Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hiteles a szoc-lib propaganda...

Hiteles a szoc-lib propaganda az egészségügyről?

Figyelt kérdés

Az ellenzék állandóan az egészségügy helyzetéről papol, hogy az mennyire rossz. Hogyan van arcuk ostorozni a Fideszt, amikor a szoc-lib kormányok idején állandó leépítés, „nyomor” volt az egészségügyben ?


Emlékeim szerint az előző kormányok idején rengeteg „reform”=megszorítás sanyargatta az egészségügyet, amiből most kezdünk kilábalni. Sőt még aki emlékszik rá az SZDSZ el is akarta privatizálni a korházakat. Emlékszel még Kunce „az állam rossz gazda” állandó szlogenjére?


Most mi lenne velünk, ha nyugati tőkés cégek megvették volna a korházakat ? Az alagsorban lenne az ellátás, az emeleten a plasztikai sebészet. Az jobb lenne?


Utána kerestem az egészségügyi politikai intézkedéseknek az előző MSZP-SZDSZ kormány alatt és a mostani kormány idejéből. Ezeket találtam :


**MSZP-SZDSZ alatt:


1 - több mint 600 milliárd forintot vontak ki az egészségügyb ől,

a kórházakat eladósították és hagyták leamortizálódni. A betegek érdekeivel nem törődve


2 - Fejlesztés helyett inkább lakatot tettek a kórházakra, véglegesen bezárták a Svábhegyi Gyermekkórházat, az Országos Pszichiátriai és Neurológiai Intézetet, a Szabolcs utcai kórházat és a Schöpf-Merei Kórházat .


3 - Az aktív ágyak számát 16 ezerrel csökkentették, 6 ezer egészségügyi dolgozót

tettek az utcára, és elvettek egy havi bért az egészségügyben dolgozóktól .


4 - fizetőssé tették az egészségügyet, vizitdíjat és kórházi napidíjat vezettek be ,

mindezt ráadásul úgy, hogy a 2006-os választási kampányban még tagadták a terveiket .


5 – Privatizálni akarták a korházakat. A külföldi tőkeerős kapitalista vásárlók a jövedelmező plasztikai sebészetre helyezte volna át a tevékenységét. Legfeljebb a pincében kapott volna, helyet a normális ellátás



- - - - -


**A Fidesz-KDNP kormány alatt ezek kerültek bevezetésre :


1 - 2010-hez képest a háziorvosi finanszírozási díj 61,9 százalékkal emelkedett .


2 - Indikátorrendszeren alapuló kiegészít ő finanszírozás került bevezetésre, melyre kezdetben 3 milliárd forint, 2014-t ől pedig már évi 4,5milliárd forintos keret áll

rendelkezésre .


3 - A területi ellátási kötelezettséggel rendelkez ő háziorvosi, házi gyermekorvosi praxisok 2015 . óta minden évben havi plusz 130 ezer forintos rezsitámogatást kaptak, ami így 4 év alatt havi 520 ezer forint többletet jelent, amely összeget 2018-ban is biztosítja a Kormány.


4 - A fiatal háziorvosok munkájának el ősegítése érdekében pályakezdésüket Praxisvált ó

Program bevezetésével segítette a Kormány . A háziorvosok korfájára kedvezően ható praxisprogramok lehetővé teszik a fiatal szakorvosok, szakorvosjelöltek bekapcsolódását az alapellátásba. 2006. január 1-je óta a Praxisprogram I . keretében

117 fő került foglalkoztatásra, ellátott települések száma : 139. 2017. november 13.-án

a Praxisprogram I . keretében ellátott tartósan betöltetlen körzet száma : 20, ellátott

települések száma : 27


5 - A Praxisprogram II . a háziorvosi tevékenység végzésének lehet őségét kínálja a

klinikai szakképesítéssel rendelkező orvosok részére . A Praxisprogram II . keretében

képzési szerz ődést 287 fővel kötöttünk


6 - Alapellátás fejlesztését támogató uniós projektekkel 44,2 milliárd forint érkezett az

alapellátásba.


