Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Az LMP-Jobbik szövetség képes...

Az LMP-Jobbik szövetség képes lesz vonzó alternatívát nyújtani a Fidesz-KNDP-vel, MSZP-DK-val szemben?

Figyelt kérdés

2018. okt. 6. 09:47
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
66%
Én annyit tudok biztosra hogy a Fidesz első 2/3-a pont az MSzP-nek és Gyurcsánynak köszönhető, és sosem fogják visszaszavazni őket az emberek.
2018. okt. 6. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
37%

#11: Az MSZP tudomásom szerint vitte Budapestet a választásokon.


[link]

2018. okt. 6. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
76%

Te jó ég, mi ez a szélsőjobbozás meg szélsőbalozás?! Idáig épp azt harsogta mindenki hogy a Jobbik annyira néppártosodott hogy már baloldali lett, és hogy az LMP meg már nem is igazi liberális párt hanem tiszta jobboldali.


Ha az LMP nem megy tönkre, hanem a Keresztes Lászó Lóránt-féle vonal (aki konzervatívabb Szél Bernadettnél) tud érvényesülni, és a Jobbik továbbra is marad a néppártosodás útján, akkor annyira nem is fog távol állni egymástól a Jobbik és az LMP.

2018. okt. 6. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
#12 Igen, és?
2018. okt. 6. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
95%
A Jobbiknál egyelőre azt lenne jó látni, hogy mit akar. Volnert most zárták ki a frakcióból, már az okot se tudom követni. Most tényleg ott tartunk, hogy a Jobbik radikális magja után a nemzeti érzelmű, de józan emberek is kimerülnek a pártból, a maradék meg mintha önmagát zabálná fel. Tartok tőle, hogy ebben nem csak én nem látok logikát.
2018. okt. 6. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
88%
Attól függ, hogy kinek a részére. Számomra nyilvánvalóvá vált, hogy az LMP már csak a Fidesz álellenzéki pártja, így kb. akkor szavaznék rá, amikor a Fideszre, vagyis soha, pedig párttá alakulása óta tagja voltam, így tudok egy-két dolgot.
2018. okt. 9. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 vitamin51 válasza:
77%
LMP-Jobbik, egykutya, mindkettő a Fidesz szekértolója!
2018. okt. 13. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%
Mire alternatívát lennének képesek nyújtani, addigra már a párttagoknak legalább a fele kilép mindkét pártból. 112 jobbikos önkormányzati mandátum veszett el eddig, annyian kiléptek a Jobbikból. Legutóbb a teljes zuglói szervezetük feloszlott.
2018. okt. 22. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Lehet itt álmodozni egy-egy pártkoalíció alternatíváról, de az csak álom marad, igazi alternatíva NEM. Az alternatíva kritériuma az, hogy kormányváltásra esélyes. A Fidesz-KDNP rezsimmel szemben igazi alternatíva a jelen választási rendszerben szerintem (SAJNOS) csak és kizárólag akkor lehetséges, ha az összes nem kamu ellenzéki párt egy választási párttá alakul a baloldaltól a szélsőjobbig, és együttesen képesek lesznek eljuttatni a választókhoz az üzenetet, hogy vagy így, vagy sehogy, és ez Magyarország érdeke.

Ez a matematika mondatja velem. Másként a választási törvényeket ismerve nincs esély arra, hogy egy-két párt belátható időn belül több mandátumhoz jusson, mint a Fidesz.

Egy közös listán, és minden EVK-ban egy közös jelöltet kell állítani.


Nem mondom, hogy a választás után is a kormányzás során egy pártban kell maradniuk, még azt sem, hogy ki kell tölteniük a teljes ciklust. Egy ilyen választási rendszerrel esély lehet arra is, hogy ez az összefogás megszerezze a kétharmadot, és ha ez megtörténik, visszaállítsák a jogállamiságot, az igazságos választási rendszert, és még néhány fontos 2/3-os törvényt, amiben szerintem egyetértés van, pl. többkulcsos adó, stb. Ha ez megtörténik, akkor lehet már egy normális választás is.


Persze hozzá kell tennem, egy ilyen összefogásnak is kb. 0% esélye van, szinte kivétel nélkül mindegyik pártban kulcspozícióban lévők között vannak olyanok, akik annyira erősen ragaszkodnak a székükhöz, vagy reménykednek a pénzecskéjükhöz, hogy nem mondanának le róla. Ez egy párton belül is gondot tud okozni, nemhogy még több párt között együttesen, és akkor az ideológiai feszültségekről a választók szűklátókörűségükről nem is beszéltem, csakis elméletről.

Persze lehet azt is mondani, hogy az összes párt oszoljon fel, hogy csak az LMP-Jobbik maradhasson, csak hát ez ugye még kevésbé fedné a választók akaratát, így kevesebben mennének el. És ahogy írtam, az LMP szerintem nyakig fideszes már.

2018. okt. 27. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Hogy KÉPESEK lennének-e vonzó ALTERNATÍVÁT nyújtani, azt nem tudom, csak azt, hogy azt az "alternatívát", amit nyújtanak, vagyis tegyünk meg mindent fű alatt a fidesz kétharmadban tartásáért számomra egyáltalán nem vonzó alternatíva.

Vonzó alternatíva számomra az a hozzáállás lenne, hogy tegyünk meg MINDENT az Orbán-rezsim megdöntésébe, működjünk együtt a demokrácia visszaállításában, és utána méressük meg magunkat egy új választáson.

Ebbe soha nem mennek bele, mert csak őőőőők! Persze ez csak a kifogás, a cél, ahogy írtam, más.

2018. okt. 29. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!