Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Az mit jelent, ha valaki...

Az mit jelent, ha valaki "benne van (a rendőrségi) rendszerben"? Mit jelent ez pontosan és mit kell elképzelni?

Figyelt kérdés

Sajnos még fiatalabb koromban történt egy csúnyább "szomszéd" esetem. Lényegében annyi, hogy sokáig megkeserítettük egymás életét, és egyszer volt egy keményebb összetűzés. Semmi nem lett belőle végül (bíróság), meg azóta kibékültünk.

Csak egyszer egy rendőr mondta nekem, hogy "benne vagy a rendszerben". Ez mit takar pontosan?

Ezt úgy kell elképzelni, hogyha már egyszer "találkoztak" valakivel, és intézkedés volt, akkor nyilván van tartva az ügy és a személy?

Vagy esetleg a későbbiekben figyelik az illetőt?



2019. okt. 5. 13:30
 1/9 anonim ***** válasza:
23%
Engem is figyelnek. A titkos szolgálat emberei. 😀
2019. okt. 5. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Téged azért figyelnek, mert tolvaj vagy és betörésekből élsz. Ezt már a múltkor megbeszéltük.


Kérdező az annyit jelent, hogy nyilvántartásba vettek. Nyilván ez idővel elévül.

2019. okt. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

De ez mit jelent h nyilvántartásba vettek?

Figyelik a tevékenységem? Esetleg engem?

2019. okt. 5. 14:53
 4/9 anonim ***** válasza:
35%
A háttérhatalom mindenkit megfigyel. A rendőrségnél is vannak beépített embereik 😀
2019. okt. 5. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Minimum ügyészi megrovás kell ahhoz, hogy a bűnügyi nyilvántartáson belül a legenyhébb “büntetlen előéletű hátrányos jogkövetkezmények alatt állók nyilvántartásában” szerepelj 3 évig.

Ami meg már semmi, a rendőrség ügyviteli rendszerében (Robotzsaru Neo) lehet ügy a neveddel, pl. sima szabálysértésről is, de ennek semmilyen joghatása sincsen.

2019. okt. 5. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Benne vagy a lehetséges bűnelkövetők listájában, mivel már volt ügyed. Ha valami megoldatlan eset lenne abban a listában, akire ráfogják majd te is benne vagy. Mint a Móri mészárlást is ráfogták egy ártatlanra, majd bocsánatot sem kértek, hisz már volt ügye. Benne volt a listában.


Na. Most te is benne vagy a listában. Bármikor rádkenhetnek akármit.

2019. okt. 5. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim válasza:

Én is benne vagyok a listában, mert valami buzgómócaing feljelentett, hogy betörő vagyok, meg kopok..


Soha semmit nem loptam, hónapokig megfigyeltek. Nem is értem.


Egyébként akinel volt dolga a rendőrséggel, akár sértettkémt is, lszerepel a nyilvántartásukban...

2019. okt. 5. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ha csak leigazoltattak valaha, annak nyoma van.
2019. okt. 5. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Egyébként ha kiváncsi vagy rá, hogy a rendőrség milyen személyes adataidat kezeli, akkor megkérdezheted tőlük elektronikusan, ügyfélkapu kell hozzá.

(Jogszabály határozza meg, hogy milyen adatot, milyen célból, hány évig kezelhetnek, legyen az akár sima igazoltatás, határátléptetés, vagy szabálysértési, netán büntető ügy.)


[link]


ha még nincs ügyfélkapud, kormányhivatal okmányirodáján igényelhetsz:

[link]

2019. okt. 6. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!