Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Most akkor az embereket...

Most akkor az embereket agymosott birkázzátok, vagy demokráciát akartok? Csak én érzem ebben az ellentmondást?

Figyelt kérdés

Mert a demokrácia konkrétan arról szól, hogy az a párt kerül hatalomra, amelyre a legtöbb ember szavazott (legyenek ezek az emberek akár agymostott birkák). A Magyarországi rendszer még kifejezetten arányos a nagy demokratikus nyugati Franciaországhoz és Angliához képest, ahol 27%-al is lehet kormányt alakítani.


Csak mert elég röhejes, hogy egyesek itten demokráciát követelve rinyálnak azon, hogy megvalósult a demokrácia.


Én sem örülök a fidesz győzelmének, de pont azért, mert a demokráciát egy elcseszett államformának tartom, ami többség(vagy épp egy relatív de mégis legnagyobb arányban megválasztott kisebbség) diktatúrája a többiek felett.


Szóval értitek. Orbán nem a demokráciát rúgja fel, pont hogy teljesen megfelel neki, épp a demokrácia gyengeségeit, az ostoba emberek megvezethetőségét használja ki, a saját hatalomgyakorlására. Teljesen demokratikusan cselekszik, csak maga a demokrácia már önmagában egy diktatúra.


Tehát aki tudja értelmezni a fogalmakat, az ha Orbánt szidja, akkor a demokráciát is szidja.

Aki pedig Orbánt támogatja, az a demokráciát támogatja.


2018. ápr. 10. 10:32
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
60%

"2,5 millióan szavaznak a legnagyobb pártra ,a következő meg mindössze 900ezret kap, akkor miről beszélünk?"


Szavatok aránya a képviselői mandátumokhoz képest. Arról beszélhetünk.

2018. ápr. 10. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
48%

Meg arról is beszélhetünk, hogy 3 milla magyar nem kér a ti Orbánotokból.A rothadó egészségügyből, az elbutított iskolarendszerből, a korrupcióból..stb..stb..

Miért vagytok birkák?

Mert szavaztatok egy pártra akinek az a programja, hogy jönnek a migráncsok és elözönlik MAGYARORSZÁGOT :D igaz a kutya se akar itt letelepedni közülük, de ti csak féltek.

Jó ha utána olvasol, Afrikába 30-40 év múlva elfogy a víz akkor megindul Afrika egész népessége és garantáltan nem az óceán fele.Akkor majd a gyerekeiteket biztos meg fogja védeni az a jópár milliárdba kerülő drótháló meg az orbika:D

Szánalmasan együgyű ,tanulatlan és csak a mában gondolkodó emberek szavaztak orbánra.

2018. ápr. 10. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
40%

Visszatérve az alapkérdésre:


Nem a választás maga volt demokráciaellenes, hanem a választás körülményei.


1. A médiatúlsúly, ahol ráadásul szemérmetlenül hazudtak, nem adtak teret az ellenzék véleményének stb. Itt most nem is elsősorban a TV2-re, vagy a lokál, ripost stb. szennymédiára gondolok, hanem a közszolgálati adókra, amik olyan mértékben pártszócsőként működtek, mintha az 1970-es években lettünk volna. A megyei napilapok is olyanok lettek a pocokképű tulajdonszerzése után, mint annak idején, mikor a megyei pártbizottságok lapjai voltak.


2. A rendőrség, ügyészség, közigazgatás abszolút politikai nyomás alatt működik. Pl. videót láttam arról, hogy a Jobbik egyik jelöltjének rendezvényét megzavarják Fideszesek, a rendőrök meg tétlenül nézik. Fordítva szerintetek ugyanez lett volna? Az ügyészség nem foglalkozik kormánypárti politikusok pénzügyi visszaéléseivel. Előzetesbe vágják a pénzügyi visszaéléssel vádolt MSzP-s politikust, miközben mentelmi jogára hivatkozva kiengednek olyan embert, aki majdnem megölte a volt feleségét, de a börtönben elkezdett politizálni és jelöltje lett egy névtelen kamupártnak (volt felesége meg retteg, hogy megtalálja őt). A közigazgatásról meg annyit, hogy pl. Márki-Zay Péter (Hódmezővásárhely) elmondta, hogy alig találtak olyan helyet, ahol győzelmük után sajtótájékoztatót tudtak tartani, mert minden vendéglátós félt a hatóságok (=Fidesz) bosszújától. És valóban, ahol végül helyet kaptak, ott lett is egy szigorú hatósági ellenőrzés hirtelenjében. Ugye tudjátok, hogy a kormányhivatalok alá van sorolva már szinte minden közigazgatási dolog az adóhivatal kivételével? A kormányhivatalok vezetői, a kormánymegbízottak nyíltan politikai kinevezettek (és egyébként belül meg virágzik az uram-bátyám viszony a munkatársak felvételénél és a külső szolgáltatók kiválasztásánál).


