Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A 60 napon túli végkielégítés,...

A 60 napon túli végkielégítés, valamint a szabadságmegváltás tervezett 98%-os adóját a munkavállalónak, vagy a munkáltatónak kellene fizetni?

Figyelt kérdés
2010. jún. 13. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
Aki a végkielégítést megkapja, tehát a munkavállalónak. Viszont nem értem mi ezen a kérdés. Kapsz 10 000 Ft-ot, abból befizetsz 9800-at. Ha a munkáltató fizeti ki, akkor meg simán kapsz 2000 Ft-ot, szóval akárhogyan is, nem oszt nem szoroz, neked ugyanannyi megy.
2010. jún. 13. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Jajj hülyeséget írtam, elkúrtam a számokat. Na mindegy, gondolom azért értetted mit akartam mondani :)
2010. jún. 13. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
56%

A munkavállalónak. Neked a vállalat ad kb. 100000 Ft végkielégítést, utána te adózol a 98%-ot, tehát kp-ba marad 2000 Ft-od, 98000 Ft adó elmegy. Ez csak a 60 napon túlira vonatkozik.

és akkor még a többi szarról (banki adó hatása a hitelesekre , szja amikről tok jól rizsáznak hogy nem szívunk, de úgy fogunk mint a torkos borz) nem is beszélve

Köszönjük Ov

2010. jún. 13. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az utolsó ócsároló nem én vagyok :)

Ő valószínűleg elfelejtette ezeket a végkielégítéses botrányokat, de nem baj, nem oszt nem szoroz.

2010. jún. 13. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

15 36 vagyok

Ha a botrányos végkielégítésre gondolok, ok igzaad van. Ez arra jó megoldás, rosszul fogalmaztam.

Én a zárójelben említett dolgokra értettem.

2010. jún. 13. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Azokban sincs igazad, szóval teljesen mindegy.
2010. jún. 13. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

szerinted, de az csak egy dolog

szerintem is hagyjuk

2010. jún. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Meg kb. mindenki szerint, aki érti a dolgokat. Viszont tényleg hagyjuk, nem akarok offolni.
2010. jún. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Itt valószínűleg a munkáltató fizeti meg az adót, a kiadott összegen felül a 98%ot. Ugyanúgy, mint pl. ingyen adott ajándék,vagy utalvány után a44%ot is a munkáltató fizeti meg, ami a kiadott juttatáson felüli összeg.
2010. jún. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!