad Max országot csinálnának vagy valami ilyesmit. Az oroszoknál is ez volt a 90-es években. A Szovjetunió bukásával szabadjára lett engedve a sok kromoszómahibás ősember és elkezdték egymást eltaposni és agyonverni.

Én a mostani magyar társadalomból is valami ilyesmit nézek ki, mint ami akkor ott volt.

2018. márc. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!