Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csekély mennyiségű mariuhána...

Csekély mennyiségű mariuhána átadásáért, milyen következményre kell számítanom?

Figyelt kérdés

Nem volt még semmilyen ügyem, házkutatás során morzsolókat találtak nállam. Mindent bevallottam nem tagadtam semmit, bevallottam hogy én is fogyasztó vagyok. (Addig a napig)

Mit tudok tenni ? (Ui: A marihuána nem drog, természetes növény, hiába abba a kategóriába van sorolva.)



2019. dec. 8. 17:56
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Átadás, árulás nem ugyanaz mint a birtoklás vagy a fogyasztás. Ennyit tudok.
2019. dec. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A vallomásomban benne van hogy egy forintot nem kerestem rajta, szóval ez az átadás kategóriába tartozik elvileg. A válaszodat pedig köszönöm. Ment a "zöld" kéz :DD
2019. dec. 8. 19:28
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

valszeg semmi extra. Ezért még felfüggesztett sem jár ha nem árultad.

Max pénzbirság, de abból lehet elég nagy.

2019. dec. 8. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mindenképpen vegyél részt megelőz-felvilágosító szolgáltatáson. Ez esetben a törvény ereje szerint nem vagy büntethető. Egyéb esetben kapnál kb. 50 nap közmunka büntetést, ez már azzal jár, hogy 5 évig hátrányos jogkövetkezmények alatt álló, büntetlen előéletű személy személy leszel, aki nem lehet pl. 5 évig rendőr, tűzoltó , 2 évig kormánytisztviselő, stb.



Btk.

180. § (1) * Nem büntethető, aki csekély mennyiségű kábítószert saját használatra termeszt, előállít, megszerez vagy tart, illetve aki kábítószert fogyaszt, ha a bűncselekmény elkövetését beismeri, és az elsőfokú ügydöntő határozat meghozataláig okirattal igazolja, hogy legalább hat hónapig folyamatos, kábítószer-függőséget gyógyító kezelésben, kábítószer-használatot kezelő más ellátásban részesült, vagy megelőző-felvilágosító szolgáltatáson vett részt.


(2) * Az (1) bekezdés nem alkalmazható, ha a bűncselekmény elkövetését megelőző két éven belül


a) az elkövetővel szemben az eljárást az (1) bekezdésben meghatározott büntethetőséget megszüntető okra figyelemmel függesztették fel, vagy


b) az elkövető büntetőjogi felelősségét kábítószer-kereskedelem vagy kábítószer birtoklása miatt megállapították.

[link]

2019. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Pontosabban közérdekű munka munka (nem közmunka), de kb. ugyanaz, jellemzően utcaseprés, hólapátolással fűszerezve.
2019. dec. 10. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!