Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ha magyar és holland állampolg...

Ha magyar és holland állampolgár vagyok akkor füvezhetek Magyarországon?

Figyelt kérdés
ha most le tenném a Holland állampolgárságot akkor fogyaszthatok füvet? vagy ugyan úgy a magyar törvények hatnak rám? Tény hogy hollandiában nem lenne gond de itt magyarban igen?
2019. szept. 2. 00:07
 1/7 anonim ***** válasza:
89%
Nem az állampolgárság, hanem a hely határozza meg, hogy milyen törvények vonatkoznak egy adott cselekményre.
2019. szept. 2. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
én úgy halottam hogy ha kint fogyasztok füvet és ha a rendőr észre veszi hogy magyar vagyok akkor rám a magyar törvény hat
2019. szept. 2. 00:14
 3/7 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem angliában ne vezess a magyar KRESZ szerint még akkor se, ha látja rajtad a rendőr, hogy magyar vagy! :)

Mindenképpen a holland törvények vonatkoznak rád. Ami akár rendelkezhet úgy is, hogy külföldi állampolgár nem füvezhet...

2019. szept. 2. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Csak a Holland nagykövetségen ehetnél hasissütit büntetlenül. Amúgy olyan szabadságvesztést kapnál érte hogy azonnal lehozná az Origó és a 888.
2019. szept. 2. 02:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon a hatóság a magyar törvényeket tartatja be természetesen.
2019. szept. 2. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Magyarországon a magyar törvényeket kell betartanod. Ha egy olyan ország állampolgára lennél, ahol nem büntetik a gyilkosságot, akkor szabad lenne embert ölnöd Magyarországon is?
2019. szept. 2. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

BTK 3. § (1) A magyar büntető törvényt kell alkalmazni... c) a magyar állampolgár által külföldön elkövetett olyan cselekményre, amely a magyar törvény szerint bűncselekmény.


azaz hiába szerzed meg a holland állampolgárságot, akkor sem füvezhetsz, még Hollandiában sem, ha közben magyar állampolgár is vagy.

2019. szept. 2. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!