Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért uralkodhatnak felettem...

Miért uralkodhatnak felettem a Fideszesek, amikor a Fideszes képviselők 65 százalékának nincs nyelvvizsgája, nekem meg kettő is van?

Figyelt kérdés
2019. ápr. 26. 22:26
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Régen szar neked, ha feletted uralkodik bárki is.
2019. ápr. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
55%

Hát, tényleg fura dolog ez a nyelvvizsga, láthatólag inteligencia, tudás más területen nem kell hozzá.

1. Magyarországon nincsen uralkodó, uralkodó osztály, a fideszes képviselők sem uralkodnak senkin.

2. a képviselők - így a fideszesek is - a Magyar Parlament képviselői. A Parlament hozza a döntéseket, nem a fideszesek. Az, hogy most ők vannak többen, ezért az ő akaratuk fog a szavazásokkal érvényesülni, az nem uralkodás, hanem demokrácia.

3. a parlamenti képviselőket VÁLASZTJÁK, vagyis azé lesz a képviselői mandátum akire a választók szavaznak.

4. a magyar az egy képviseleti demokrácia, vagyis a választáson a szavazópolgárok átruházzák a döntési jogukat egy képviselőre. Onnantól az a képviselő helyettük, a nevükben hozhat döntéseket. Azaz a döntés nem egy személyt jelent, azt a képviselőt, hanem azt a sok tízezer szavazót, aki megválasztotta.

5. a magyar parlamentben magyarul beszélnek. Nem kell hozzá idegen nyelvtudás, még kevésbé nyelvvizsga.

6. a törvény szerint MINDENI választó és választHATÓ, aki nagykorú magyar állampolgár és nincs ettől a bíróság által eltiltva. Sehol nem szerepel olyan kitétel, hogy kellene hozzá nyelvvizsga.

7. Honnan tudod, hogy kinek hány nyelvvizsgája van? A diploma megszerzése nyelvvizsgához kötött már 50 éve. Csak régebben nem a keményfedeles nyelvvizsga volt megszabva, hanem az annak megfelelő egyetemi záróvizsga. Vagyis mindegyik képviselő - akár fideszes, akár nem - ha diplomás, akkor rendelkezik nyelvvizsgával biztosan.

2019. ápr. 26. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
40%

"Honnan tudod, hogy kinek hány nyelvvizsgája van? A diploma megszerzése nyelvvizsgához kötött már 50 éve. Csak régebben nem a keményfedeles nyelvvizsga volt megszabva, hanem az annak megfelelő egyetemi záróvizsga. Vagyis mindegyik képviselő - akár fideszes, akár nem - ha diplomás, akkor rendelkezik nyelvvizsgával biztosan."


Parlament.hu-n fellelhető az összes képviselő adatlapja, azon belül pedig a nyelvismeret.


Mondjuk én a fentebbi állítás érdekes, mivel édesanyámtól sohasem hallottam, hogy idegennyelvből kellett vizsgázni, pedig elvégezte a Ho Si Minh Tanárképző Főiskolát, magyar-történelem szakon.

2019. ápr. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
51%
Amúgy a törvénynek kevés köze van a fiatalok nyelvtudásához, sokkal inkább a túl sok felsőoktatási intézményhez, amiket le akarnak redukálni, hiszen feltehetően most sem az legjobb egyetemek(ELTE, Corvinus, BME) diákjainak hiányzik a nyelvvizsga felvételikor.
2019. ápr. 27. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
41%

#3

Kérdezd meg édesanyádat erről!

Nekem van diplomám és tőlünk mérnököktől 2 nyelvismeretet, 2 "nyelvvizsgát" követeltek meg, egy alapszintű és egy középszintű egyetemi záróvizsgát kellett felmutatnunk a diploma követelményeként. De mivel hivatalos nyelvvizsgám csak az egyikből lett UTÁNA, angolból és az oroszt nem tartották értéknek sehol a rendszerváltást követően, így én sem szoktam emlegetni. Mivel nem használtam 20 éve, nem is igazán van meg a nyelvtudásom, holott tanultam - jól - oroszul 12 évig.

Akik a kreditrendszer előtt szerezték a diplomájukat, azoknak más szabályok voltak érvényben - de ettől még nem volt kevesebb az elvárt tudás, ismeret. Olyan, mintha ma bevezetnének egy állami minősítést és ezentúl azt szerezhetné csak meg mindenki a jövőben. Ettől még senkinek nem veszne el a nyelvtanulása, nyelvvizsgája, csak 20 év múlva már az, hogy Euroexam vagy ECL vizsga, az semmit nem jelentene sokak számára. Ahogyan ha most azt mondom, hogy nekem még "Rigó utcai nyelvvizsgám" van, akkor valószínűleg neked nincs már fogalmad sem arról, hogy az micsoda, pedig ugyanúgy államilag elismert nyelvvizsga, vagyis akkor 20 éve az volt A nyelvvizsga.

2019. ápr. 27. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
48%
Amúgy milyen furcsa, hogy az idősebb korosztàlyok mennyire meglepődnek azon, hogy ma már példamutatàst várnak el a fiatalok magyaràzàs helyett.
2019. ápr. 27. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Viszont az intézkedés pontosan követi az előző kormányok módszerét, nem alulról építkeznek, hanem felülről és az alsóbb szintek csak alkalmazkodjanak.
2019. ápr. 27. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
81%
Nem uralkodnak feletted, ha ilyen jól megy az idegen nyelv, bármikor leléphetsz és itt hagyhatod őket, ellenben ha maradsz, akkor a te beleegyezéseddel történik a dolog.
2019. ápr. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
44%

Amióta orbán a helyesírási bajnokot jelölte köztársasági elnöknek azóta én már semmin sem csodálkozok.

A fideszben az IQ az egy titokzatos betű kombináció amit a mai napig nemtudtak megfejteni. :))

2019. ápr. 27. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
60%
Nem nyelvvizsgára szavaztak a választók.
2019. ápr. 27. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!