Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ebben az esetben mit csinálna...

Ebben az esetben mit csinálna a rendőrség, mi lenne a büntetés?

Figyelt kérdés

Szoktam utazni vonaton és sajnos az emberek egy része, ha pl megissza a sört, vagy üdítőitalt, lehúzza az ablakot és kidobja az ablskon. Olyan is előfordul, hogy a mozdonyvezető dobott ki valami flakont. Sajnos vonatból ez megtörténik napi szinten. De a vonatból kidobott tárgyak miatt ott senki nem foglalkozik a dologgal.


Arra gondoltam, ha egy buszon, egy ember nem flakon hanem üvegből megiszik valamit és elhúzná az ablakot, kidobná az üveget, ha az úton pont egy rendőrautó szolgálati gépkocsi haladna a busz után és a kidobott üveg a rendőrautóra esne. Gondolom a rendőrség nem hagyná annyiba , megelőzné a buszt és megállásra kényszerítené. Na de ott derítse ki a rendőr, hogy ki dobta ki.


Ha mégis kiderűl, hogy ki dobta ki az üveget ami a rendőrautóra esett, akkor milyen büntetés várható?


Nem tettem, nem tennék ilyet csak eszembe jutott, hogy az ilyet mivel szankcionizálja a törvény.



2020. ápr. 25. 15:56
 1/3 anonim ***** válasza:
89%
Közlekedés biztonsága elleni bcs.
2020. ápr. 25. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%

Utánamegy, és mivel egyre több busz van bekamerázva, illetve amennyien egy buszon vannak annyiból biztos lenne aki tanuként megmondaná, hogy ki volt.

Vonatnál érdekesebb, azt legfeljebb a következő állomáson tudja megállítani, kérdés, hogy ha valami szpergyors IC/Expressz vonatról van szó, azt hogy éri utol...

2020. ápr. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Valszeg semmi, igazából rendőrtől függ, valamelyik nem is foglalkozna vele, amelyik meg annyira akarj az elővehetné, de csak magának csinál papírmunkát.
2020. ápr. 25. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!