Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik magyar párt áll legköze...

Melyik magyar párt áll legközelebb a Libertarianizmushoz, a Jobboldali Liberalizmushoz?

Figyelt kérdés

2018. márc. 30. 16:29
 1/6 anonim ***** válasza:
62%
Kérdésed jogod, mert a liberalizmus mindig is jobboldali érték volt. Magyarország csúnyán keveri a fogalmakat. Németországban pl Merkel pártja jobboldali, es liberális.
2018. márc. 30. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

"Németországban pl Merkel pártja jobboldali, es liberális."


Én nem a merkel féle ideológiára gondolok, hanem arra, ami például egyszerre támogatná a szabad fegyvertartást (ami általában egy jobboldali, sőt egyesek szerint szélsőjobboldali érték), a szabad piacot, a szabad drogozást, és a prostizást is, viszont elítéli az SJW-ket, a feminácikat, a jogvédőket, a túlzott segélyezéseket és állami támogatásokat.


Tehát leginkább egy vadnyugati cowboy, vagy egy amerikai gengszter ideáljai vezérlik, de ezek mellett persze lenne rendőrség meg jogrend is.


Kb. mint az USÁ-ban a Libertarian Party.

2018. márc. 30. 16:43
 3/6 A kérdező kommentje:
Egy Libertariánus Magyarország például úgy nézne ki, hogy mész a Körúton a két revolverrel a pisztolytartódban, és a vadászpuskával a hátadon, miközben füves cigit szívsz, egy ház ablakából egy pucér prosti csábítgat befelé, alig vannak adók és nagyon könnyű vállalkozást meg céget alapítani, magán iskolák meg magán egészségügy van, de ezek megfizethetőek a jól pörgő gazdaság és a szabad piac miatt.
2018. márc. 30. 16:47
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen nincs. Gazdaságilag itt vagy amott mindegyik állami kontrollt szeretne. Aztán a fű meg fegyverek legalizálása igazából soha nem volt napirendi pont, a prostitúció meg már legális.
2018. márc. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%

Üdv, én libertariánus elveket vallok, a poltikai spektrumban itt [link] a sárga téglalapban helyezném el magam. Mint láthatod egyik párt sem vall ehhez hasonló elveket, mindegyik elég erős, bekorlátozó államot akar, ami számomra fojtogató a sok adó miatt. Tőlem még a Momentum van talán a legkevésbé távol...Az amerikai libertariánus párt, a fegyver meg drogok teljes legalizációja mondjuk már nekem is egy kicsit túlzás, sztem az a nézet a lila kocka legsarkában helyezkedik el, amihez a Magyar Liberális Párt áll a legközelebb, már ha azt egyáltalán pártnak lehet nevezni.


Magyarországra nagyon ráférne már egy libertariánus párt, már csak a gazdasági fejlődés érdekében is.

2018. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
62%
A "libertarián párt" nem önellentmondás?
2018. márc. 30. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!