Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért gondolják sokan, hogy a...

Miért gondolják sokan, hogy a néppártosodás miatt nem tudott áttörést elérni a Jobbik?

Figyelt kérdés
2018. ápr. 9. 13:18
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A Jobbik nem néppártosodott. Úgy tűnik, hogy a Fidesz inkább néppárt az országban, mint a Jobbik.
2018. ápr. 9. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Amikor radikális volt, akkor 10%-on stagnált a Jobbik. Ha nem néppártosodott volna és a baloldal nem szavazott volna most át a taktikai szavazás miatt, akkor is kb ennyit kapott volna.

Magyarországon ennyi a szélsőjobb szavazó, 10%. Ezzel nem lehet nyerni, és nem is lehet bővíteni a tartományt.

2018. ápr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
És a Miépesekkel senki nem foglalkozik? :(
2018. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
2014-hez képest 3 mandátummal kaptak többet. Nem nevezném áttörésnek, de egyedül ők maradtak talpon.
2018. ápr. 9. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2


Ez egy elég vak hozzáállás. A Fidesz és a Jobbik szavazóinak jelentős része szélsőjobboldali, hiszen ultranacionalizmust hirdetnek erős államhatalommal. Ez pedig szélsőjobb.

A 3. legtámogatottabb párt sem jobb, ők éppenséggel kádáristák, ami közel van szélsőjobbhoz.

2018. ápr. 9. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2014-ben a radikális jobbik már 20%-on volt, és akkor még bevándorlási problémák sem voltak. Csak folytatniuk kellett volna a megkezdett politikát és már megszorongatták volna a fideszt, de ők inkább a pénzt választották a hatalom helyett és egyre jobban bal felé tolódtak. Mostmár a fidesz is jobboldalibb náluk, így rengeteg szavazatot buktat.
2018. ápr. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Benne volt, hogy működni fog..

Nem jött be..

Ahogy mondták, a jobbik most egy kaparós sorsjegy volt.

2018. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A lejáratókampány, meg a propaganda miatt nem tudott.
2018. ápr. 9. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem önmagában a néppártosodás volt a gond, hanem az össze-vissza csapongás, egyszer ezt mondom, utána mást, és még a saját korábbi szavaimat is meg nem történtnek hazudom, mert most az kívánja az érdekeimet.

Én régen szimpatizáltam velük, a programjukkal, még annak ellenére is, hogy a szélsőséges kiscsoportjaik, gárdisták és egyebek, nagyon taszítóak számomra.

Viszont sok szempontból kifordultak magukból az elmúlt évben. És ha voltak is jó ötleteik, azt is olyan idiótán adták elő, hogy persze, hogy mindenki lehurrogta őket. (Pl. közelmúltból a hetes iskola a cigóknak. Szociális végzettségem van, én tökéletesen tudom, hogy ez egy szuper intézmény a hátrányos helyzetben élőknek, azoknak a gyerekeknek, akiknél a szülők nem viszik őket iskolába, mert nem ér rá ilyesmire a föld mellett, vagy ahol olyan rossz a helyzet otthon, hogy a koliban legalább eszik, fürdik... jártam ilyen suliban még 2008-9 körül, és nagyon is jók. És igen, a többség cigó, mert ők vannak többségben a zsákfalvakban, nekik van az egyik legnagyobb szükségük rá, hogy ne kallódjanak el.

Na, ahelyett, hogy ezeket az előnyöket kiemelték volna és eladták volna magukat, először érvelés nélkül kardoskodtak a dolog mellett, aztán meg közölték, hogy ők ilyet nem mondtak, nem viszik a cigókat sehova. És nem ez az egy téma volt ilyen, sok hasonló bejelentéssel jártak így. Ki kéne dobni a szóvivőiket, meg akik a sajttájra írják a szövegeiket. Idióta mind. Zárójel bezár.)

Emellett ugye kapdostak jobbra-balra, nem tudva, mit akarnak. A potenciál meglett volna, hiszen ők a másodikak, de nagyon rossz irányba indultak. Ezzel csak bukták az eddigi kedvelőik nagy részét is.

A főnökúr tegnapi beszédéről nem is szólva... Nem méltósággal viseli a vereséget, és beismeri, hogy elrontotta, hanem dacos kisgyerek módjára jóvanakkor lemondok, mert azt mondtam.

Reméljük, bárki is lesz az új vezető, több esze lesz ennél.

2018. ápr. 9. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát megtartották az 1 milliós szavazóbázisukat egy rendkívül rizikós néppártosodási-kísérlet véghezvitele után, és ők lettek a legnagyobb ellenzéki párt, pedig ez lehetett volna a Jobbik vége is, szóval szerintem ez így önmagában elég nagy áttörés a körülményekhez képest.
2018. ápr. 9. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!