Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Európai Uniós népszavazás...

Európai Uniós népszavazás volt az óraátállításról? Vagy ez csak kamu?

Figyelt kérdés

[link]

Ha április elsején olvastam volna a fenti hírt nem lepődtem volna meg. De egy demokráciában kikiáltani ezt népakaratnak nevetséges!

A referendum szabályaival egyenértékű döntés születhetett. Az 508 millió európai uniós polgárból úgy tűnik kemény 4,6 millió, azaz kevesebb mint egy százalék részvételével úgymond titokban tartott népszavazáson eldöntötték a kérdést, hogy eltörlésre kerül az óraátállítás. Ebből is csak 84 % szavazott az eltörlés mellett, azaz kevesebb mint 4 millió az 508 millióból.

Azt gondolom, hogy az EU életét egy általánosságban meghatározó intézmény sorsáról szabályos referendumot kellett volna tartani az EU-s választásokkal egyidejűleg! Ha valóban kíváncsiak az emberek véleményére.

Részemről a nyári időszámítás nyáron jó a téli pedig télen, szerintem jó volt minden úgy ahogy volt. Mi a véleményetek, el lehet így dönteni ezt a kérdést?



2018. szept. 11. 00:12
 1/6 anonim ***** válasza:
80%

Nem hivatalos szavazás volt, hanem afféle aláírásgyűjtés - közvélemény-kutatás. Megkérdeztek egy csomó embert sok országban és azok többsége az óraállítás ellen állt ki.

Nem kell róla referendum, mert ez egy egyszerű hivatali formaság. Azt sem kellet megszavazni, hogy legyen óraállítás, megbeszélték az országok képviselői és döntöttek.

Nem lehet népszavazás róla, hiszen cikkcakkban nem lehetnek az időzónák az EU-ban. Vagy együttesene tárgyalásokkal kiegyeznek arról, hogy ki legyen melyik időzónában, vagy káosz lesz. Mi van ha mi megszavazzuk, az osztrákok nem, de a csehek megint igen, a szlovákok meg nem. Akkor lesz ahol állítják az órát, lesz ahol nem és így az év egyik felében azonos lesz az időzónánk az északra és délre levő országokban és a másik felében meg nálunk 5 óra lesz, a szlovákoknál és horvátoknál meg 6?

2018. szept. 11. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Konzultáció volt ez ügyben, és internetes felmérés.

Egyébként az ügyet Finnország kezdeményezésére vették napirendre.

Azt már eldöntötték, hogy eltörlik, csak még nem tudni mikor, és melyik marad, -bár aszem a nyári marad-

2018. szept. 11. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kamu, itt van a (már lezárt) kérdőív

[link]


Nem volt titok. Hónapokkal előtte is lehetett olvasni az újságban, hogy lesz ilyen. Én még meg is néztem, csak lusta voltam kitölteni. Az ilyesmit mindig az tölti ki, aki változást akar. A többi egyszerűen nem foglalkozik vele.


Nekem is jó úgy, ahogy eddig volt, de sokakat zavar az óraátállítás.

De összességében azért ez nem olyan nagy horderejű kérdés szerintem. Összeurópai referendumot kiírni erre az ágyúval verébre esete lett volna. Az biztos, hogy közös európai döntés kell erről. Ha az egyik ország eltörli, a másik megtartja, akkor abból csak összevisszaság van.

2018. szept. 11. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én azt láttam, hogy egy hangos kisebbség hőbörgött az óraátállítás miatt. De az egész műbalhénak tűnt. Csak arra gondoltam, hogy már nagyon unatkozhatnak és jól élhetnek egyesek, hogy ez a fő bajuk. Azért azt nem gondoltam, hogy ezekre figyelve fölrúgnak egy bejáratott intézményt. Ami pedig a fő baj a cikket olvasva, hogy egy új problémát generáltak, az óraátállítást eltörlik, de az országok maguk döntik el, hogy a télit vagy nyárit tartják meg egész évre, azaz fölszámolják a közép európai időzónát, amelybe Spanyolországtól Lengyelországig az európai országok túlnyomó többsége tartozik, ráadásul a Spanyolok dönthetnek úgy, hogy a nyárit őrzik meg, a Lengyelek pedig, hogy a télit, ami pont fordított lenne az egész bolygón használt a föld forgásával megfelelő rendszernek.

Ha például mi a nyárit őriznénk meg, akkor leválasztanánk magunkat Közép-Európáról és Ukrajnával egy időzónába lépnénk. Amúgy Magyarországon a téli volt a hagyományos időzóna az óraátállítás bevezetése előtt. A megszüntetéssel automatikuaan ebbe kellene visszalépnünk, hacsak nemzeti népszavazást nem írnak ki a téli vagy nyári időszámítás kérdéséről, amit már az egyik hozzászóló is írt, hogy egyik EU országban sem lenne célszerű.

2018. szept. 11. 10:53
 5/6 anonim ***** válasza:

Hogy tájékozatlan vagy, az a te problémád.

Szabadon választhat minden ország, de el fogják törölni. Én nem bánom, engem idegesített.

2018. szept. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
netes szavazás volt, ennek során 70% körüli eredmény szerint maradjon a nyári, de volt több hazai weboldalon is szavazás, ott is 70% feletti eredményeket értek el a nyári mellett, persze ez most olyan hogy ha bedob egy jó kis propagandát a téli mellett akkor simán megfordulhat az arány...
2018. szept. 30. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!