Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ki szerint volt jobb a Kádár-r...

Ki szerint volt jobb a Kádár-rendszer, mint a mostani, és ki szerint nem?

Figyelt kérdés
Ha lehet indoklást is kérnék.
2010. jún. 15. 19:42
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
62%
A Kádár-rendszerben én nem éltem, de sokszor vagyok úgy, hogy ennél a demokráciának csúfolt tragikomédiánál bármi jobb.
2010. jún. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
73%

Jobb volt a Kádár, mert

-nem volt ilyen eszeveszett igazságtalanság és kizsákmányolás (a vezetők nem kerestek milliárdokat, legfeljebb 3-4-szer többet mint a melósok)

- mindenki normálisan meg tudott élni: tudott enni, ruházkodni, utazni, fűteni

- nem voltak hajléktalanok, nem fagytak meg az emberek a saját lakásukban, nagyobb volt a szociális biztonság és az emberi méltóság

- jobban érvényesültek a munkavállalói jogok: elég volt napi 8 órát dolgozni, nem rúgtak ki, ha betegszabadságra mentél, alanyi jog volt az egészségügyi ellátás.

2010. jún. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
78%
Ja még elfelejtettem az előbb, hogy a bűnözés is sokkal kisebb volt. Nem zártuk Pesten a házak kapuit, vidéken is sokszor elég volt a kulcsot a lábtörlő alá tenni.
2010. jún. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
72%
Én még nem éltem akkor, de ennél ami most van minden jobb lehetett. Szüleim és a nagyszüleimtől tudom azt, amit a második válaszoló is írt, az miatt biztosan jobb lehetett
2010. jún. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
65%

Gyerek voltam még akkor, de visszagondolva csak pozitív dolgok jutnak szembe.A szüleimnek nem kellett görcsölni tudják-e fizetni a havi részleteket, mindketten szakmunkások voltak.Minden évben testvéremmel 2x2 hetet nyári táborbna voltunk Sátoraljaújhelyen, és Parádfürdőn.Minden évben elment a család 2 hétre nyaralni a Balatonra. Nem azt nézték a barátaim, osztálytársaim, hogy milyen márkás ruha van rajtam.

Igaz hitelből élt az ország, és most...?

2010. jún. 15. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
59%
Most még több hitelből él.
2010. jún. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 anonim válasza:
67%

Egyértelműen jobb volt mint ez a kapitalista mocsok ami most van.

A szocializmus felfogásával nem kifejezetten értek egyet, és nem is nézek objektíven a Kádár-érát, de nekem a szívemig hatolnak a történetek :)

Long Live 80's! *.*

2010. jún. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 anonim ***** válasza:
54%

A Kádár rendszer egész jó volt, leszámítva persze azt az apróságot hogy egy idő után elfogy a keret az életszínvonal javítására, és csődbe megyünk. Meg a hiánygazdaság elég nagy hátránya volt, de azon még felül lehet kerekedni.

Rövid távon jobb lenne, hosszú távon tönkretenne.

2010. jún. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/50 anonim ***** válasza:
30%

Azt nem lehet mondani, hogy egyértelműen jobb volt, vagy rosszabb.

Van ami jobb volt, van ami rosszabb.

2010. jún. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:
73%
Igen, ez így volt. Nekem is akárhány rokonom mesélt erről az időről, mindenki azt emelte ki, hogy úgy ment el otthonról, hogy be sem zárta az ajtót, mert minek. Egyszer sem loptak tőlük. A bérek is jobbak voltak. Viszont ha nem voltál a "rendszer embere", akkor bizony megszívhattad.
2010. jún. 15. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!