Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A politikai tudásom 0. Hogyan...

A politikai tudásom 0. Hogyan változtassak rajta?

Figyelt kérdés
16 éves lány vagyok, és mostanában kezdem kínosnak érezni hogy ennyire semmit nem tudok a politikáról, és érdekel is amúgy picit. A magyar pártoknak utánanéztem és nézegetek youtube-on politikai videókat, interjúkat, de kb. semmit nem vagyok képes felfogni belőle, gondolom kéne ezekhez valamilyen politikai tudásalap. Hogyan kezdhetném el ezt a folyamatot, hogy tájékozott lehessek, mikkel indítsak?
2018. okt. 10. 15:33
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
85%
Én többé-kevésbé tájékozottnak tartom magam politikai oldalon, de értelme, az nem sok van. A bal - és jobboldali lapok ugyanúgy hülyére vesznek (bár a fideszes propaganda oldalak sokkal durvábban nyomják), a pártok hatalomra kerülve teljesen más tesznek, mint amit ígérnek, de sokszor a kispártokról is kiderül, hogy belül egészen mások, mint amilyennek láttatni akarják magukat. Így mi értelme? Van értelme egy ellenzékinek tájékozottnak lenni, ha úgyis megválasztják Orbánt 2/3-dal '22-ben, '26-ban, vagy talán még később is? A választások óta sokkal kevesebb politikát olvasok, és sokkal jobban is érzem magam. Inkább olvasok helyette pénzügyet meg gazdasági ismereteket, sokkal hasznosabb.
2018. okt. 10. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
0%
Ne változtass!
2018. okt. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
0%
Olvass 888.hu-t. Én is azt tettem és politikailag intellektuális és egyben kiforrott véleményeim vannak
2018. okt. 10. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
36%

2006 Ősződi beszéddel kezdd és ami utána történt és mindent megértesz.

A mai napig a 2006 os események határozzák meg a politikát. A balodal volt hatalmon és gyakorlatilag szétrabolta az országot, munkanélküliség, etnikai feszültségek (lincselések, gárda)

2008 ig minden nemzeti ünnepen tüntetés, amit a rendőrség brutálisan szétvert a baloldal kérésére.

2008 óta a fidesz van. Igyekszik mindent szépen rendbetenni, de minden miatt üti az ellenzék. Az ellenzék (elsősorban balliberális oldal, és a balliberálisok által megvásárolt jobbik), tehát az ellenzéknek minden szar. Még a szar is szar nekik.

Megyei matricától, a stadionig, a migránsok kipaterolásától, az olimpia lehetőségéig. Mindent megfúrnak mindent támadnak.

Most tavasszal kaptak a pofájukra egy újabb 2/3 ot és a nyáron csend volt, de most újra hallani a pofájukat. Azon kívül, hogy a fidesz korrupt gyakorlatilag SEMMIT nem tudnak mondani.

Nincs program, nincs hiteles ember, nincs mondanivaló.

Így folytatják lassan felesleges választást rendezni, mert nincs választás!

2018. okt. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
51%

Kérdező, a felettem megszólaló úr/asszony legyen az elrettentő példa :D.


(ha csak nem trollkodik)

2018. okt. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Szerintem elég ha végig nézed a Trónok harcát, és ha minden igaz éeteni fogod a politika elvi lényegét. :)
2018. okt. 22. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!