3. Az előző kettő már önmagában nagy pofon a szabad választásnak. De át lett írva a választójogi törvény is. Az előző bonyolult volt, hogy minél igazságosabb legyen. Ez most nem bonyolult. :DDD

Ide kapcsolódik még a határon túli magyarok szavazati joga, ami szintén abszurd: ők választanak Romániában, Szlovákiában stb. képviselőt az ottani parlamentbe, de választanak a magyar parlamentbe is. Még is hogy van ez? Hová tartoznak ők? Melyik ország jogrendje vonatkozik rájuk? Melyik ország adópolitkája, oktatáspolitikája, eü.politikája stb. szabja még életük keretét? Milyen jogon döntenek ők arról, hogy milyen politika valósuljon meg Magyarországon?


Amit harmadikként írtam, ez nem nyílt demokráciaellenes dolog, inkább úgy mondom: joggal való visszaélés vagy jogászi ravaszkodás a jogtalan előny érdekében.


Továbbá: hangsúlyozni kell, hogy a demokrácia nemcsak jogszabályokon és intézményeken múlik. A rendszerváltás előtt sem tiltotta az alkotmány a többpártrendszert (csak annyit írt, hogy az MSzMP az ország vezető ereje). Volt szakszervezet, mégsem volt sosem sztrájk. Az alkotmányban egy az egyben benne volt a lelkiismereti és vallásszabadság. 4 évente voltak parlamenti választások és 1984-től már kötelező volt mindenhol legalább két jelöltnek lennie.


Azt kéne megérteni, hogy ezek csak kellékei a demokráciának. Lehetséges demokratikus kellékek között autoriter hatalomgyakorlás.

Az van most is. Nem nevezném diktatúrának, mint ahogy a Kádár-rendszer sem volt az 1962 után. Hanem egy autoriter hatalomgyakorlás, ami a nyílt diktatúra és a demokrácia között van. Szóval ma kb. ott tartunk, mint a Kádár-rendszerben az 1980-as évek második felében. Csak most nem a demokrácia felé, hanem a másik irányba haladunk lassan.

2018. ápr. 10. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:

"2,5 millióan szavaznak a legnagyobb pártra ,a következő meg mindössze 900ezret kap, akkor miről beszélünk?"



Esetleg beszélhetünk erről:

[link]


vajon miért lett az összes országos listás eredmény érvénytelen a FIDESZ-en kívül?

2018. ápr. 10. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
73%

24-re:


Ez tényleg döbbenetes!

Már önmagában az hihetetlen, hogy a pártlistás szavazatok fele érvénytelen. Az érvényesek meg - minő csoda - kizárólag a Fideszt erősítik.

Az, ha nehezen is, de elképzelhető, hogy a 25 nemzetiségi listás (roma) szavazatból 9, azaz több, mint harmada érvénytelen.

Az viszont nagyon gyanús, hogy 25-tel több pártlistás szavazat van, mint ahány ember megjelent. Viszont 25-tel kevesebb egyéni jelöltes szavazat van, mint ahány ember megjelent. És pont 25 roma szavazott.


Tippem: a romáknak nemzetiségi és pártlistás szavazólapot is adhattak, míg egyéni jelöltes lapot nem (nehogy a sok név között szegény fejük elkeveredjen és véletlenül egy ellenzékit ikszeljenek be). Így ők - nemzetiségi hovatartozásuk kinyilvánítása mellett - a Fidesz iránti szimpátiájukat is ki tudták nyilvánítani, hogy finoman és ironikusan fogalmazzak.


Nagyon valószínű tehát, hogy csalás történt, de biztos vagyok benne, hogy semmi nem fog történni.

2018. ápr. 10. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
Goldmund73 persze, hogy nem fog, nem véletlenül kezdtem el a hanyatló nyugaton tervezni az életemet.
2018. ápr. 10. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!