Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik kormánypártnak (Fidesz,...

Melyik kormánypártnak (Fidesz, KDNP) jobbak az intézkedései?

Figyelt kérdés
2018. nov. 12. 14:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
82%
A KDNP arról intézkedhet, hogy ... izé ... illetve arról se.
2018. nov. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
44%
Jobbak???!!! Olyan nincs. Csak kevésbé rosszak. Továbbá: egy kormánypárt van, meg takaró azoknak, akik ebben szeretnek hinni.
2018. nov. 12. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
29%

Nincsenek olyan intézkedések amiket vagy a kdnp hoz meg vagy a fidesz. A parlament hoz döntéseket együtt. A kormánypártok jelentősége ebben annyi, hogy közülük kerül ki a kormány, a miniszterek és ők vannak többségben. De ha a kormány tesz javaslatot a parlamentnek akkor az közös 2 párti javaslat, hiszen 2 párt alkotja a kormányt, ha pedig a képviselőcsoportok, akkor kötheted őket a képviselőkhöz, de nem mondhatod rá, hogy kormánypárti. Mert ugyanúgy tehetnek javaslatokat, indítványokat, mint az ellenzéki pártok. Bár az igaz, hogy mivel ők vannak többségben, az övékét valószínűleg el is fogadják.

tehát javaslatokról beszélhetsz, mint fidesz vagy kdnp, ezt nézd meg a parlament honlapján. De amikor már intézkedés akkor vagy parlamenti, vagy kormány intézkedés lesz és azok nem 1 pártot jelentenek.

2018. nov. 12. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
#3: Grat, szépen felmondtad a leckét.
2018. nov. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
16%

#4

Te meg szokás szerint megpróbálsz belekötni.

De mivel arra nem vagy képes, így marad a szokásos duma.

ha még annyira sem értesz hozzá, hogy sikerüljön hibára rámutatnod benne - akkor minek szólsz bele?

2018. nov. 12. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
58%
Viccelsz? Az egész bagázs kretének gyülekezete, mindkettő. Hol élsz te ember? Nullára csökkentik az életesélyeidet, te meg jobb intézkedést keresgélsz???
2018. nov. 13. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 Balazs795 válasza:
21%

@Takács Zs


Szerintem ez nem válasz a kérdésre, inkább kiigazítás, amire így szerintem nincs szükség.

Egyértelműen különválaszthatóak a két párt javaslatai. Én pl nem szeretem a KDNP keresztény jellegű ötleteit (pl. vasárnapi boltzár), de a szociális programjuk nem olyan rossz.

2018. nov. 13. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Kocsmárné Éva válasza:
95%
Takács Zs5 válasza majdnem tökéletes, egyetértek vele. A különbség az, hogy a KDNP -re senki, soha nem szavazott, ők csak a Fidesz alatt beúsztak a parlamentbe és ott mindenben támogatják egymást. És mint parlamenti többséggel rendelkezők, minden javaslatuk elfogadásra kerül. És sajnos minden javaslatuk olyan, hogy csak nekik, rokonságuknak, szomszédaiknak, barátaiknak, fogorvosuknak, sofőrjüknek, szeretőiknek kedvező, valaki vagy valakik érdekében születik, viszont a "zemberek+-nek nem segitséget, vigaszt, örömöt, hanem többnyire gondot, újabb kiadást, újabb megszoritást tartalmaznak. Szerintem.
2018. nov. 16. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
92%
Takács, formálisan teljesen igazad van. De ha én megkérem egy barátomat, hogy itt minden írásom után az ő nevét is leírhassam, akkor inden választ ketten állítunk. Eközben ő (mivel nem követi nyomon) nem is tud arról, hogy válaszolt. Ugyanilyen a Fidesze-KDNP. Takaró, amely formálisan van, valójában nem létezik. Akkor létezne, ha ténylegesen akarna valamit. Azonban formális létének feltétele (a barátom beleegyezésével ellentétben) az, ha a Fidesz valamiért egy javaslatot nem akar kimondani, ott a formális szája, majd kimondja. Az azonban igaz, hogy e gondolamenet mentén nincs kormány csak formálisan. Csak egy ember van. Némi politikai és emberismerettel azt mondhatjuk, ez a valóság.
2018. nov. 16. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Ezt csak szubjektíven lehet nézni! Mi az, ami jó intézkedés?
2018. nov. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!