Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A Fidesz azt ígérte, hogy...

A Fidesz azt ígérte, hogy megvédi a nyugdíjat. Mikor ismeri be, hogy a megvédésből tönkretevés lett, és hatalmas kudarcot értek csak el? Persze az sem kizárt, hogy szándékos károkozásról van szó.

Figyelt kérdés

2018. jún. 8. 10:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
10%

Ja, hogy te most azon akadtál ki, hogy nem öröklöd anyuéktól a nyugdíjalapjukat?:D Hát, így jártál. Az meg egy percig ne zavarjon, hogy a manyup-tőkét nem "felélte" a fidesz, hanem kifizette belőle Fletóék IMF-hitelének egy részét - még te magad is leírod.:DD

Lehet önkéntes nyugdíjpénztárba rakni magadnak lóvét, kapsz rá adókedvezményt. Ugyanúgy műxik, mint a kötelező, ne sírjon már ennyire a szád. Amit a manyupba beleraktak, az az állami nyugdíjpénztárból lett kivéve, ill. be se fizetve, úgyhogy semmilyen kár nem ért, mert a hozamot megkaptad.

2018. jún. 9. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Egyrészt igen, az is bajom, hogy nem öröklöm azt a pénzt, ami megilletne, mert JOGGAL VALÓ VISSZAÉLÉS ÁLTAL ELLOPTA a FIDESZ-KORMÁNY. Persze ha te az ilyesmihez tapsolsz, akkor gratulálok, bár azt gondolom, ha ugyanezt Fletóék csinálták volna, akkor az elsők között gyújtogatnál autókat, tévészékházat. Ezen kívül az is zavar, hogy az én gyerekeim sem öröklik azt a pénzt, amit én így megtakarítottam. Nincs ebben semmi szégyen. Ami történt egyszerű: a FIDESZ elkommunistázta a magánvagyont. Ezt nem lehet szépíteni.


Az IMF-hitel kifizetéssel nem érdemes jönni: semmivel nem lett kevesebb akkoriban a kötelezőnél. Annyi történt, hogy máshonnan meg megspórolták a kiadási tételt. Amúgy nem arra költötték a pénz nagy részét, hanem stadionra és hasonlókra. Abban meg semmi erényt nem látok, hogy az IMF államadósságból rejtett államadósságot csinálnak. Rejtett államadósság az, ami később jelentkező kifizetési kötelezettség (ez esetben már fedezet nélkül) vagy ilyen-olyan állami, önkormányzati vállalatok, hivatalok átláthatatlan adósságállománya.

Volt egy egyszeri nagyobb bevételnövekedés, ami nagyon látványosnak tűnhetne, mintha nagyon fellendítették volna a gazdaságot, de ez egy hazugság: gyakorlatilag a jövő generációt adósították el az idősebb generációk felé, és mivel elöregedik a társadalom, és rengetegen mennek ki végleg külföldre, nagy szívás lesz itt. Nem véletlenül törölték az alkotmánymódosítás során az állam nyugdíjellátási kötelezettségét, (gondolom, ez is fakenews), és tette alaptörvénybe a szülőtartást. Ezzel csupán az a gond, ha van egy házaspár, ahol mindketten egykék, és az Edda-felhívásra szülnek három gyereket, akkor két fizetésből 9 főt kell eltartani. És könnyen lehet, hogy az egyik, vagy mindkét tag csak közmunkát kap jó esetben, Persze tudjuk, hogy a közmunkából meg lehet élni, még akkor is, ha az 47000 forint.


Persze lehet önkéntes nyugdíjpénztárba fizetni, de a manyup-vagyon elkommunistázása után mi a garancia arra, hogy azt, vagy a lakáskasszát, vagy a banki megtakarítást (MÉG A TIÉDET IS, HA VAN) esetleg nem kommunistázzák el? Tudod, abban a komcsi alkotmányban a magánvagyon szentsége is benne volt, a jelenlegi gránitba vésett, hétszer átvésett alaptörvényben már valamiért ez sincsen. Mint ahogyan az egészségügyi ellátáshoz való jog sem. Persze szerinted ez is (fakenews).


