Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Tényleg a külhoni magyarok...

Tényleg a külhoni magyarok szavazatán múlt a kétharmad?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy 96%-uk a fideszre szavazott, de olyan sokan voltak?
2018. ápr. 16. 22:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
A választás napján megvolt a kétharmad, de aztán bejutott egy független jelölt, és akkor már nem volt kétharmad, ha jól értettem, de a fene se bírja ezt követni...
2018. ápr. 16. 23:46
 12/17 Andizsuzsi ***** válasza:
27%
A győzteseknek járó töredékszavazatokon.
2018. ápr. 17. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
45%

Ha úgy vesszük, igen. Kettő mandátum csökkentésével nincs kétharmad. Akkora számú szavazat volt.


Azonban a valóság az, ha ilyesmin múlik valami akkor az eredeti dologgal is nagy a baj. Azaz a helyi szavazatokkal. A külhoniaké csak hab a tortán. De a torta megvan!

2018. ápr. 17. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Már korábban válaszoltam, de most okosabb lettem!


A d'Hondt mátrix alapján osztják el a mandátumokat.


Mindenki kipróbálhatja magának:


[link]


[link]


Ha kivonsz az össz-szavazatból és a Fideszre jutó szavazatatokból 200ezret, akkor sem kap kevesebbet a Fidesz.

2018. ápr. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Most a levélszavazatok semmit sem változtattak a 92 képviselői hely kiosztásán. Velük, vagy nélkülük, ugyanannyi képviselői hely jut minden pártnak, pártszövetségnek. Levélszavazatokkal, vagy anélküli számításnál csak annyi a különbség, hogy a mandátum kiosztás sorrendje változna; a 92-ből 60 helyen. Ennek azonban nincs jelentősége, az 1. ugyanannyit ér, mint a 92.

2014-ben volt jelentőségük a levélszavazatoknak. Akkor 1-gyel növelték a FIDESZ-KDNP mandátumainak a számát, és éppen azzal lett meg a 2/3-os többségük. Idén nem módosítottak mandátumszámot a levélszavazatok.

2018. ápr. 17. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

Itt a számolás:


[link]


Véletlenül úgy alakult, hogy ha a levélszavazatokat kivesszük, akkor se változnak a listás mandátumok.

2018. ápr. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
80%
Igen, most is és négy éve is vastagon benne volt a kezük. És nem külhoni magyarok, hanem fiktív lakcímmel rendelkező, lefizetett, buszoztatott románok és ukránok, akik jelentős része még csak nem is beszél magyarul.
2018. ápr. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!