Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van itt valaki, aki konkrétan...

Van itt valaki, aki konkrétan azzal a céllal tanul, hogy a későbbiekben politikus legyen?

Figyelt kérdés

Ha igen, miért? Mi vezetett erre a döntésre?

Esetleg melyik pártban látnád magad szívesen?


Ezzel a témával kapcsolatban üzenetben is szívesen beszelgetnék c:


Köszi a válaszokat!!!



2019. márc. 26. 14:37
 1/6 anonim ***** válasza:
55%

Alapvetően politikusnak nem tud tanulni az ember. Ha arra gondolsz, hogy beülsz egy politológus/politika tudományok szakra az egyetemen és ott belőled majd politikust faragnak, akkor tévedsz.

Politikusnak születned kell vagy tudatosan dolgozni a személyiségeden, hogy megfelelő alany legyél. És akkor még ott vannak az emberi tényezők is, amik befolyásolják, hogy lesz-e belőled "politikus" vagy csak szimpla párttag/aktivista maradsz.

2019. márc. 26. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Ne nézz hülyének, légyszíves XDD Egyáltalán nem erre vonatkozott a kérdésem
2019. márc. 26. 15:29
 3/6 anonim ***** válasza:
Akkor fejtsd ki légyszíves, hogy mégis mi lett volna a tényleges kérdésed. Mert amit feltettél arra az a válasz, amit leírtam.
2019. márc. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Teljesen egyetértek az általad leírtakkal, de egyáltalán nem erre voltam kíváncsi. Olyan dolgokat írtál le, amikre magamtól is rájöttem, lol. Arra vonatkoztak a kérdéseim, hogy van-e itt valaki, aki olyan ambíciókkal tanul, hogy a későbbiekben politikus legyen belőle. Ez pedig már döntés kérdése attól függetlenül, hogy nem lehet akárkiből politikus, mint ahogy Te is említetted. Nem azt kérdeztem, hogy ki lesz politikus, hanem hogy ki akarna az lenni.


Azért egyáltalán nem mindegy. c:

2019. márc. 26. 16:03
 5/6 anonim ***** válasza:
69%

Épp ez a lényeg, ha politikus akarsz lenni, akkor nem a tanulás fontos. Akár nyolc általánossal, nyelvismeret nélkül is lehetsz olyan jelölt, akiben van potenciál. De jogi diplomával, 8 élőnyelv és 3 holtnyelv ismeretében is simán elvérezhetsz.

Ha valaki politikával akar foglalkozni, akkor annak az egész élete akörül forog. Aktívan csiszolnod a politikai nézeteidet, belépsz pártok ifjúsági szervezetébe, választások előtt aktivistaként "dolgozol", részt veszel diákparlamentben, ha elég idős vagy esetleg elmész választási biztosnak, stb. Szóval aktívan kell törekedni arra, hogy bekerülj a véráramba. A tanulás viszont egy passzív folyamat. Ez miatt a politikai ambícióidat tanulással soha nem fogod elérni.


Ezért szedem szét a kérdésedet is, vagy "nézlek hülyének" ahogy te írtad, mert ezt az elején már tisztán kell látni (Főleg, hogy gondolom Te magad is a politikai pályán gondolkozol.), ez alapján pedig egy értelmetlen kérdést tettél fel.


Mellesleg, ha akarsz politikai témákról beszélni, akkor én szívesen válaszolok a kérdéseidre. Bár nem kifejezetten politikus leszek, de politikai pályán tervezgetem az életemet.

2019. márc. 26. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Nem, nem a kérdésemmel van a gond, ez csak szőrszálhasogatás, hisz te magad is tudod, hogy mire lettem volna kíváncsi. Ettől függetlenül köszönöm a válaszaid.
2019. márc. 26. 18:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!