Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Csinálhat ilyet egy rendőr?

Csinálhat ilyet egy rendőr?

Figyelt kérdés
A szomszédunkban buliztak hangosan. Éjfél körül átmentem, hogy legyenek szívesek halkabban lenni, mert aludni szeretnénk. Nem halkultak el, csak szemberöhögtek, sőt még pofátlan módon be is invitáltak, hogy inkább én is "szórakozzak". Mert ők ezt nevezik szórakozásnak, piálnak meg megy a zene... Mondtam, ha nem fejezik be, kihívom a rendőrséget. Nem halkultak el, már fél 1 volt, hívtam is a rendőröket. Mikor megérkeztek, kimentem hozzájuk én is, mondtam, hogy én voltam aki kihívta őket és elmondtam mi a problémám. Becsöngettek a bulizókhoz, és megkérték hogy fejezzék be a bulit, mert zavarják a szomszédokat. Rögtön lekapcsolták a zenét. Mondtam, hogy nekik bezzeg le tudjátok kapcsolni. Erre megkérdezte a srác, ott a rendőrök előtt, hogy én mikor dugtam utoljára, mert már rám férne, lehet akkor lenyugodnék. És a rendőrök csak nevettek ezen. Szabad ilyet? Rendőr létére nem védenie kéne az embert? Vagy legalább nem kéne kiröhögni, ha gúnyolják.
2020. jan. 6. 09:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
22%

Ez nagyon nem volt szép a rendőrtől.


Egy tipp: legközelebb bízd az egészet a rendőrségre, és ne bezzegelj. Azzal csak hergeled a hülyéket. És ha a Közeg nem viselkedik megfelelően, azaz nem véd meg, akkor tegyél panaszt a rendőrségen, ellene. Egy fejmosást megérne neki.

2020. jan. 6. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
93%
Bunkó volt hogy röhögött de tenni nem tehetett semmit.
2020. jan. 6. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
26%

Olyan hangon mondhatta, hogy vicces volt, nem a tényen röhögött a rendőr.


Tudom mit érzel, de sajna nem lehet mit csinálni ha beindul a szomszédba az embertelenkedés.

Helyedbe ma átmennék és megkérdezném mi volt este az az alpári stílus amit előadott.

2020. jan. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
87%
Csinálhat. Mit kellett volna mondania vagy tennie?
2020. jan. 6. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
89%
Megvédtek, hiszen kijöttek és lekapcsoltatták a zenét. Az nem feladatuk, hogy a lelkedet is ápolgassák.
2020. jan. 6. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolod, hogy rajtad nevettek? Ne vegyél ennyire mindent magadra. Inkább a szomszédon nevettek, hogy milyen hülyeségeket beszél.
2020. jan. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Úgysetudodkivagyok ***** válasza:
65%

"sőt még pofátlan módon be is invitáltak, hogy inkább én is "szórakozzak"."


Hát már nem azért de ez alapján jófej embereknek tűntek,inkább itt te voltál az ünneprontó.

2020. jan. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
12%

Egyszerűen csak arról van szó, hogy mivel a rendőri felszólításnak a mulatozó csapat azonnal eleget tett, nem volt már okuk arra, hogy kemények legyenek velük.


Te keménykedhettél volna. Felkérhetted volna a rendőröket, hogy igazoltassák a téged megsértő személyt ls állítsanak ki igazoltató lapot, tüntessék fel rajta igazoltatási okként azt, hogy pontosan milyen becsületsértő kifejezést használt a személy.

Azért kéred fel őket erre, mert a helyi rendőrkapitányságon magánindítványt fogsz benyújtani arra, hogy a rendőrség folytasson le szabálysértési eljárást becsületsértésért.



Rendőrségi törvény

24. § (4) A rendőrt a jogainak érvényesítése végett bárki felkérheti más személy igazoltatására. Ha az igazoltatást kérő valószínűsíti, hogy az igazoltatáshoz jogos érdeke fűződik, és a személyazonosságát igazolja, a rendőr a kérést teljesíti. [...]


Rendőrség Szolgálati Szabályzata

25. § (2) Az igazoltatás során meg kell állapítani az igazoltatott személyazonosságát, és - akinél ez a további intézkedéshez, eljáráshoz szükséges, vagy egyéb körülmények ezt indokolják - az igazoltató lapon rögzíteni kell az igazoltatottnak az Rtv. 29. § (8) bekezdése szerinti személyazonosító adatait, az igazolványának sorozatát és számát, valamint az igazoltatás helyét, idejét és okát.


Szabálysértési törvény

134. Becsületsértés

180. § (1) Aki mással szemben a becsület csorbítására alkalmas kifejezést használ vagy egyéb ilyen cselekményt követ el, szabálysértést követ el.

(2) Becsületsértés miatt szabálysértési eljárásnak csak magánindítványra van helye.

2020. jan. 6. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Helyes is hogy 0%on van az igazoltatólapos hülye.
2020. jan. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Egyébként meg “megvédett”. Intézkedett, felszólításának eleget tettek.
2020. jan. 7. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!