Persze gondolom, ezekről nem tájékoztatott a "hiteles" MTV.

2018. jún. 10. 21:57
 13/22 anonim ***** válasza:
0%
Inflációkövető nyugdíjemelések vannak, tehát a nyugdíj reálértékének megőrzése sikeres volt.
2018. jún. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A nyugdíjreform meg olyan 7 éves történet, mára talán illett volna megértened (nem sikerült) és feldolgoznod (ez meg még úgyse)
2018. jún. 10. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 A kérdező kommentje:

" Inflációkövető nyugdíjemelések vannak, tehát a nyugdíj reálértékének megőrzése sikeres volt."

Nagy sikernek nem nevezném azt, hogy

- korábban nem az infláció követése volt a cél, hanem a gazdasági növekedés követése

- az infláció követés sem igaz teljesen: a nyugdíjminimum még mindig 28500 Ft, 2008 óta nem emelték.

- Én nem is azt mondtam, hogy a probléma, amit a Fidesz a MANYUP szétbarmolásával tett, jelenleg csúcsosodik ki, hanem majd egy kicsit később, mondjuk húsz év múlva, de akkor nagyon. Persze addigra sehol nem lesz a Fidesz, és neked nem lesz annyi eszed, hogy a Fideszt hibáztasd a helyzetért, hanem majd az akkori kormányt fogod, hogy mért nem ad elég pénzt a nyugdíjasoknak, illetve miért lesznek hatalmas megszorítások, mért vállal egyre kevesebb közfeladatot az állam. Az összefüggések gyökerét pedig itt kéne keresni.

Persze a jó magyar akkor sem azzal jön majd, hogy a Fideszt okolja, hanem majd el lesz azzal, hogy beugrik a Fidesz manipulációjának, és az aktívkeresők a nyugdíjasok torkának esnek, hogy ingyenélők, ahogy a vidékieket és a budapestieket, a családosokat és a nem családosokat, és sok másokat is sikerült megosztani.


"A nyugdíjreform meg olyan 7 éves történet, mára talán illett volna megértened (nem sikerült) és feldolgoznod (ez meg még úgyse)"

Gondolom a határon túli magyaroknak is ezt mondod Trianon kapcsán, hiszen bölcs és következetes ember vagy.

2018. jún. 11. 07:09
 16/22 anonim ***** válasza:

# 10/15 - Az, hogy egy rakás intézkedéssel kiherélték a MANYUP-rendszert, és már csak mutatóban van?"


A manyup hazárdírozás volt, ez az igazság !


A manyup pénzek a tőzsdén voltak részvényekben és mint tudjuk ez nem biztonságos hosszútávon. Gyakran előfordul egy-egy válság és hopp az összes ilyen pénznek akkor. Ráadásul a nyugdíjba fektetés hosszú távú, bármikor egy kisebb válság lenullázhatja vagy el is viheti az összes ilyen befektetést.



Ilyen MANYUP-ot te most is csinálhatsz magadnak. Bemész a tőzsdére egy brókerhez vagy egy bankba és veszel részvényeket, amit csak akarsz. Garancia az nincs semmire. A manyupnál sem volt.



A gazd.válság is rámutatot arra, hogy ilyen spekulációs pénzek hamar bedőlnek és fel kell számolni ezeket. Valós reálgazdaságba kell tenni a lóvét.

2018. jún. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:

#16 Mivel te is csak szó szerint másoltál, egy hozzászólásodat, én is csak másolni fogom a válaszomat:

Látszik, hogy nem sokat értesz a pénzügyekhez, és azt sem tudod, hogy miről beszélsz. Persze így könnyen megvezet a Fidesz, és még tapsolsz is hozzá.


A tőzsde azért nem lottó, vagy szerencsekártya. Ez a hazardírozás! Persze a Fidesz ezt mantrázta neked, és te benyaltad. Halkan megjegyzem, a Fidesz rengeteg közpénzt "hazardírozott" szabálytalanul ugyanígy azzal a különbséggel, hogy fidesz-közeli cégeket bíztak meg a "spekulálással" persze nagyon nagy jutalékért cserébe. Akkor most mi a pálya?


