Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Ti mit tennétek, ha egy...

Ti mit tennétek, ha egy családtagotok próbált volna már megölni titeket?

Figyelt kérdés

A fenyegetőzés, verések remgeteg.

Sajnos elmenni nem tudok. Meg anyám is azszerint él, hogy a "gyerek" az tulajdon, azzal bármit lehet, akár megölni is. Pedig ezért még a középkorban is elítélték volna... Csak te lány vagy, az meg az apja tulajdona...


Sajnos nem viccelek, anyám fedezi... Rendőrséggel nem mennék semmire, ahogy az ilyen "segítő" számokkal, szervezetekkel sem...


Ez az én "családom", mindezt előadva normálisnak, meg az én hibámnak, mert a lány az apja tulajdona, meg régen is ez volt...



2020. máj. 4. 17:05
 1/8 anonim ***** válasza:
78%
Alárúgnék , feljelenteném rendőrségen többszörös tettlegesség es fenyegetéskent is és családvedelemnél , De mindkettőtt , idioták ostobák .
2020. máj. 4. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
De el tudsz menni. Gondolom, már felnőtt vagy.
2020. máj. 4. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

"Rendőrséggel nem mennék semmire, ahogy az ilyen "segítő" számokkal, szervezetekkel sem..."

Miért nem? Próbáltad már? Ha igen, annak nyoma van a rendőrségi dokumentációban. Ha újból megteszed, tudni fogják, hogy nemcsak egy egyszeri esetről van szó és akkor komolyabban veszik.

2020. máj. 4. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Vidéken ez sajnos haveri alapon megy, ismeri az összeset, haverja... A rendőr ugyanezt csinálja otthon a feleségével... Plusz orrtörésnél stb. beszéltem egyel és ez könnyű testi sértés, anyám, öcsém mellette, nem tartóztatják le. Nekem meg ugyanoda haza kell mennem és ha megtudja, hogy feljelentettem csak rpsszabb lesz. Meg várjam el, hogy ott lakjak, mikor börtönbe akarok juttatni.


Egyetmista vagyok. Nincs se rokon, se barát. Se egyáltalán itt falun hely sem, meg pénz sem 3 havi kaucióra, tehát választhattam, hpgy elmegyek hajléktalannak lányként télen, vagy kibírom...


NANE, Országos Kríziskezelő, lelkisegély próbálkoztam, hátha valami keveset tudnak tanácsolni, segíteni, de vicc, röviden. Se egy jó szó, se tanács, semmi. Egyik részeg, a násik idős néni meg rám nyomta a telefont...


Nyomor, meg ez a helyzet nem jó tanácsadó. A sulit ők erőltették... Nem volt B terv, érettségi után nulla forinttal belementem az általuk választott suliba, vagy elzavartak volna másnap közmunkára itt a falun... Erre meg már meg voltam nyomorítva, gimiben is vertek, meg hónapokig mérgeztek, rettegtem, azt sem tudom, hogy érettségiztem kitűnőre.


Alapból kilátástalan ez az egész. Maga az élet, ha normális családod van, akkor is. Napi 4 óra ingát is bevállaltam volna... Plusz a vírus... Egyébként ebben az országban nem tesznek semmit ilyen helyzetben... Van tapasztalatom.... Vidéken meg alap követelmény!


Normális országban van lehetőség... Itt nem... Ha félholtra verte azt a nőt, se vették előzetesbe!

2020. máj. 4. 19:24
 5/8 anonim ***** válasza:
93%

Évek óta, hetente legalább 1x kiírod. Neked semmilyen tanács, ötlet, segítség nem jó.

Gondolom, a telefont is azért rakták le, mert őket is folyamatosan hívogatod.

2020. máj. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Nem hívogattam folyamatosan őket, főleg, hogy mikor itthon vannak anyámék, nem is tudok telefonálni, ha meg meghallanák, egyszer lehet le is buktam...


Szóval egyszer hívtam ezeket.... Akkor is vártam az alkalmat, mikor végre magam vagyok...

2020. máj. 4. 19:35
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én menekülnék, amilyen gyorsan csak tudnék. Felnőttként megszakítanék minden kapcsolatot azzal a szülőmmel, amelyik bármilyen bűncselekményt követ el ellenem. Megmondanám neki, hogy bocsi, nálam ez nem fér bele a szülő-gyerek kapcsolatba, és ezt a kapcsolatot nem kívánom a továbbiakban fenntartani. (Mondjuk nálam az sem férne bele, ha anyukám védené a velem szemben erőszakos apukámat.)


Egyetemistaként megpróbálnék megteremteni egy szerény, de önálló életvitelt, hogy semmilyen szinten ne legyek anyagi függésben a szüleimtől. Kollégiumba költöznék, vagy ha oda nem vesznek fel, akkor bérelnék egy olcsó albérletet. (Én pár éve 12 ezerért béreltem szobát egy másik csajjal közösen, azért ennyit diákmelóból nem olyan nehéz összehozni.)


Rendőrségre úgy kell menni testi sértés esetén, hogy előtte voltál orvosnál (lehetőleg azonnal az esetet követően, nem két nap múlva!), és viszed az ambuláns kezelőlapot, illetve érdemes előre összegyűjteni a tanúk nevét, elérhetőségét is. Valamint 10 000 Ft eljárási illetéket fognak még kérni, de ezt nem kell ott azonnal perkálni, ráér később is. Ha a bíróság megállapítja apukád bűnösségét, akkor az eljárási illetéket meg kell fizetnie neked. Ha nem bízol meg a rendőrségben, vagy túl hosszúnak és macerásnak találod a büntetőeljárást, akkor ne tegyél feljelentést - de akkor ne is picsogj, hogy a rendőrök nem csinálnak semmit.


31/L

2020. máj. 8. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, hogy sok hozzászólót véletlenül sem zavarja az, hogy ez csak a kérdező előadása szerinti történet.

Kíváncsi lennék arra, mit mondanak a szülők!

2020. máj. 26. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!