Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Jelenleg külföldön tartózkodom...

Jelenleg külföldön tartózkodom. Mi lesz, ha hazamegyek?

Figyelt kérdés

Ha hazamegyek, akkor megvan az esély tudtommal, hogy piros lapot kapok, tehát kötelező 2 hét karantén, stb. De ez mit jelent? Tudom, igen, nem mehetek ki egyáltalán a lépcsőhàzba még egy cigire sem, nem mehetek sehova, semmi. Csak magamra zárom az ajtót és rohadok 14 napig. Eddig értem. A határnál felveszik az adataimat, azt is értem. De úgy hallottam, hogy valamit az ajtóra kell ragasztani(talán azt a piros lapot, amit a határnál adnak?). És, ha nem ragasztom az ajtóra, akkor mi van? Ezt az egészet, hogy ellenőrzik? Napi szinten jönni fog a nyakamra a rendőrség? Azok mit fognak csinálni? Be fognak jönni a hazámba minden alkalommal? Ugye kutakodni nem fognak? Vagy mit fognak csinálni velem, vagy a hàzammal, vagy a hàzamban? Meddig maradnak? Felveszik az adataimat napi szinten, vagy kérdéseket tesznek fel? Ha nem nyitok ajtót, mert például alszom, akkor mit kapok? Bírság, vagy börtön? Egy nap egyszer jönnek, vagy többször is? Ez bekerül valahova, hogy én karanténban voltam? Fog ez befolyásolni valamit? Mert én az NKE-re készülök, és ha ez befolyásolna valamit, akkor inkább haza sem megyek.

Egyébként én, ha karanténba kerülök otthon, akkor egyedül leszek. Ki fog nekem bevásárolni például, ha én nem mehetek ki, és mást sem tudok megkérni erre a feladatra?

Minden kérdésem teljesen komoly! Kérlek titeket, csak értelmes válaszokat adjatok! Ettől függ, hogy útnak indulok-e, vagy nem.


2020. márc. 30. 01:48
 1/5 A kérdező kommentje:
És mielőtt valaki nekem támadna, hogy maradjak otthon alapból, stb. Ahol jelenleg tartózkodom, itt kijárási tilalom van, szóval kb 2 hete nem megyek ki, csak akkor, hogy ha nagyon muszáj.
2020. márc. 30. 01:56
 2/5 anonim ***** válasza:
Basszus, kicsit túlkombinálod. Naponta kétszer kimennek, nem éjszaka amikor alszol megnézik otthon vagy-e megkérdik szükséged van-e valamire és ennyi.
2020. márc. 30. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Amikor a határhoz érsz ott mindent részletesen el fognak neked mondani arról is hogy mit kell tenned, mit nem tehetsz és hogyan fognak ellenőrizni. Ne játssz a karanténnal, nem tréfából van, egyszerűbb ha ezt a 2 hetet kibírod, mintha utána fizetned kell a szabálysértés miatt vagy mert bíróságra kell járkálnod.

Ha tudod, akkor még kintről keress egy csomagküldő céget akinél megrendelheted amire szükséged van. Több olyan cég is van aki házhoz szállít élelmiszert egyebeket az országban, csak most előre kell foglalni náluk időpontot mert mindenki házhoz rendel. Ha ilyen nincsen, mert hamarabb kell jönnöd, mint lenne szabad időpont, akkor kérd meg egy itthon levő barátodat, rokonodat, hogy vásároljon be neked. Most már azonnali átutalás van, tehát nincs is szükséged készpénzt adni neki, amint megvan a bevásárlással, átutalhatod neki az árát a számítógépedről vagy telefonodról. Beszéld meg vele hogy szerdán érkezel, aznap estére hozza át neked és tegye le az ajtódhoz majd onnan te beviszed mert karanténban leszel.

Étteremtől is rendelhetsz bármikor kaját, neten vehetsz ruhát, játékot, akármit és azonnali átutalással fizethetsz érte anélkül hogy ki kellene menned a lakásból. A munkahelyeden jelezd hogy 2 hétre kötelező karanténba tesznek és beszéld meg velük hogy ez mit jelent. Gondolom ha lehetséges akkor otthonról kell majd dolgoznod, de ha mondjuk ács vagy sofőr akkor természetesen nem.

ha végképp nincs aki segítsen, akkor vannak már önkéntesek, keress rá valami koronaönkéntesek vagy mi a nevük, meg a helyi polgármesteri hivatalban is kell hogy legyen aki segít, mint az időseknek is akik szintén nem tudnak most egyedül bevásárolni.

De a legegyszerűbb ha keresel egy céget aki pár száz forintért házhoz viszi neked mait a neten kiválasztasz. Ilyen ez a cég is: [link] de már csak 18 nappal későbbre tudnak időpontot adni.

2020. márc. 30. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Csak félek a rendőröktől, azért vagyok bepànikolva. Ez nálam egy fóbia, ha egyáltalán létezik ilyesfajta fóbia. Hány rendőr várható egyébként?

Az alvás részét pedig azért kérdeztem, mert nekem a munkám miatt sajnos az az alap, hogy éjszaka/hajnalban vagyok ébren, és késő délutánig alszom, és még a kopogàsra sem ébredek fel. Ugye azért az ajtót nem rúgjàk rám, ha nem nyitom ki nekik? Vagy ez esetben visszajönnek később? Vagy bírság? Kifogástalan életvitelre van szükségesem, ezért szeretnék mindent tudni még mielőtt elindulok haza, mert ha nagyon kemény ez az egész, akkor inkább jövő évig haza se megyek.

2020. márc. 30. 03:28
 5/5 A kérdező kommentje:
Ha fogyatékos lennék nem lenne munkám sem, sőt végzettségeim sem, pedig vannak. Attól, hogy félek ettől az egésztől, már pedig a legtöbb ember fél, mert a legtöbb ember nem élt még meg ilyen dolgot, miért lennék fogyatékos? Van bennem már gyerekkorom óta egy hatalmas pánik, ha rendőröket látok, lehet, hogy az apám miatt, aki soha nem volt túl, hogy is fogalmazzak... ,,Tiszta életű", lehet hogy a volt párom miatt, aki nyomozó volt és aktàkat készítgetett rólam, és a családtagjaimról, és olyan dolgok után kutakodott amihez neki abszolút semmi köze nem lett volna, de nem ez a lényeg. Én tőlük félek, és a rémálmom az, hogy rendőrök kopogtassanak az ajtómon, más ember mástól fél. De gondolom te semmitől, mert te tökéletes vagy. Mindenesetre nagyon szépen köszönöm a rohadt ,,hasznos" válaszodat. Sokra mentem vele.
2020. márc. 30. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!