Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha a Fidesz csak az aljanép...

Ha a Fidesz csak az aljanép körében népszerű, akkor miért nyertek 3 Budai választókerületben is?

Figyelt kérdés

És úgy tudom ezek elég gazdag kerületek, művészek/közgazdászok/értelmiségiek kedvelt lakóhelye, beleértve a Rózsadombot is például. Mindenhonnan azt hallom, hogy a vidékiek miatt nyert a Fidesz, de akkor ezekben az elit kerületekben miért nem mondjuk a Momentum vagy az LMP nyert, akik sokkal európaibb felfogással rendelkeznek?

(Bónusz kérdés: Szegednek mióta van ez az MSZP fétise, hogy itt mindig a baloldal nyer? Most is csak ott töri meg az a kis piros folt a nagy narancstengert.)



2018. ápr. 10. 19:50
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
84%
Gazdagoktól ne várj szolidaritást, amíg a megélhetésüket garantálja a Fidesz, szarnak ők a többiekre.
2018. ápr. 10. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
92%

Egyik ismerősöm egész családja orvos, és az egész család atom Fideszes. De az az elég elvakult fajta. Egyik volt évfolyamtársam valami gazdasági egyetemi szakot végzett, ha jól tudom, ő talán még Fidelitas tag is.

Szóval azért nem csak a nyuggerek, a romák és a határon túliak szavaznak rájuk, de azt magam sem értem, hogy az értelmiségiek miért. Bár sejtésem van...

Az emberek képtelenek az egész ország hosszú távú jövőjét nézni, csak az a fontos, hogy az egyénnek jó legyen. És azért valljuk be, az egykulcsos adóval igen csak sok gazdag jól járt. A rezsicsökkentés is annak a legjobb, akinek 300 nm-es vityillója van, a CSOK is a tehetősebbeknek éri meg igazán.


Őszintén szólva, ellenzéki szavazóként én egy picit sem lepődtem meg azon, hogy ismét a Fidesz nyert, szerintem ez egyértelmű volt. De az, hogy megint 2/3...hát durva.


Hol vannak azok, akiknek elvette a kormány a magányugdíjpénztári megtakarítását?

Hol van az a rengeteg diák, akiknek alá kellett írnia a "röghözkötést"?

Hol van az a rengeteg eü. dolgozó, akiknek csak elméletben emelkedett a fizetésük?


Komolyan nem értem.

2018. ápr. 10. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
93%

Szegeden pedig azért ilyen erős az MSZP, mert valamit tényleg jól csinálnak.

Kb. 8 éve élek Szegeden, de felsorolni sem tudnám, hogy mennyi fejlesztés, építkezés történt. Tényleg rengeteg.

2018. ápr. 10. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 A kérdező kommentje:
#13: És miért nem lehetne ezt az egész országra kiterjeszteni? Vagy Szegeden más levegő fúj, mint a full Fideszes Debrecenben?
2018. ápr. 10. 21:55
 15/21 anonim ***** válasza:
44%
Aljanép :D oké ez mindent megmagyaráz. Es szerintem itt el is tudja mindenki dönteni, hogy melyik az elfogadó, nyílt és melyik a zárt-fanatikus oldal. Hát ezért szavaztam a Fideszre. Egy az aljanépből egy a vidéki tróger közül egy a 2.540.000-ből, nem önös érdek miatt. Igaz Pesten szereztem a diplomám, de lakóhelyem szerint aljanép vagyok. Szemben a csodás pesti elittel .. hahh..
2018. ápr. 10. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
A Hegyvidéken sajnos a rendszerváltás óta egyszer sem volt baloldali győztes, ezt a kerületet ki is vehetjük a statisztikákból, mert nem fog változni a helyzet soha. A többit nem ismerem, gondolom, a szokásos csalás miatt nyert azokban a kerületekben a Fidesz.
2018. ápr. 10. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Aki csalást emleget az ne az április 8-i választásban, hanem a választójogi tv átalakításában keresse. Azt meg ugye az első 2/3-addal tudták átvinni a parlamenten, az első 2/3-adot pedig Gyurcsány Ferencnek köszönhetjük, tekintve hogy azután sem húzott el a közéletből, miután szitokszóvá vált a neve. Mondom ezt egykori MSZP szimpatizánsként.


Három féle emberrel beszélgettem a vasárnap előtt. Az első féle az kormányváltást akart, és a Jobbik/LMP/Momentum variánsok irányába szimpatizált. Azt hittem ez a fajta lesz elsöprő többségben, mint kiderült baromi nagyot tévedtem.

A második fajta a fideszes szavazó, aki nem szeretné hogy Szegedet (itt lakom) ellepjék a bevándorlók, emellé jött még érvként hogy 8000 Ft-tal kevesebb a rezsije havonta. Halálosan komolyan mondta, nem ironizált.

A harmadik fajta a kőgazdag, aki az elmúlt években ingatlanokat vásárolt, félévente cseréli az autóit és halál jól elvan. Szerinte a kormánynak köszönhető, hogy minden rendben van, az ingatlanárak az egekben stb. Ja és Gyurcsány.


Szóval ha valamit zseniálisan megcsinált a fidesz az a széles rétegeknél az elégedettség elérése, vegyítve egy kis ösztönös félelemkeltéssel. Bele is mennék hogy jól van ez így, de mellette jogászként baromra elkeserít a fékek és ellensúlyok rendszerének kiiktatása, a nyíltan vállalt és rendszerszintű korrupció, és a hatalmi gőg, és németszillárdos ostobaság. De erre van igény és be kell látni, bazi nagy kissebbségben vagyok a fene nagy jogérzetemmel, és történemi tudásommal. Ez kell az embereknek és kész. Hogy mindezt 50 év mulva a törikönyvek hogy fogják megírni, és hogy mi sül ki ebből, azt csak Isten tudja talán.

2018. ápr. 11. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
65%
Az anyád f sza az aljanép. Állítom, sokkal értelmesebb, objektívabb, vitaképes a vidéki értelmiség, mint a pesti. És azt tapasztalatból tudom, hogy a vidéki proli sokkal okosabb mint a pesti.
2018. ápr. 12. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 te te te válasza:
Ez nem helyseg fuggo😀en is egy liberalis ertelmisegi csaladbol jottem, a rozsadombon lakunk es mellesleg baloldaliak vagyunk, megis van egy rakat baratunk-szonszedunk, aki habar duzsgazdag, de nincsenek az ertelem tul magas fokan. Es egy reszuk meg fideszes. Budapest nem CSAK az ertelmisegirk varosa. Csak a penzeseke. Az mar masik ugy hogy valoban tulnyomo tobbseg itt ertelmisegi. Es a rozsadomb pedig tele van nyugdijasokkal, akik meg akkoriban gyorsan megvettek a hazakat, es azota is megvan nekik.
2018. ápr. 22. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

A Fidesz azért nyert, mert (többségükben) rájöttek az emberek arra, hogy az ország jövője múlik most a választáson és nincs a Fideszen kívül ütőképes párt. Egy esetleges szivárványkoalíció nem tudna kormányozni. 2010 óta az ország folyamatosan épül. Ennyi. :)

Amúgy, ha nem vagyok indiszkrét: Kiket értesz "aljanép" gyűjtőszó malatt, te GYÖKÉR???

2018. máj. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!