Amikor megkötötted a szerződést, a MANYUP-oddal, feltettek egy egyszerű kérdést: Milyen kockázatot vállalsz? Ha nagyobb kockázatot vállalsz, a több nyereség reményében, vagy inkább kevesebbet kockáztatsz, viszont kevesebb lesz a várható hozamod. És volt egy aranyközéputas választási lehetőség is. Minimum.


Mindenkinek a portfóliójában volt részvény és ÁLLAMPAPÍR, csak különböző arányokban. Az állampapír biztos, de alacsony hozamú termék. A részvény árfolyama pedig változó, ezért nem mindegy, hogy mikor értékesítik.


Mivel a FIDESZ-KORMÁNY váratlanul, idő előtt váltotta be az állampapírodat, NULLA hozamot kaptál érte, mert az állampapír már csak olyan, hogy le van kötve, és csak akkor ad hozamot, ha lejárat UTÁN váltják be. Ráadásul, ha lejárat ELŐTT váltják be, akkor nem csak hogy hozamot nem fizet, de 1%-ot LE IS VONNAK!!!


Magyarán a Fidesz úgy csökkentette az államadósságot, hogy az állampapírjaidat széttépte, és amit eredetileg vettél állampapírt a manyupon keresztül, annak csak a 99%-át számolták el.


A tőzsde meg már csak olyan, hogy változik az árfolyam. Világgazdasági válság kellős közepén szinte mindenféle részvénynek az árfolyama padlón volt. Pont ilyenkor nem tanácsos értékesíteni a részvényedet, mert akkor nagyon kevés pénzt kapsz érte. Viszont ha kivárod, a válság végét, az árfolyamok magukhoz térnek, és újra sokat érnek.


Megsúgjam, mikor értékesítette a részvényeidet a FIDESZ-KORMÁNY? A világválság kellős közepén, amikor a legkevesebbet érte a részvény.


Ezért kapott mindenki felháborítóan kevés hozamot kézhez. (Mert csak a hozamot, vagyis a nyereséget fizették ki, a befizetett tőkét herdálták el stadionra és egyebekre.)


Talán van olyan ismerősöd, aki maradt, na ők most nagyon jól jártak, nagy hozamuk van ugyanis, pedig ugyanabban a gazdasági világválságban volt az ő pénzük is.


Ráadásul a fel nem élt manyup-megtakarítás éppúgy a hagyaték részét képező vagyon, mint egy ingatlan.


Ez az állami nyugdíjról nem mondható el. Ha ledolgozod az összes éved, és utolsó évben feldobod a talpad, a manyup-megtakarításod 100%-át örökölhették volna, de lenyúlták. Olyan, mintha azt mondanák, hogy ezentúl akármilyen vagyonod van, (ház, pénz, tévé, ékszer, pénz...) ha meghalsz, az az államé lesz, nem pl. a gyerekeidé. Én ehhez se tudok tapsolni, de neked ez sem számít, gondolom.


De nem véletlen az sem, hogy annak ellenére, hogy maga, Orbán Viktor ígérte meg azt, hogy az államosított manyup-megtakarításáról mindenkinek egyéni egyenlege is lesz, azóta se valósították ezt meg. Vagy Orbán hatalma kevés ehhez, nem elég hozzá a kétharmad, vagy pedig arról van szó, hogy azért nem akarják, hogy ne lehessen összehasonlítani azoknak az egyenlegével, akik bent maradtak a MANYUP-rendszerben. Akkor aztán lenne elégedetlenség. És ne gyere azzal, hogy olyan óriási nagy bürokrácia vagy költség lenne... Ha a "rezsimegtakarítást" lehet személyre szólóan nyilvántartani, tárgyhóban és bevezetéstől kezdve, akkor talán ez a feladat sem lenne lehetetlen, ha a politikai akarat megvolna. Persze Orbán nem sűrűn tartja be a szavát, így meg sem lepődök.

2018. jún. 12. 21:52
 18/22 anonim ***** válasza:

Amikor a fidesz bejelenti, hogy "megvédjük", összeugrik a gyomrom. Az ő védelmükkel jól még nem jártunk.

