Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha NKE-RTK szeretnék menni,...

Ha NKE-RTK szeretnék menni, akkor tiszthelyettes rendőrként minimum 3 évet dolgozom kell egyetem előtt?

Figyelt kérdés
Vagy tiszthelyettes OkJ megszerzés és elhelyezkedés után egyből jelentkezhetek is főiskolára?
2019. aug. 7. 12:03
1 2
 11/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen.

Mentek a zöld kezek is.


Egy kicsit megnyugodtam abból a szempontból, hogy "xy kisvárosi rendőrkapitányság" kapitányával viszonylag jóban vagyok.


Szóval mint írtad, sajnos protekció, "csók" kell főiskolai továbbtanulás esetén a beajánlás végett...

Viszont úgy érzem most van némi esélyem.

A 3 év halasztásnak nem örülök, de legalább tudom, hogy nincs minden veszve, hogy a számomra tetsző egyetemre menjek, csak azért mert épp most töltöttem be a 25. életévem...

2019. aug. 8. 13:44
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Azért azt is mérlegeld, hogy mennyi esélyed van.


Tipikusan egy 100-150 fős kapitányság évente úgy 2-3 főt javasol levelező alapképzéses beiskolázásra, miközben évek óta stabilan minden évben 20-30-an szeretnének menni. Felüket osztályvezetőjük évek óta hitegeti, hogy idén végre városi rendőrkapitány felterjeszti őket megyei rendőr-főkapitánynak. (Városi rendőrkapitány dönt arról, hogy kit terjeszt fel.)


Ebből átlagban 1 kapja meg a megyei főkapitány támogató nyilatkozatát.Így egy 1000-1500 fő állományú, 6-10 rendőr-kapitányságú megye évente beiskolázásra felterjeszt, főkapitányságot is beleszámítva úgy 20-30 embert.


Országosan így lesz a 45 ezres rendőrségből évente felterjesztve kb. 500 ember, akiknek a harmadát veszik fel.

2019. aug. 8. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Inkább 15-25 embert terjeszt fel egy 100-1500 fős megye.
2019. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
1000-1500
2019. aug. 8. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:

Szomorú adatok :(


Viszont az országban kevés a rendőr, sokan leszerelnek a fizetések miatt, Pesti rendőrkapitányságon is hallom ismerősöktől (tisztek), hogy 6 ember munkáját csinálják és nem győzik. Mi lehet az oka, hogy mégis kevés embert vesznek fel (tegyük fel, a jelentkezők fizikailag-mentalisan mindenki 100%-os)?

2019. aug. 8. 15:23
 16/18 anonim ***** válasza:

Próbaidős őrmester nagyon gyorsan lehetsz. Tiszt viszont csak kb. tized annyi kell kapitányságokon, mint tiszthelyettes. Pontosan kiszámolják azt, hogy mennyi embert kell beiskolázni ahhoz, hogy a rendőrség tiszti utánpótlása biztosítva legyen, figyelembe veszik azt is, hogy a képzés közben is jelentős a lemorzsolódás.

Nappalin tavaly 144 tisztet avattak.


[link]

2019. aug. 8. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Érdekes.


Ha nem veszed tolakodásnak, hogy megkérdezzem; úgy látom, nagyon képben vagy a dolgokkal, netán szakmabeli vagy? Esetleg az egyetemen oktatsz?

2019. aug. 8. 16:24
 18/18 anonim válasza:

Kicsit régi a kérdés de hátha valaki böngeszik csak úgy mint én is. Kicsit össze lettek keverve a “tehetséges tiszthelyettes NAPPALI 3 éves képzés” és a levező de én a hamarabbi verzióra válaszolnék, mert arra jelentkeztem.


Az #5-ös válaszoló iszonyat nagy marhaságokat írt, vagy az ő szolgálati helye olyan..nem tudom. Mindenesetre én úgy jelentkeztem a tehetséges tiszthelyettesek programra, hogy semmilyen magasabb szinten lévő összeköttetésem nem volt. A szolgálati helyemen azt se tudták kb., hogy ezt a pályázatot eszik e vagy isszák, szóval azt se tudtuk eleinte, higy milyen főszámra kell az neoba feltölteni. Miután feltöltöttük és végigment a vezetőségen küldtek egy e-mailt, hogy motivációs elbeszélgetés lesz minden jelentkezővel. Az elbeszélgetésen a ROKK tisztjei voltak akik teljesen ésszerű kérdéseket tettek fel. Miért akarsz tiszt lenni pl. Amikor ez megvolt kb január elején, februárban jött ügyfélkapura a nyilatkozat, hogy a jelentkezésemet az ORFK támogatja, szóval innen azon múlik, hogy elég e a pontod a felvin. Lenyelvvizsgáztam, csináltam emelt belügyet mert az nem volt, magyar nyelv és irodalomból pedig újraérettségiztem, hogy a lehető legtöbb pontom legyen. Így fel is vettek csont nélkül úgy, hogy majdnem 130 ponttal többem volt mint a ponthatár. Az iménti mondat kérkedésnek tűnhet, de az egyedüli célja az volt, hogy ne féljen jelentkezni senki..lehet valahol csókon múlik a dolog, de ezek szerint én vagyok az egyik kivétel mert teljesen standars módon beadtam és sikerült. Ismerek még 2 embert is akik ide jelentkeztek. Egyikük most végzett és 3 éves tapasztalatlan rendőrként jelentkezett szinte egyből a rendőrszakközép után s felvették, másik ismerősöm meg most végezte az 1. évet s neki nem hogy csókja nem volt, még utàlták is a szolgálati helyén ahonnan jelentkezett, szóval ennyit a csókról, meg hogy felejtsük el, hogy egy “sehonnait” felvesznek.


A motivációs beszélgetésen nem tudom mennyire szűrik meg az àllományt, mert szeretnek vegyesen beválogatni minden megyéből embereket, de sokan beadjàk ergo évről évre magasabb a ponthatár. Akinek ilyen tervei vannak taposson bele kicsit a tanulásba és felveszik, ennyi.


Ahhoz meg inkább nem is fűznék hozzá semmit, hogy az OKJ-s rendőr buta, az NKE-s meg csak okos lehet, mert ennél butább kijelentést régen láttam. :D

2023. aug. 20. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!