Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kihívhatom a rendőrt, ha 22...

Kihívhatom a rendőrt, ha 22 óra után sem fejezik be a bulit a szembe telken? Felvesznek ezért tőlem adatot vagy ilyesmi? Csinálnak egyáltalán velük valamit?

Figyelt kérdés

Tipikus eset, szülők elmentek, hülye csitri meg rögtön házibulit rendez. Délután 4 óta megy folyamatosan a zene, mostanra meg már az ordibálás is egyre hangosabb, gondolom a megfelelő mennyiségű alkohol elfogyott. Nem önsajnáltatásból, de reggel 7 óra óta melózott az egész család, mindjárt fél tíz, lassan elmennénk pihenni majd. Ehhez még hozzájön, hogy eleve zárt ablaknál se lenne nyugtunk a hangerőtől, de mellé van (nyár révén) 30 fok a szobában, éjszakára üdvös lenne ha lehetne szellőztetni. Meg persze aludni.

Legjobb tudomásom szerint hivatalosan este 10 (22:00) óra után mindennemű konstans zaj az csendháborítás.

Innen a kérdés: ha ezek 10-ig nem fejezik be a zenét (jó, nem leszek köcsög, hagyok rá nekik mondjuk fél-egy órát, tehát legyen mondjuk 23:00, és akkor jó fej voltam), akkor kihívhatom a rendőrt? Ki fog jönni egyáltalán?

Illetve ha kijön, mit csinál? Tőlem vesz fel majd adatot, vagy tehetek névtelen bejelentést? Nem mintha zavarna ha meg kell adnom az adataimat, csak érdekel hogy mire számítsak, hogy készüljek. A dolog ugyanis az aktuális állapot és az eddigi tapasztalatok alapján úgy áll, hogy nem fog véget érni a "bulika" nem 10-ig, de 11-ig se, sőt egyre rosszabb lesz, mi (meg a környék többi lakója) meg szeretnénk majd aludni is még az éjjel valamicskét. Szóval ha szabad, jó eséllyel ki fogom hívni a rendőrt (ha addig más meg nem teszi).

Az is érdekelne, hogy ha kijönnek és lámpaoltás lesz, akkor a szülőknek szólnak majd? Nem lenne rossz...

Szóval mit tudtok ezzel kapcsolatban mondani, tanácsolni? Tapasztalatok?



2019. aug. 9. 21:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%

"Legjobb tudomásom szerint hivatalosan este 10 (22:00) óra után mindennemű konstans zaj az csendháborítás."


Rosszul tudod, nincs napszakhoz vagy órához kötve.

Kihívhatod.

Fel vehet.

2019. aug. 9. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Eddig úgy tudtam 22:00 a határ, de oké, lehet ez változott azóta.

Azért hamarabb nem akarom, nyilván nyár van meg még most esteledett be, nem vagyok akkor karót nyelt rosszindulatú pancser hogy azonnal kapjak a telefonhoz már fél nyolckor, de lassan elfogy a türelem.

Adatot mit kér ilyen esetben? Név, cím, telefonszám?

2019. aug. 9. 21:31
 3/11 anonim ***** válasza:
90%
Elsőnek úgyis csak figyelmezteti. Ezzel számolj.
2019. aug. 9. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Az engem nem zavar, engem annyi érdekel hogy befejezzék amit csinálnak. Már pedig ha kijön a rendőr akkor jó eséllyel azonnal befejezik, mert a szülők nem olyanok akik elnézik neki ha a rendőr hívja fel őket vagy esetleg bírságot kapnak, szóval nem hinném hogy megvárná hogy másodszor is kihívjuk őket. Amúgy sem akarom lecsukatni meg bírságolni, csak annyit hogy fejezzék be és húzzanak el. Ennyit. Semmi mást.
2019. aug. 9. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:
27%
2019. aug. 9. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem tudom jó megoldás-e, de mi lenne, ha magad átmennél, és elmondanád nekik, hogy mi a szitu veled, dolgoznod kell menni, pihenned kell, stb., stb.

Megérted a fiatalságukat, a bulit, de kéred őket, hogy vegyék figyelembe ők is a Te szituációdat, és legyenek csendesebbek. Ha mindezt kulturáltan teszed, nem hiszem, hogy ők ezt ne vennék figyelembe.

2019. aug. 9. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
69%

Az írás alapján ez nem mindennapos probléma. Egy estét nem bírsz ki? Fiatalok. Hova menjenek ha nem otthon buliznak? Igyanak az utcán? Neked se lennék a szomszédod ha a lányom bulizni szeretne otthon le hülye csitrized


A másik ahelyett hogy átmész hogy beszélj velük te rögtön rendőrt hívsz. Kicsit legyél már talpra esetebb.

2019. aug. 9. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
62%
Nincs vsendháborítás, nyugalomhoz való jog van, az pedig erősebb a birtokjognál.
2019. aug. 9. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 Molyember ***** válasza:
100%
Na, mi történt? :)
2019. aug. 10. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
68%
Ugyan...egy este az semmi. Itt minden évben nyaranta falunapkor közvetlen a ház mellett bömböl a zene 3 napig, meg ugye a plusz alkalmak mikor a szomszéd/második szomszéd bulit tart (elég gyakori). Nehéz fizikai munkát végez kb. Az egész család (gyereket persze leszámítva) és mégis kibírjuk. Amit tanácsolni tudok, hogy aludj fülhallgatóval és valami neked tetsző nyugisabb zenével. Kétlem hogy gyakran előfordulna hogy a ,,csitri" (egyébként nem illik így nevezni senkit, főleg nem egy buli miatt) hb-t tart. Mindenki kibírta életében legalább egyszer, megértem ha fáradt vagy de egyszer vagyunk fiatalok, hadd élvezze.
2019. aug. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!