Be eddig sem ismerték egyik aljasságukat sem, miért épp a nyugdíj volna kivétel?

2018. jún. 12. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Kérdező ! Az hogy magánnyugdíj megtakarításnak nevezik és úgy kezelik a tőzsdén levő részvényeidet attól az ugyanúgy szerencsejáték. Aki ilyenekkel üzérkedik pedig hazardírozónak nevezik. Nehéz belátni ? :O



"Látszik, hogy nem sokat értesz a pénzügyekhez, és azt sem tudod, hogy miről beszélsz."


De. Pontosan én vagyok aki ért hozzá közülünk és helyén kezeli a jelentéseket.



"A tőzsde azért nem lottó, vagy szerencsekártya. Ez a hazardírozás!"



A tőzsdéken a részvényeket, ugyanolyan tőlünk független dolgok határozzák meg, mint a ruletten a kipörgetett számot. Semmilyen befolyásoló tényezőnk nincsen rá, kiszámítani lehetetlen az események bekövetkeztét. Ebben teljesen azonosak. Ezt kár tagadni !



"a Fidesz rengeteg közpénzt "hazardírozott" szabálytalanul"



Ez hogy jön ide? Nem tudom igaz-e, de hogy sok köze nincsen annak a MANYUF-hoz ez biztos. Ilyen hazardírozást meg kell állítani.



"Amikor megkötötted a szerződést, a MANYUP-oddal, feltettek egy egyszerű kérdést: Milyen kockázatot vállalsz? Ha nagyobb kockázatot vállalsz, a több nyereség reményében, vagy inkább kevesebbet kockáztatsz, viszont kevesebb lesz a várható hozamod. "


Mégegyszer mondom ez ma magad megcsinálhatod, nem kell hozzá manyuf.


A Manyuf megtévesztő volt. Tűzoltó, postásnyugdípénzárt meg ilyen neveken futott. Rengeteg nem értelmiségi nem olvassa el az egész EULÁ-t amit elé tesznek, nem is értheti. Ezt ts is nagyon jól tudod. Olyan érzetet kelt pl a tűzoltókban, hogy egy tűzoltó-féle biztonságos cég vezeti a pénzügyeit, közben lópikulát. Ott a tőzsdén, ami egyszer úgyis bekdől mire nyugdíjba megy és akkor a megtakarítása 0 lesz.


Ugye nem nehéz átlátni ?

;)



"Mindenkinek a portfóliójában volt részvény és ÁLLAMPAPÍR, csak különböző arányokban. Az állampapír biztos, de alacsony hozamú termék. A részvény árfolyama pedig változó, ezért nem mindegy, hogy mikor értékesítik".



Nem feltétlen. Ha nyer egy alternatív ellenzék lehet ezért nem vállalják a felelősséget a NER-t sem írják alá. No akkor mit csinálsz ?



"Mivel a FIDESZ-KORMÁNY váratlanul, idő előtt váltotta be az állampapírodat, NULLA hozamot kaptál érte, mert az állampapír már csak olyan, hogy le van kötve, és csak akkor ad hozamot, ha lejárat UTÁN váltják be. Ráadásul, ha lejárat ELŐTT váltják be, akkor nem csak hogy hozamot nem fizet, de 1%-ot LE IS VONNAK!!! "



Ilyen 10 éves ciklusú lekötést nem lehet megvárni. Hamarabb beüt a tőzsdekrackh. Akkor azt a pénzt sem kapnád vissza amit betettél.

2018. jún. 13. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Azért a korrektség kedvéért tisztázzuk: a nyugdíjpénztári pénzek életkortól függően tartalmaztak bef.alap pénzeket és állampapírokat. Az alacsony kockázatúak nem, vagy csak kis mértékben tartalmaztak bef.alapot.

Továbbá azt sem árt észben tartani, hogy ezek nem zártvégű befektetések voltak.

Ha értesz a pénzügyekhez, tudnod kell, hogy ez mit jelent ès miért volt inkorrekt a kormány lépése.

2018. jún. 13. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!