Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vannak ilyen bűnözők is, hogy...

Vannak ilyen bűnözők is, hogy ennyire rutinos vagy egyik sem az, úgyis megbukik?

Figyelt kérdés

Ha pl egy bűnöző készűl sajnos lopni, van aki előtte való nap vagy a cselekménye előtt nagyon körbenéz, hogy nincs-e kamera, ha van, megnézi, hogy az merrefelé néz és, ha minden oké, akkor ellopja azt a pénzt vagy értéket.


Viszont arra is felkészűl, hogy onnantól várható, hogy esetlegesen lehet látótérbe kerül a rendőrségnek, mert egy másik kamera a bejáratnál rögzítette, de nem ahol cselekményét elvégezte és ebből gond nincs, tudja, hogy nincs semmi felvétel az eseményről és konkrét bizonyíték sem, de várható, hogy lehet beidézi a rendőrség és amikor elkövette a cselekményt, már akkortól készűl, bemagolja, hogy mit kérdezhetnek, arra mit fog válaszolni, minden keresztkérdésre apró részletet készít gondolatban, bemagolja, tehát kidolgozza a védekezését.


Szerintetek van olyan elkövető, aki már az elkövetést követően így, ahogy leirtam felkészűl, hogy a szöveget védelmet is bemagolja, mert arra is készen áll, ha a rendőrség beidézi, akkor megvan a megoldás?


Volt nekem is egy ügyem, de rég, és én nem tervezek lopni, nem azért kérdezem, csak érdekelnek ezek.a kriminalisztikai és rendőrös dolgok, hogy a nyomozó ugye okos és van -e legalább olyan okos az elkövető is, tehát egy szópárharc is lehet a kihallgatás.


Lehetőleg normális választ kérek. Köszönöm.



2020. máj. 2. 20:51
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Jól gondolod, csak kicsit naívan.


Nem kell minden apró részletet bemagolni.


Kell egy kamu-sztori ami alapból ütközik a gyanúsítással, és azt kitalálni teljes részletességgel.


De ügyelni kell arra is hogy ne legyen TÚL részletes. Olyant nem szabad mondani, ami normál esetben senkinek nem maradna meg a fejében!


De attól még legyen meg a részlet is. Kellhet egy esetleges kereszt-kérdéshez. :D

2020. máj. 2. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az esetek 99% nem. Ennyienergiával már sokszor legálisan is elérhető annyi pénz amit eltud lopni.


Hosszútávon a lopás 100% lebukás igy csak azok választják általába akik nem gondolkodnak túlsokat előre.

2020. máj. 2. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Elképzelhető. Bár nem túl reális, hisz akinek annyira jól fog az agya hogy tényleg tökéletes rablást tudna kitervelni, az aligha szorul rá ilyesmire.

Olyan ellenben sok van, aki csak okosnak hiszi magát, mert pár dologra gondolt, amire oda kell figyelnie, de közel sem mindenre.

2020. máj. 2. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Aki lopkodni jár, az már nem a kor követelményeinek megfelelően felkészült bűnöző.


Már most tele van minden védendő objektum (kis üzletek, családi házak is) kamerákkal (is más szenzorok mellett), ezek száma és felbontása egyre nő. Rendőrségnél arcfelismerő, ujjlenyomat felismerő automatikus rendszer már most is teljes gőzzel üzemel. Jóminőségű felvétel esetén egy fül elég a személy azonosításához.

[link]

[link]


Az 5G napjainkban fejlődik robbanás szerűen, ennek köszönhetően valós időben olcsón lehet majd küldeni kamerák felvételeit is biztonságtechnikai vállalatok mesterséges intelligenciát alkalmazó adatelemző rendszereinek. Ezek automatikusan felismernek majd minden gyanús tevékenységet és értesítik az illetékeseket (pl. ha üzlet az ügyfél, az ottani biztonsági őrt; ha háztulajdonos, akkor a kivonuló szolgálatot és háztulajdonost, a cég kamerás drónja perceken belül a helyszínre megy).