7 - Alapellátó fogorvosok részére 2017-ben praxisonként 3 millió forint szabado n

felhasználható forrást biztosított a Kormány.


Csak az ellenzéki ismert média szajkózza, hogy a kormány tönkretette az egészségügyet, de ha megnézzük a független médiát, ott mindenhol a kormány eredményeit írják le csak 1 pl [link]

Nem értem, hogy a kormány miért nem mondja ezeket a tényeket ki ? Miért hagyja, hogy mindenki fejébe az ellenzéki média „csúsztatása” maradjon benne?


Azt érzem, hogy ma az ellenzéki szoci-liberális média így beszél egymás közt a Fideszről

https://www.youtube.com/watch?v=l0LVO44vUu4


Mennyire hiteles a szocialista-liberális ellenzék egészségügyről való kampánya?


2018. márc. 17. 14:27
1 2 3 4 5
 31/44 anonim ***** válasza:
92%

#24 Nagyon durva zagyvaságot hordtál itt össze még akkor is, ha a személyeskedést ki is vonjuk belőle.


Azzal kezded a mondókádat, hogy a másik hülyeséget beszél, nem ért ahhoz, amiről szó van, és amikor fehéren feketén megcáfolja a tévedésedet, vagy hazugságodat konkrét tényekkel, akkor ahelyett, hogy belátod a tévedésed, még te vagdalkozol, és csupa zagyvasággal csűrve, csavarva" a valóságtól totálisan elrugaszkodva hamis tények ésés zavaros és téves fogalomig magyarázattal igazolva, hogy neked van igazad.


Én is azt mondom, hogy kezdjük az alapokkal. Szerintem te nagy mértékben kevered a belső forrás fogalmát valamivel.


1) A belső forrás nem azt jelenti, hogy van egy házad!

2) A belső forrás a VISSZAFORGATOTT NYERESÉGET jelenti. Mikor volt egy kórház nyereséges? Hogy lett volna mondjuk valamiféle "osztalékot" vagy bármit kivenni belőle. Egyszerűen zagyvaság!

3) Az amortizációt is kb. forráselvonásként állítod be, ami szintén nettó hülyeség.

4) Az inflációt is forrásmegvonásnak állítod be, ami ugyancsak baromság.

5) A kórház bezárást is forrásmegvonásként állítod be, ami még egy baromság. Ha van egy tortád, amit egyik évben személy között kell elosztani, és a következő évben egy ugyanakkora, sőt nagyobb tortát csak nyolc személy között kell elosztani, akkor bizony nagyobb eséllyel laknak jól a tortával az emberkék. Triviális és erősen sarkított példa, de talán így megérted.

6) Az elavulást is forrásmegvonásként képzeled talán: Az, hogy mondjuk az ötvenes években megvette az állam az akkor elérhető legmodernebb mamográfiai készüléket, az nem jelenti azt, hogy az önmagában minden évben modernizálódni fog, és ha a nem "modernizálodik" a legmodernebbre egy évben, akkor forrásmegvonás történik.


Tehát az értékvesztés egyáltalán nem biztos, hogy forrásmegfonást jelent. Ez a második fogalomzavarod.

"Van egy lakásod, mondjuk a körúton, az gazdasági értelemben belső forrás" tehát ez hülyeség.


Mint ahogy az sem forrásmegvonás, ha egy készülék villámcsapás következtében tönkremegy.


"Nos, ha egy végzős közgazdász hallgató ebből az adatsorból arra következtet, hogy elvontak 600 milliárdot, akkor kirúgják, mint a szél. De akkor is, ha ezt a tény megcáfolására lobogtatja. Ahhoz, hogy bármely tényt alá lehessen támasztani, ennél sokkal több adatra lenne szükség, pld. Menyi lett volna a tervezet, vagy mennyi kellene a működéséhez, milyen egyéb változások voltak"

Itt is van egy hatalmas fogalomzavar, talán szándékos, vagy azért mert valójában te vagy az, aki még ennyire sem értesz a közgazdaságtanhoz:

A forrásmegvonás nem egyenlő a forráshiánnyal.


