Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Mi a véleményetek arról hogy...

Mi a véleményetek arról hogy európában magyarországon történt az ötödik legtöbb gyilkosság?

Figyelt kérdés
Ez azért durva nem? Pláne hogy még bulgária is csak a tizedik.

2020. febr. 8. 21:12
 1/7 nemaRendőrség ***** válasza:
100%

Magyarország nagy M

És cigók

2020. febr. 8. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
11%
Az a véleményem, hogy nem kéne beengedni a migránsokat.
2020. febr. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

Az a véleményem, hogy írjatok már ki forrást is amikor ilyent kérdeztek.

[link]


Szerintem azért elég érdekes, hogy az ENSZ szerint 242 míg az ORFK szerint meg 90 gyilkosság volt. Az is érdekes, hogy 2010-2014 között még nagyjából hasonló számok szerepelnek de 2014-től nagyon nagy a különbség az ORFK és ENSZ között.

De még ha mondjuk az ORFK kozmetikázná is az eredményeket akkor is szerintem érthetetlen, hogy 7 év alatt miért duplázódott meg a gyilkosságok száma(szóval szerintem az ENSZ adat nem tűnik reálisnak).

2020. febr. 8. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
41%

#3

Az általad küldött cikket nem nyitottam meg, de én is olvastam egy ilyet amibe ez volt leírva, ott még azt is említette, hogy az is érdekes, hogy csak pár várost vizsgáltak és az alapján sorolták be a dolgot.



Viszont néztem egy másik cikket, sajnos nem tudom belinkelni, nem tudom hol láttam és a böngészőm nem jegyzi az előzményeket. Ott szó se volt az országról, hanem csak az adott városokról és ott értünk el kimagasló helyezést, az eu országok között, viszont világ szinten a fasorba se vagyunk. Nem tudom, hogy az ORFK mit szöttymögött össze, vagy azok honnan szedték az adatokat, de nem tartom elképzelhetetlennek a cikkben leírt adatokat. Lehet amivel védekeznek, hogy "hát de nem annyi vót" az lehet a gyilkosságokra vonatkozik, nem pedig egyéb nem természetes úton történt halállal. Mivel a cikkben se láttam erre vonatkozóan hivatkozást, csak a részletes tanulmány hivatkozása volt ott.


Viszont nem tartom elképzelhetetlennek, hogy valóban nem biztonságos az ország. Annyira tapsikolnak a fideszesek (tisztelet a kivételnek), hogy jujjj de jó a közbiztonság, miközbe fényes nappal több helyre betörnek, rengeteg a gázolás, gyilkosság, garázdaság, lopás, rablás stb. Legtöbb esetben nem is lesz meg az elkövető. Akkor mi javult?? Rendőri jelenlét legtöbb esetben nem is érzékelhető. Sok helyen hiába van kamera is, olyan felvételek vannak, mintha krumlival vették volna fel. Mikor kirakják hogy valószínűleg ez az az embet, aki az utóbbi időben több autót is megrongált, nem látod, hogy az egy férfi, nő, próba bábú, kecske vagy mégis mi. Meg sokszor a felvétel se használható. Ami itt van az nem közbiztonság.

Még egy példa a hanyatló közbiztonságra, Debrecenben aki kirabolta a pénzváltós embert és megszúrta szerencsétlent az megvan már?? Ott is be volt minden kamerázva, sokat értek vele... Szegény csávó meg biztos nem hősködött volna, nincs azért megfizetve.

2020. febr. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

#4 de mi váltott 2010 és 2017 között, hogy majdnem duplájára nőtt a gyilkosságok száma?

Értem én, hogy te látod a valóságot de oszd már meg velem is az utóbbi 4 évben mi változott ami 66%-os romlást hozott a gyilkosságok terén?


Azt mondod, hogy rossz a közbiztonság, de 4 éve nem pont ugyanilyen volt? 2008-ban 100 ezer lakosra 335 rendőr jutott, most meg 391.

2020. febr. 8. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

#5

Lehet több a rendőr, de azok mit csinálnak?? Pár éve kiléptem az utcára és mindenhol rendőr, már rosszul voltam tőlük, bármerre mentem igazoltatás igazoltatás hátán. Ha kiültem a parkba vagy vártam a buszt/vonatot pár perc alatt simán elment 10 rendőr. Most rendőrök a szinte csak trafiznak, meg az autósokat szivatják, ez van kiadva. Persze van a környéken olyan is aki csak a zebrán sétálgat civilbe és a nem lassító járműveket távolabb a járőrök bírságolják. Nincs olyan erős rendőri jelenlét ami visszatartó erő lenne.


