Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Akik foggal körömmel védik a...

Mindentudó99 kérdése:

Akik foggal körömmel védik a rabszolgatörvényt azok mit szólnak ahhoz a pontjához hogy ha berendelik az embert túlórázni szombatra azt ráérnek három év múlva szerdán kifizetni?

Figyelt kérdés
2018. dec. 8. 16:26
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:
Tudom hogy nem mindenkire. De akkor már nem is számít? Ők így jártak levannak tojva?
2018. dec. 8. 18:49
 12/15 anonim ***** válasza:
33%

Nem bírtam ki és megkerestem

Alapvető fogalmi tévedés van a fejekben, ami nem is a delikvens hibája, hanem a nem kielégítő tájékoztatásé.

A "36 hónapos elszámolási keret" kifejezés, nem a túlóra 3 év múlva kifizetésére vonatkozik,(abszurd is lenne) hanem a "munkaidőkeret elszámolására" és ez a kettő nem azonos.

Olvasd el, hogy mi az a munkaidő keret, de mielőtt azt mondanád, hogy ez is elavult, valóban, mert itt még a 12 hónaposról beszél, ami most lesz 36 hónaposra emelve, de minden egyébben releváns és köze nincs a tárgyhavi túlóra pénz kifizetéséhez:

[link]


És itt a legfrissebb közlés, (december 06) amiből világosan kiderül, hogy a munkaidőkeretről van szó, nem a túlóra elszámolásáról, mert az minden tárgyhót követően kerül kifizetésre, de ez eddig is így volt, ebben nincs változás:

[link]

2018. dec. 8. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Bocs de tévedsz. A túlórapótlékot a munkaidőkeret végén fizetik. Az adott napot valóban kifizetik abban a hónapban de a pótlékát nem kötelesek. Elég az év végén. Most meg majd három év múlva. Én is keretmunkaidőben dolgozom ezért tudom. Nálunk 4 havi elszámolás van. Gyanítom az egyévest nem használták ki a három évest se fogják. De ki garantálja ezt más munkahelyeken?
2018. dec. 8. 19:18
 14/15 anonim ***** válasza:

#13

Ha tévedek, akkor ezért tévedek (bár nem tudom, hogy lehet ezt másképp értelmezni):

" Kormányzati Tájékoztatási Központ pár nappal ezelőtti tájékoztatása szerint maradna a 36 hónapos elszámolás - ennyi idő állna a munkaadó rendelkezésre, hogy a törvényben foglalt munkaóra mennyiséget a termelés ciklusához igazítva állapítsa meg - de havonta kell elszámolni a túlórát a dolgozókkal."

2018. dec. 8. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Bocs, az előző is én vagyok, csak az asszony nick-jével léptem be.
2018. dec. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!