Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha szavazhatnátok a romániai...

Ha szavazhatnátok a romániai választásokon támogatnátok egy kisebbségellenes pártot, ha a párt román közpénzből sportcsarnokot épít a ti városotokban?

Figyelt kérdés
Nyilván teljesen fikció a kérdés, csak elméleti.
2018. máj. 20. 14:13
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Tehát mintha erdélyi magyarként szavazhatnék? Abban az esetben nyilván nem szavaznám meg a saját népemnek a rosszat, mert ugye a székely a kisebbség adott esetben. Még stadionért sem.

De például egy román simán megszavazza az ott élő magyaroknak ezt a kisebbségellenes pártot ingyen is, nem kell ahhoz egy csarnok.

2018. máj. 20. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

#1

Úgy értve hogy te magyarországi magyar vagy, és úgy szavazhatnál a romániai választásokon, tehát hogy a saját bőrödön nem érzed az eredményét.

Köszönöm amúgy a válaszodat!

2018. máj. 20. 14:31
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

#2 Magyar vagyok de nem szavaznék ilyen pártra, mert tudom hogy ezzel az ott élő magyaroknak (is) tennék rosszat.

Meg ha amúgy sem ott lakom, nyilván nem is szavazok, mert nem szólok bele az ők dolgukba. Az a csarnok annyit nem ér.

(Szerintem a székelyeknek is ezt kéne tennie a magyar választásoknál...)


Meg olvastam már olyan székely ember által írt szöveget, hogy "azért szavazok a fideszre hogy nektek keresztbe tegyek mert lenéztek minket székelyeket, reméljük eladósodtok". Itt nagyot csökkent a székelyek iránti szimpatizálásom.

2018. máj. 20. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Magyarok 75%ának elege van a stadion építésből. Nálunk ezt túltolták. Ezért nem igazán lesz érdemes a magyarországiak válasza.
2018. máj. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem.
2018. máj. 20. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem szavaznék a saját nemzetem ellen.
2018. máj. 21. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!