Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Hogyan tudnám feljelenteni? -->

Hogyan tudnám feljelenteni? -->

Figyelt kérdés

van egy nö az utcánkban és,neki szokása hogy más állatokat megmérgezz.az én kutyámat is megmérgezte de háll istennek túlélte!

nagyon sok szomszéddal beszéltem és mindenki azt mondja hogy az a nö volt.de nem tudom hogy szerezzek bizonyítékot hogy feltudjam jelenteni!

a szomszédok nem szolnak a mérgezőnek inkább belenyugvók!mit tehetnék? én ezt nem tűröm el!


2010. júl. 23. 20:10
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
58%

csak úgy lehet ha rajtakapjátok


aztán agyonverni, de előtte a kezeit eltörni, fogait kiverni

2010. júl. 23. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 A kérdező kommentje:
én is ezt tenném legszívesebben!!!!!!!
2010. júl. 23. 20:16
 3/24 clint ***** válasza:
100%

Sztem elég bizonyíték az is ha a szomszédok is mondják.

A zsaruknak csak szét kell nézni a lakásában és ha tart otthon márget kapja is a büntit. (sajnos max 10ezer ftot)

De nekem van egy harci kutyám szívesen megkóstoltatnám a mocskos ringyót vele!!!!

Egyébként meg vigyázzatok, mert az ilyenek akár be is akarhatnak törni!!!

2010. júl. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Én a helyetekben megkeresném, eltakart arccal szarráverném utána pedig tudatnám vele, hogy miért kapta.

Továbbá elmagyaráznám neki azt is, hogy ha még egy ilyen történik akkor újra meg fogjátok keresni de már nem ilyen gyengéden.


Ez nem éppen törvényes út de hatásos.

Ha van jobb ötleted mindenképp törekedj törvényes keretek közé szorítani mert megütheted a bokád.

2010. júl. 24. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

oké köszi a tanácsokat

arra is gondoltam hogy neki van kutyája hogy éjszaka megmérgezem de aztán le tettem róla mert én nem vagyok se állatkínzó se paraszt

2010. júl. 24. 19:27
 6/24 anonim ***** válasza:
0%

Most nem tudom mit van mindenki oda a szegény kis állatkájáé. A múltkor azt olvastam itt,hogy a gyerek a saját kertjében lövöldöz légpuskával, és hogy nehogy eltalálja a macsekot. Elmondanám, hogy ha egy kutya, vagy macska másnak a portájára megy, megölheti, mivel mondhatja h rátámadott, stb. Téged büntetnek meg, és nem is jogtalanul, mit keresett a kutya ott. Ha meg nálatok van, a lakásba, vagy a kertbe, akkor bedobálja a mérget a kerítésen?

Az a baj, hogy annyi kóbor kutya, meg kiengedett kutya van, és van ember, aki fél tőlük. Mi is mérgeztünk már meg kutyát, mert mikor jöttem haza hazáig kergetett vicsorogva.

Lehet lepontozni, de el kellene picit gondolkozni ezen

2010. júl. 31. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 clint ***** válasza:
26%
10:56 bár tudném ki vagy.
2010. júl. 31. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 clint ***** válasza:

ha ismered a kutya tulajdonosát akkor nem ölheted meg a saját portádon sem, és nem a tulajt büntetik meg. Akkor szólnod kell a tulajnak, és hacsak nem kaukázusi juhász vagy rottweiler, hanem egy vizsla vagy beagle nem hiszem, hogy azt tudod mondani, hogy megtámadott, mível rengeteg normálisabb ember fogja azt mondani, hogy szelíd volt. Sztem tanulmányozd a törvényeket.

Ha valamelyik kutya hazáig vicsorított rád és megmérgezted annak is sok értelme volt, biztos a vicsorogva követett a kutya mi?? Sőt a zsebedbe volt pont egy kis méreg.

Egy érzéketlen, gyáva kis majom vagy, szívem szerint jól belezúznék az arcodba, nem bírod felfogni, hogy az állatnak is vannak érzékei, nekik is van fájdalomküszöbük, nekik is vér folyik a testükben, te tarparaszt kis senki.

Kívánom te is egyél egy kis mérget, és éld át ugyanazt mint az áldozataid.

2010. júl. 31. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:

Ahogy írsz, elárulja hogy milyen ember lehetsz.

A kutya, ami egy magyar vizsla volt, 5 házzal lejjebb lakott. Minden nap, amikor jöttem haza a munkahelyemről, a szatyrot is kivette a kezemből a kaja ami benne volt megette. A kislányomnak a hegedűlyét is tönkretette, amit nekünk, ki kellett fizetnünk(bérhegedű volt). Körbekérdeztem az utcába, hogy kinek mi a véleménye, a szomszéd idős néni is ugyan ezen az állásfoglaláson volt, a többiek kocsival jártak, de megjegyezték, hogy mindig ki van engedve az a dög. Próbáltam beszélni a tulajdonossal, de nem lehetett, nem érdekelte őt különösebben a dolog. Úgy döntöttünk, hogy éjszaka kiteszünk a ház elé egy mérgezett húst, szóltunk is a gazdájának, hogy ha a kutyája kijön, akkor meg fogja enni a mérgezett húst. Csak legyintett hogy majd jól feljelent. Hát a kutya elpusztult, hívta a rendőröket, és azt ajánlotta neki a rendőr, hogy a saját érdekébe ne tegyen feljelentést, mert ő fogja a rövidebbet húzni.

Nekem is van kutyám, nagyon is szeretem, de nem engedem neki, hogy másnak a portáján garázdálkodjon, vagy hogy megkergesse az utcában lakó embereket.

És látom, nagyon állatszerető vagy, de amikor rád támad egy vizsla, csöpögő szájjal, te mit tennél? Megsimogatnád és megölelgetnéd? Nagyon értelmes ember lehetsz, látom...

2010. júl. 31. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 clint ***** válasza:
26%

semmit te nagyon hülye, mert a vizsla nem támad emberre!!!

Egyetlenegy olyan példát mutass ahol egy vadászkutya emberre támad, garantálom nem tudsz. Pláne ha szabadon van. Nekem harcikutyám van és egy léleknek sem ártana, nemhogy egy vizsla.

A másik, meg ne hazudozz össze vissza, mit mondott a rendőr, mert ha ez így igaz akkor meg kellett volna büntessen. Ha egy kutya veszélyes, és az utcán lófrál nem megmérgezzük. Ilyenkor sintért hívunk, vagy rendőrt, akik kényszerítik a gazdáját, hogy ne engedje szabadon, vagy elveszik tőle. De könyebb megoldás elpusztítani igaz.

2010. júl. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!