Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mit szóltok a 2020. 01.28-i...

R2d200 kérdése:

Mit szóltok a 2020. 01.28-i párizsi rendőrség-tűzoltóság összecsapáshoz, ahol a rendőrök meglehetősen brutálisan léptek fel a tüntető tűzoltókkal szemben?

Figyelt kérdés
Én azt gondolom,hogy Magyarországon ilyen soha nem történhetne. Elképzelhetetlennek tartom,hogy egy rendőr kezet (gumibotot) emeljen egy tűzoltóra. Akartam írni,hogy még a régi rendszerben sem,de hát akkor pláne nem,hisz nyilván nem is volt lehetőség mozgolódásra,meg hát teljes egészében egy csapathoz tartoztak,a belügyhöz. De most,hogy a tűzoltóságokat szétverték,létrehozva a katasztrófavédelmi igazgatóságokat,teljesen analfabéta vezetéssel,szervezetileg különválva a rendőrségtől,még mindig azt érzem,hogy magyar rendőr és magyar tűzoltó elválaszthatatlan szövetséges és barát. Én mentőként dolgoztam hosszabb ideig és belülről éreztem,hogy ez a három hivatás egymással szervesen összefügg,bajtársak,sorstársak vagyunk és ha nem is cselekvően,de minimálisan morálisan mindig kiálltunk egymásért. Én nem tudom,hogy a francia rendőrök hogy fognak a meggumibotozott tűzoltók szemébe nézni,kezet fogni velük a következő káreseménynél...

2020. jan. 29. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez igen érdekes helyzet, mert a Párizsi Tűzoltóság még csak nem is csupán rendvédelmi szerv, hanem a francia hadsereg dandárja. Ott a tűzoltók katonák! A katonák számára pedig különösen sérelmes tud lenni minden megaláztatás. Meg a többi katonát is mélységesen fel tudja háborítani azt ha "senkiházi" rendőrök katonákat mernek bántalmazni.


[link]

2020. jan. 29. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
A francia hírcsatornán néztem az aznapi tüntetés. Minden dicséret megilleti a francia tűzoltókat. Kemények és határozottal voltak. Mikron ebből nem fog jól kijönni - az biztos!
2020. jan. 29. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
32%
"Francia"országban még erősebb a liberálmarxista diktatúra, mint nálunk. 1-2 éven belül a tömegbe is fognak lőni némelyik tüntetésen.
2020. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!