Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nincsen jobboldali...

Miért nincsen jobboldali alternatíva? Aki gazdaságilag jobboldali az kire szavazzon, ha nem a Fideszre?

Figyelt kérdés

A Fidesz kisajátította magának a jobboldalt, de még a fidesz sem egészen jobboldali, de akárhogy is nézem, gazdasági szempontból még ők állnak ehhez a legközelebb. Most lehet, hogy én szélsőségesen liberális vagyok gazdasági szempontból, számomra még a fidesz gazdaságpolitikája is baloldali.

A többi párt meg gyakorlatilag katasztrófa.

-Alapjövedelem

-13havi nyugdíj

-GDP 20% Oktatásra

-Ingyen gáz,ingyen internet,ingyen stb.

-Teljesítményorientáltság csökkentő többsávos adó

-Ingatlanadó,vagyonadó,örökösödési adó.


Gyakorlatilag az összes ellenzéki párt szélsőségesen baloldali kampányt nyomat, most hogy ez csak hazugság a népnek, vagy tényleg meg akarják próbálni megvalósítani, azt nem tudom.


Mindenesetre a kérdés adott? Kire szavazzanak a gazdaságilag jobboldali beállítottságú emberek? Minket miért nem akar megszólítani senki? Akárogy nézem ,csak a fidesz marad mint lehetséges választás, pedig a kommunikációjuk gyomorforgató.

De komolyan nem értem az ellenzéki pártokat, hogy miért nem tudnak egyik sem jobboldali programot se felmutatni. Pedig lenne igény egy jobboldali konzervatív-liberális alternatívára a fidesszel szemben. Mert amíg nincs, addig az ilyen beállítottságú emberek jobb híján a fideszre szavaznak, mint legkisebb rosszra.


2018. ápr. 7. 22:05
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
23%
Momentum
2018. ápr. 7. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen egyetértek veled. A kormánypárt minden jobb oldali riválisát bekebelezte (szalámi taktika) van éppen lassan kinyírta.
2018. ápr. 7. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
29%
Mivel Vona eladta a lelkét a sátánnak alias simicskának, így már nincsen más jobboldali párt :/
2018. ápr. 7. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
59%
Ott a KDNP.
2018. ápr. 7. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Momentum egy vicc. Akinek a pártvezetője visszalép az MSZP javára, azt mindennek lehet nevezni, de jobboldalinak semmiképpen. Ingatlanadóztatást meg a többkulcsos adót erőltetik, remélem nem jutnak be a parlamentbe és jön helyettük valami új formáció, ami valóban jobboldali liberális értékek mentén kíván politizálni, mint pl. Ausztriában a NEOS vagy Németországban az FDP.
2018. ápr. 7. 22:25
 6/17 anonim ***** válasza:
66%
Egyébként milyen az a jobboldali gazdaságpolitika?
2018. ápr. 7. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Kényszer helyzetben vagyok, mert muszáj a fideszre szavaznom, bár ez nem a fidesznek szól, hanem az ellenzék ellen.
2018. ápr. 7. 22:26
 8/17 anonim ***** válasza:
21%
Egészségedre. Mondta valaki, hogy ne a fideszre szavazz? Rá szavazol és kész.
2018. ápr. 7. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Alacsony egykulcsos adó, különadók(pl. ingatlanadó) megszűntetése, szabad piac, kisebb állami szerep, párttámogatások drasztikus csökkentése, kampánytámogatások minimalizálása, minimálbér eltörlése, munkahelyteremtés és befektetői környezet jobbátétele, bürokráciacsökkentés.
2018. ápr. 7. 22:34
 10/17 A kérdező kommentje:
Rájuk szavazok, mert nincs más alternatíva, szívesen szavaznék másra, ha lenne ami egy kicsit is kevésbé áll tőlem távol. Nekem a fidesz a legkisebb rossz. Ugyanolyan befogott orral szavazok rá, mint a nagy taktikus összefogás hívei a DK-ra meg a Jobbikra, mint számukra 'kisebbik rosszra".
2018. ápr. 7. 22:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!