Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A fideszesek miért hisznek...

A fideszesek miért hisznek annyira a kereszténységben? Mikor jönnek rá, hogy ez a vallásos dolog egy agymosás? Én dk szimpatizáns vagyok, és igazat adok nekik, hogy a vallási dolgokat nem szabad támogatni.

Figyelt kérdés
2018. nov. 22. 20:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Ugyanannyira hisznek, mint a dk-s támogatók, csak szeretnek álszenteskedni.
2018. nov. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Nekem nincs bajom azzal ha valaki szabadon gyakorolja a vallását, de az állami tamogatas már túlzás.
2018. nov. 22. 20:58
 3/14 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem a fideszesek, úgy együtt-általánosságban nem hisznek a kereszténységben. Van aki hisz benne, van aki nem, van, aki másban hisz a fideszben is. Amiben lehet és kell is hinni, az a kereszténység összetartó ereje. Ami meg is különbözteti a keresztényt-keresztyént és a kereszténység erejében hívő embert másoktól.

A második kérdésed propaganda, hagyjuk is. Hogy milyen szimpatizánsnak vagy akárminek mondod magad, az kit érdekel, nem is számít.

A vallási dolgokat szerintem támogatni kell, egyrészt a közösségteremtő hatásuk miatt, másrészt a társadalmi hasznuk miatt.

2018. nov. 22. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
41%

Jézusom... Egész Európa a Kereszténységen alapszik. A CDU-ról hallottál már? Magyarul Kerszténydemokrata Unió. Jelenleg Európa egyik legjelentősebb pártja.

Ha szerinted a vallás csak puszta agymosás, akkor nyilván a Mazsihiszről is megvan a véleményed (meg a Buddhistákról, meg az Iszlámról, meg... Na jó, inkább nem folytatom...)

2018. nov. 22. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 mindentudó99 ***** válasza:
86%
Nem hinném hogy az aki fideszes az vallásos is mindjárt.
2018. nov. 22. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
78%

A vallásokról az a véleményem, hogy nem szándékozom korlátozni, de személyesen egyetlen vallást sem ismerek, ami pozitív, modern, és elfogadó értékeket közölne.


Még a legmelegszívűbb és legszentéletűbb katolikus pap is homofób, egyszerűen azért, mert a vallási dogmái azt mondják, hogy a homoszexualitás tökéletlenség, ami abból származik, hogy Ádám és Éva megátkozta az emberiséget azzal, hogy evett a tiltott gyümölcsből. Így aki meleg az éljen cölibátusban, és imádkozzon Istenhez, hogy változtassa őt heteróvá. Ugyanígy transzfób is, hiszen nem fogadja el a testi és szellemi nem, a sex és a gender közötti különbséget, hanem mindenkit olyan neműnek tart amilyen nemi szervvel született.


Sok vallást tanulmányoztam már pl. római többistenhit, ábrahámita vallások, buddhizmus, konfucianizmus, shinto. És sajnos mindegyik különféle mértékekben konzervatív, bigott, és fejlődésképtelen. A legelfogadhatóbb vallás, amivel találkoztam az a régi germán pogányság, a vikingek hite, de még abban is max az 1890-es években megfelelő női egyenjogúság volt.


Tehát, ha a világ összes vallásos embere hirtelen viking vallásúvá változna, még akkor is megragadna a nőkről való képe egy olyan állapotban, ami a késő 19. századi Angliát vagy Amerikát idézi.

2018. nov. 22. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
84%

Magyar - keresztény kisszótár:


Keresztény = utálja a muszlimokat.


Nemzeti keresztény = a szlovákokat, románokat, szerbeket, osztrákokat, franciákat, stb. is utálja, nem csak a muszlimokat.


Konzervatív keresztény = a melegeket is utálja. De azért nem annyira, mint a muszlimokat.


"Én nem vagyok keresztény, csak a keresztény kultúrkört akarom megőrizni" = a keresztényeket is utálja meg a muszlimokat is.

2018. nov. 22. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
90%

6

És tényleg a régi vikingek homoszexuálisok is lehettek?

2018. nov. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
74%

#7

Kösz, ezen nagyon jót nevettem. :D

2018. nov. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
82%

"És tényleg a régi vikingek homoszexuálisok is lehettek?"


Úgytudom igen, bár inkább a leszbikus nőket fogadták el.

2018. nov. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!