Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hova lehet sorolni a liberaliz...

Hova lehet sorolni a liberalizmust?

Figyelt kérdés

Számomra zavarba ejtő a liberális gondolkodásmód, mert nem tudom hova tenni.

A wikipédia szerint a személyi szabadságon, és a törvény előtti egyenlőségen alapul. Ez véleményem szerint ez demokrácia, legalábbis ha azt a két dolgot veszem.

Az egyén hatalmas szabadsága, viszont a diktatúra jellemzője, abban az értelembe: Ha én liberális vagyok, azáltal megtehetek bármit, szabad vagyok és nem korlátozhatnak, és magamat sem korlátozom, a tetteimet

a liberális beállítottságomnak tulajdoníttatom.

Viszont ha már korlátozom magam, ad abszurdum nem köpöm pofán a szembejövőt a hatalmas szabadelvűségembe, visszakonvergálódik demokráciává, hiszen a szabadelűségemnek gátat szabva a társadalmi normák szerint működök.

Az véleményem szerint a normális, hogy a saját érdekeim nem minden esetben és kizárólagosan érvényesítem, hiszen az senkinek se lenne jó, ekkor intézem a dolgaimat demokratikusan. Ellenben ha mindenkin átgázolok a saját érdekem érvényre juttatásával, az már diktatúra.

Egyszerűen nem látom a liberalizmust itt hova lehet sorolni, mikor jut érvényre.

Nem foglalkozok politikával, viszont azért hallgatok híreket, és néztem a választásokat a tv-be.

A "foci se érdekel de a VT-t megnézem" alapon vagyok vele. És a magyar liberális pártok véleményem szerint saját magukból csinálnak bohócot, ezt nem részletezem.

De még egy érdekes tapasztalat, ez nagyon szubjektív, és nagyon kérek mindenkit, hogy senki nem vegye magára, nem az a célom, hogy bárkit megbántsak, és ha mégis gy történik, kérlek ne haragudjatok, és előre elnézést kérek amit most írni fogok. De mivel a volt főnököm olyan volt, hogy mindenkivel politizált, vevőkkel is, így általában kiderült az illető politikai beállítottsága, és aki liberális volt, a tapasztalataim szerint elég alacsonyan kvalifikált, nem mindenki, de a nagyobb többség. Aztán ránézésre szinte meg lehetett állapítani, hogy ki liberális. Tényleg bocsánat ezért. Magam sem vagyok egy agytröszt, pfff....sőtt... segédmunkásként dolgozok és nagyon alacsony a keresetem, és rettenetesen buta vagyok, szóval erősen kétlem, hogy bárkinél okosabb lennék aki ezt elolvassa. Szóval tényleg bocsánat érte. De ha valaki el tudná magyarázni a Liberális jeletését úgy, hogy ne legyen benne ellentmondás, azt megköszönném! :)


2019. márc. 31. 11:55
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:
igen, de az demokrácia nem? ezért nem értem....
2019. márc. 31. 12:27
 12/22 anonim ***** válasza:
8%

Nem tudom miért vagytok oda annyira a liberalizmusért.Én pl nem akarok százezreket fizetni,ha neadjisten ér egy baleset és eltöröm a kezem..

Azt se tartom jó dolognak,hogy kiszorítsák a szegényeket az oktatásból a draga tandíj miatt.

De úgy látszik ti ezt akarjátok,a 0%-ra pontozott válaszom ezt mutatja..


Volt nemrég a tv-ben egy dokumentumfilm,hogy az USA-ban egy jól menő,jómódú sofőr vállalkozó rakodás közben leesett a platóról,összetörte magát,a biztosító nem fizetett,dolgozni nem tudott,szóval eladósodott,vitték a házat a feje felől.Csak alvilági módszerekkel tudott pénzt szerezni,hogy törlessze az adósságot,de lebukott és börtönbe került.

Ez a nagy liberalizmusotok.Itt meg ingyenesen ellátnak a kórházba,táppénzt is kapsz.Sokkal jobb az itteni rendszer.

2019. márc. 31. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%
Igen az ingyenélőknek biztosan jobb, ha ingyen van minden,csak épp annak nem aki befizeti. Ez a paternalista, jóléti állam társadalmi szempontból rendkívül kontraproduktív, mivel az eleve alacsony szinten álló csoportok csak még szaporábbak lesznek.
2019. márc. 31. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:

#9

A pártállamban ez volt, de az a rendszer már nincs.

2019. márc. 31. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
#14 majd lesz még ;)
2019. márc. 31. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
20%
De ez a gyk egy burzsuj fórum,itt hiába áll ki bárki is a szegények mellett,az le lesz pontozva.A legtöbben itt a munkások béreit is csökkenteni akarják
2019. márc. 31. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:

#15

Álmaidban maximum.

2019. márc. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:

Az álmaidban lesz liberalizmus :)

A magyaroknak igénye van az erős,átfogó államra,soha nem lesz itt olyan kormány,aki lebontaná ezt.Az amerikai fiatalok körében is egyre nagyobb igény van a szociális hálóra,idővel ott is leomlik a liberalizmus.

2019. márc. 31. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

#18

Ejnye,ejnye, kekeckedünk?

2019. márc. 31. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

Miért akarod összehasonlítani a liberalizmust a demokráciával?

A liberalizmus egy eszme ami főleg társadalmi berendezkedésekre vonatkozik. Az egyén szabadságát hirdeti. Különböző területekre adaptálódott, a kulturális liberalizmusba tartoznak a melegjogok, a vallásszabadság, a marihuűna-legalizálás vagy a művészetek. A gazdasági liberalizmus a szabad piac, a láthatatlan kéz, Adam Smith, magántulajdon. A szociálliberalizmus a szociális védőháló, egészségügy, oktatás.

Ezek gondolatok, amikkel vagy egyetért az ember, vagy nem. Az, hogy valaki gazdasági értelemben klasszikusan liberális, nem jelenti azt, hogy kulturálisan is az.


A demokrácia egy rendszer, nagyon leegyszerűsítve az, ahogy döntések születnek egy országban, mégpedig a nép hatalma által. Van átfedés a liberalizmussal, de nem feltétlen.

Egy demokratikus ország simán megszavazhat kulturálisan konzervatív törvényeket például, a népszavazás, a választott parlamenti képviselők a demokrácia elemei, és mint demokratikus eszközök dönthetnek a melegházasság betiltása mellett. Ugyanígy egy diktátor is legalizálhatja a füvet, az abortuszt, az eutanáziát (kult. liberalizmus) és biztosíthat mindenkinek ingyen egészségügyi ellátást (szoc.liberalizmus). Ettől ő nem lesz demokrata, ha közben eltörli a szabad választásokat.

2019. ápr. 15. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!