Ráadásul a FORRÁSCSÖKKENÉST is kavarod a FORRÁSMEGVONÁSsal.

Tulajdonképpen igazad van, volt egy nagy forrásmegvonás a 2002-2008-as évben. Nem számoltam ki, hogy forintban mennyi, de elismerem, hogy volt. Tudod kinek köszönhető ez? Meg fogsz lepődni: a Fidesznek! Forrás volt a vizitdíj és a kórházi napidíj, és ezt a hisztériakeltésükkel a világgazdasági válság elején szépen elérte a forrásmegvonást.


(Számos forrásmegvonást művelt az Orbán-kormány az önkormányzatokkal szemben - ez viszont tény. Nem tartozik közvetlenül ide, csak példaként hoztam, bár ennek köszönhetően az önkormányzatok kevésbé tudták támogatni a későbbiekben a kórházat.)


A mindenkori kormánynak köszönhető forráscsökkenTés az, ha ugyan megmarad minden forrás,

- de valamelyik MÁR MEGLÉVŐ forrásból átirányítanak másik ágazatnak

- GDP arányosan kevesebb forrást adnak.


Megjegyzem, hogy forrásnak illik azt is nevezni, bár nem látványos, ha az állam átvállalja mondjuk a kórházak adósságának egy részét vagy egészét. Ilyen is volt az MSZP idején. Megjegyzem: ez év augusztusában több mint 32 milliárd forint a kórházi adósság, és átlagosan 3 milliárd adósságot termelnek HAVONTA.

Jelenleg. Ezt hívják forráshiánynak, na meg azt, amire annak ellenére, hogy szükség lenne rá, nem jut pénz.


Társadalmi feszültség ezzel kapcsolatban meg ott van, ha látják azt, hogy valami nagyon fontosra - pl. egészségügyre, ahol forráshiány van, nem adnak pluszt, viszont többek között presztízsberuházásokra, vagy nagyságrendekkel kevésbé fontos dolgokra, mint pl. foci, stadion, egyre több és több pénz jut, sőt ha részben átcsoportosítanák, akkor nagy mértékben csökkenhetne az EÜ forráshiánya, de akár meg is szűnhetne.


Ha az emberek azt látnák, hogy az állam takarékosan és megfontoltan gazdálkodik, és valóban nincs pénz az egészségügyre, és nem is lehetne miből átcsoportosítani, akkor sokkal elfogadóbbak lennének. Én legalábbis 100%, főleg ha átláthatóvá teszik a gazdaságot, aminek éppen az ellenkezőjét tette a Fidesz-kormány.


Itt érdemes megjegyezni azt az apróságot is, hogy a kórházak mivel sok beszállítónak és külsős cégnek hatalmas késéssel vagy egyáltalán fizetni, gyakran ebbe mennek tönkre, aminek következtében szűkül a piac, és csökken a pályázók száma, tehát drágábban tudnak beszerezni dolgokat. Ennek következtében tovább növekszik a forráshiány.


Tovább is fejtegethetném, de felesleges.