Hogy mi változott?? Többek között az emberek. Egyre nagyobb a stressz az iskolákban is, egyre gyakoribbak a bántalmazott diákok száma is évről évre, mennek a zsarolások is, a tanár verések stb. Sehol nem is tanulnak fegyelmet. Otthon nincs aki tanítsa, mert az apja is már lehet a sitten van vagy a közmunkán, suliba meg nem lehet rendesen fegyelmezni a diákot (pl úgy mint apáink idejében). A mai gyerekeket meg nem lehet egyessel, intővel fegyelmezni úgy mint minket régebben. Közbe az ilyen fegyelmet, felelősség tudatot nem ismerő egyének kikerülnek az iskolából, semmihez nem értenek, csak mások bántásához, viszont élni meg kell. Sokszor ezért van a lopás, rablás. Meg mi is az ami vissza szorítaná ezeket?? Innen nem messze egy kissebb városban az egyik legforgalmasabb utcán fényes nappal kirámoltak egy házat, még az olyan bútorokat is vitték ami ki se fért az ajtón egybe, szóval szét is szerelhették nagyjából. Régebben ezt nem tették volna meg, mert folyamatosan jártak arra a rendőrök, gyalog és kocsival is. Most semmi ilyen nincs. Az elmúlt 1 évben 1db gyalogos rendőrpárt láttam, de nagyon nem is láttam járőröket sem, akik ilyen lassított tempóban járják végig a várost. Semmi visszatartó erő nincs. Nem áll fent a lebukás veszélye. Szép és jó az, hogy több a rendőr, de nem ilyenekkel foglalkoznak, hogy a közbiztonságot növeljék.

Technológia elég lenne bőven már, de nincs semmi. Annyi milliárdos beruházás van nem igaz, hogy a nagyobb városokban legalább a veszélyesebb környékeken nem lehet jó minőségű kamerákat felszerelni legalább. Meg a közvilágítás is elég elmaradott. Jóval több az autó is az utakon, mint pl 10 éve. Viszont pár zebra nagyon halvány, stop táblák sokszor eldugott helyen vannak (van olyan kereszteződés, hogy azért állok meg mert tudom, hogy a fa mögött stop tábla van, nem azért mert látom is hogy meg kell állni). Ezekkel is lehetne valamit kezdeni, mert rengeteg gázolás zebránál történik. Persze néha a gyalogos hibája is, mer takarásból kilép/kiszalad, fején kapucni, füles a fülében. De sok helyen elég lenne zebra két oldalához még valami prizma, táblákat láthatóvá tenni. Fejleszteni a közvilágítást, meg egyéb apróságok.


Sok apróbb dolgot lehetne tenni a közbiztonságért. Elég lenne bőven a fix trafipax, több településen is kihelyezve, a redőrök meg a trafizás helyett szolgálhatnának és védhetnének. Erre is esküdtek fel, sokan ezért álltak rendőrnek, nem a papír munkáért és a szivatásért.

2020. febr. 9. 01:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

2016-ig a BM nyíltan elérhető statisztikájában is ott volt az évi 200 feletti emberölés, aztán, 2017-ben hirtelen 90 körüli.

A tippem, hogy a bíróságok egyszer csak “isteni sugallatra” elkezdték halált okozó testi sértésekként minősíteni az olyan eseteket ahol piások/drogosok ölnek.

“ Emberölésnek csak az a cselekmény minősül, ahol az elkövető tudata átfogja a sértett halálának bekövetkezését (kísérlet esetében ennek lehetőségét) és erre az akarata is kiterjed (szakszóval: ezt kívánja) vagy legalábbis belenyugszik.

A halált okozó testi sértés esetében azonban az elkövető szándéka csupán testi sérülés előidézésére irányul, de a halálos eredmény tekintetében csak az elkövető gondatlansága állhat fenn.”

És még külön Btk. szerinti bűncselekmény az erős felindulásból elkövetett emberölés (161. § Aki mást méltányolható okból származó erős felindulásban megöl, bűntett miatt két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.)


[link]

2020. febr. 9. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!