Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ilyen csinálhat egy rendőr,...

Ilyen csinálhat egy rendőr, ez nem törvénybe ütköző?

Figyelt kérdés
Megszerzi a telefonszámomat, csak azért, mert ő megteheti, de ezzel nem él vissza a hatalmával? Ha nem adom meg neki, akkor valószínűleg azért, mert nem szeretném, szabad ilyet csinálnia, hogy nem tudom hogyan, de valahogy utánanéz, és megszerzi? Mert mikor kérdeztem, hogy honnan van meg, azt válaszolta, hogy "elfelejtetted? rendőr vagyok..." Egyébként ezért nem tehetnék feljelentést? Vagy nekik már mindent szabad? Előre is köszönöm a válaszokat.
2016. márc. 26. 20:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Ez hivatali visszaélés is LEHET, ha gondolod tegyél bejelentést az NVSZ-nél.


Természetesen az, hogy megszerezte a számod, még nem feltétlenül jelenti azt, hogy ő azért tudta megszerezni, mert rendőr (tehát visszaélt a hivatalával), ha megtalálta nyilvános adatbázisban (pl szolgáltató telefonkönyvében), vagy elkérte valakitől a számod, akkor nem tett semmi jogszabály elleneset.

2016. márc. 26. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Miért kellett neki a telefonszámod?
2016. márc. 26. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
Hivatali visszaélés ha nem volt rá indoka. Amúgy ha volt akkor sem használhatja csak ha eljárás kapcsán szükséges.
2016. márc. 26. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

"Miért kellett neki a telefonszámod?"

Hát, hogy fölhívjon :)


Telefonkönyvben nincs bent a számom, mobilom van, és ismerőstől sem kérte el. Nem tudom pontosan hogyan, de gondolom valahogy a gépen nyomozta ki, vagy megkért valakit onnan bentről, hogy szerezze meg a számom, vagy nem tudom hogy megy ez, én nem vagyok rendőr.

2016. márc. 27. 08:19
 5/15 anonim ***** válasza:

Kössz az értelmes választ. Azt mindjárt gondoltam, hogy azért kéri, hogy felhívjon és nem azért mert az a hobbyja, hogy telefonszámokat gyűjt.


Valami eljárás, ügy kapcsán akarta a számodat? Felhívott? Ha igen, mit akart?

2016. márc. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nem, semmi ilyenről szó nem volt, hogy közöm lett volna bármiféle rendőrségi ügyhöz. Régebbről ismertünk egymást, és múltkor összefutottunk egy üzletben, meghívott egy kávéra, beszélgettünk, és ő akart volna még találkozni, de én mondtam, hogy ez szerintem nem jó ötlet, hisz anno nem véletlenül szakadt meg a kapcsolatunk. És akkor mondta, hogy legalább valami elérhetőséget adjak meg, de nem adtam. És akkor rá pár napra, hívott, és hát azt akarta, hogy találkozzunk még. Na, ez most már értelmes válasz? :)
2016. márc. 27. 10:21
 7/15 anonim ***** válasza:

Attól, hogy mobilod van, még benne lehetsz a szolgáltatód nyilvános telefonkönyvében...


Ha biztos vagy benne, hogy bentről szerezte meg a számod, akkor irány az NVSZ, már ha tönkre akarod tenni a karrierjét, sőt, inkább az életét, egy ilyen pitiáner ügy miatt.

2016. márc. 27. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jajj ver*étek már ki rá komolyan. Akkora atom visszaélést követett el hogy az hihetetlen. Kérdező, minek erre így felkapni a vizet ? Ha nem zaklat, akkor mégis miért fáj neked? Semmivel nem több ez mintha egy ismerősödtől kapta volna meg a számod, egyébként meg, ha csak nem volt valaha rendőrségi ügyed akkor nem vagy benne a rendőrségi nyilvántartásban úgyhogy akárhonnan megszerezhette, ami egy telefonszám esetében nem egy ördöngősség.
2016. márc. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Nem követett el nagy hivatali visszaélést? Hogy lehet ez nagy, vagy kicsi? Vagy elköveted, van nem és kész. Természetesen ez egy pitiáner ügy, de aki ilyenre használja a rendszert, az nem való oda. Tipikusan ilyenek miatt indulnak megbízhatósági vizsgálatok.


Nincs a rendszerben az, akinek nem volt ügye? Szép álom, de felébredhetnél végre.

2016. márc. 28. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

A rendőrségi rendszerben csak akkor van meg a számod, ha már valaha megadtad a rendőrségen, tanúkihallgatás vagy ilyesmi során.

Ha nincs benne a rendszerben, akkor megkeresést kell írni a telefonszolgáltatóknak, ami csak bűnügyi számra való hivatkozással tehet meg, és a főnöke írja alá a megkeresést ( a bírósági végzés stb. csak az amcsi filmekben van).

Ugyanakkor a rendőrségi rendszerben is csak valamilyen bűnügyre hivatkozva kereshet telefonszámot.

Hivatkozás nélkül valóban lehet hivatali visszaélés, bár egy jó ügyvéd kimossa ebből.

Valószínűbb, hogy egy ismerősödtől van meg neki, aztán csak frenkizett a rendőr vagyok dumával. De ha akarod jelentsd fel, majd visszakeresik az adatbázisban, hogy az általa használt adatbázisokban keresett-e a nevedre.

2016. márc. 30. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!