2018. nov. 25. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/44 anonim ***** válasza:
100%
Annyit azért megjegyeznék a kórház szám és a tortás hasonlatommal, hogy bár a kórházbezárásokkal - mivel a betegek /nap száma nem igazán csökken (hacsak nem azzal, hogy a modernebb egészségügyi ellátással tulajdonképpen kevesebb ideig van szükség gyakran a bennfekvésre, így nem magára, a szoros értelembe vett egészségügyi ellátásra kell fordítani kevesebbet, hanem a kórházfenntartásra. Egy üres kórháznak is lenne fenntartási díja, rezsi, karbantartó takarító személyzet, recepciós, igazgató... azért nem nehéz belátni, hogy a kórházak számának racionalizálása nagyobb költséghatékonyságot eredményezett. Azt, hogy még ennek ellenére is volt és van forráshiány, senki nem vitatja,, csak azt állítom, hogy jóval kevesebb lett, ami pedig érdem, ha nem tolják túl a biciklit, vagyis nem megy a betegellátás rovására. Mivel a Fidesz-kormány tovább zárta be a kórházakat, ezzel indirekt módon elismerte, hogy az MSZP a korábbi állításukkal szemben nem tolták túl a biciklit, helyesen cselekedtek.
2018. nov. 25. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/44 anonim ***** válasza:
91%

Emgem nem érdekel se a statisztikád, se a fidesz, se a jobbik, se semelyik párt. Engem az érdekel, hogy miért nincs a kórházban gumikesztű, pelenka, tű???!!!

Kórházi alkalmazott

2019. jan. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/44 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem úgy teszed fel a kérdést, hogy igaz-e a fidesz-propaganda az egészségügyről?! A problémafelsorolás nem ballib propaganda, hanem tény. Eü dolgozók, betegek hozzátartozói mind tapasztalják. Számos fénykép és hír kerül ki omladozó vakolatról, stb. amit azért elég nehéz lenne hamisítani, tekintve azt, hogy a helyszínt is pontosan elmondják, melyik kórház melyik osztályán van. Nyilván nem 100%-ban van a hozzászólásokban feltüntetve, de az eredeti forrásban azért ez ott szokott lenni, de ezek a hírek is szájról szájra (megosztással) terjednek, és gyakran ezeket nem továbbítják, de ettől még igaz.


A fideszes duma nagyrésze nem úgy igaz, ahogy mondják, ill. nem elég, amit csinálnak, sokkal többre lett volna szükség, és sokkal többre lett volna lehetőségük, ezért elégtelen, amit tettek, és komoly felelősség terheli őket. Lapítaniuk kellene, mint szar a fűben, igaz, ezt is teszik, és csak a migráncsozásra gyúrnak.

2019. jan. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/44 anonim ***** válasza:
0%
Én csak annyit mondok: Hosp Invest!
2019. ápr. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/44 anonim ***** válasza:
97%
Lényegtelen, hogy hiteles e. A lényeg az, hogy IGAZ! Sajnos.
2019. aug. 3. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/44 anonim ***** válasza:
Fidesz is, ellenzék is rontotta. De az tény, hogy szörnyű állapotban van.
2019. aug. 27. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/44 anonim ***** válasza:
100%

Az ellenzék legalább a lehetőségeihez képest igyekezett javítani, de nem igazán volt lehetősége, mert a Fidesz a tömeg hisztériakeltéssel ezt rontotta. Korábban nagyon helyesen tervben volt a kórházi napidíj, vizitdíj, stb. az nyújtott volna némi fedezetet a helyzet javítására, a Fidesz ezt pártpolitikai megfontolásból ezt megfúrta, és most tudatosan rombolja, pedig a lehetősége meg volna rá.

Csak ennyi a különbség.

Ha az egyiknek nincs lehetősége, azért nem teszi, azt nem lehet számonkérni, de ha a másiknak van lehetősége, de ennek ellenére nem teszi, azt igenis számon kell kérni, és nem lehet a másikra visszamutogatni, hogy de ő sem!

2019. aug. 28. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/44 anonim ***** válasza:
100%
Ezt kérdezd meg a hazájukat elhagyó orvosoktól!
2019. okt. 27. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/44 anonim ***** válasza:
100%
Azoktól az ápolóktól is megkérdezheted, akik inkább elmentek az IKEÁ-ba, villamosvezetőnek dolgozni, vagy kérdezd meg Sándor Máriától.
2019. dec. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!