És már kezd terjedni a mozgás alapján történő azonosítás is. Hiába sántikál egyszer a betörő, máskor meg bakkecskeként ugrál, mesterséges intelligencia akkor is azonosítja, ha korábbi mozgásadatai ott vannak az adatbázisban.


Terjed az is, hogy a kihallgatásokról kamerafelvételek készülnek, a kihallgatottról pedig testreakcióik (legkisebb arcrándulás, szemmozgás) sokat elárulnak, többet mint a kérdésre adott válaszuk. Ha felvétel készül, akkor ezt elemezheti és értékeli a nyomozónál sokkal felkészültebb, erre specializálódott szaktanácsadó is.

[link]

2020. máj. 3. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
54%

#1, #2-nek:


" Ennyienergiával már sokszor legálisan is elérhető annyi pénz amit eltud lopni."


"Hosszútávon a lopás 100% lebukás igy csak azok választják általába akik nem gondolkodnak túlsokat előre."


Mindkét megállapításod buta általánosítás, ennél fogva hibás. Vannak akár az átlagosnál is intelligensebb, az izgalmakat és a pénzt is kedvelő, öntörvényű emberek is. Mint például én. XD


Bár eddig jó pár évet leültem már, de ez benne van a pakliban. Szükséges rossz. Nemegyszer volt hogy el kellett vinnem egy-két kisebb balhét, hogy a komolyabbakkal ne kerüljek képbe. Egy pitiáner autófeltöréssel gyanúsított valakiről eszükbe sem jut sokkal komolyabbat is feltételezni. Volt hogy olyasmit voltam kénytelen "elvinni", amit nem is én csináltam! XD

Így viszont kivédtem az egyéb, komolyabb irányú érdeklődést.



#4-nek:


Ez mind szép amit leírtál, csak épp ezek közül a bíróságon egyik sem elfogadható bizonyíték.


Volt esetem,, amikor a nyominger lezárta a kihallgatásom (eredménytelenül gyanúsított), majd jegyzőkönyvön kívül megkért hogy mondjam meg neki őszintén, én voltam? Elmosolyodtam, ő pedig megköszönte a választ. XD

2020. máj. 3. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Remélem büszke vagy magadra uccsó...
2020. máj. 3. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
54%

"uccsó", #6-nak:


Soha sem voltam képes megérteni az ilyen emberek gondolkodását, mint amilyen például a tiéd is!


Kérdést tettek fel, amire én mint kompetens személy, érdemi választ adtam. A kompetenciámat igazolandó leírtam magamról néhány dolgot, amit te büszkeségnek értelmeztél.


Ha egy szakembertől szakmai tanácsot kének és ő ad, akkor büszke magára, vagy dicsekszik?


Érthetetlen.

2020. máj. 3. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
54%

Ismét "uccsó":


Ha a kérdezőt komolyan érdekli a válasz, akkor a kérdés jellegéből adódóan egyértelmű, hogy hiteles választ csak gyakorlott bűnözőtől kaphat.


Rendőrtől azért nem, mert az legfeljebb csak a véleményének tud hangot adni.

2020. máj. 3. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez igaz, amit írsz, de azért a bűnöző életmódra ne úgy tekintsünk már, mint egy átlagos, normális szakmára.

Én arra írtam egyébként, ami pedig számomra érthetetlen: egy oldalon, akár anonim, akár nem, úgy beszélni arról, hogy az ember bűnöző, mintha a világ legtermészetesebb dolga lenne.

Persze, mindenki úgy boldogul, ahogy akar, én úgy különösebben les**rom, ha nem erőszakos.

2020. máj. 3. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

#8, #9-nek:


Aha!

A te esetedben már értem hogy mi a probléma!


Gátlásosságnak hívják, és te megbotránkoztál.


Én nagy ívben lexarom hogy rólam kinek mi a véleménye!

Azt pedig igen nagy ostobaságnak tartom, ha valaki úgy gondolkodik, viselkedik, öltözik, etc, hogy az a környezetének is tetszedjen!


Aki nem fogad el annak és olyannak, aki és amilyen vagyok, az tartson két lépés távolságot. (tanácsos)

2020. máj. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!