Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális megsebesíteni és/vagy...

Ridamov kérdése:

Legális megsebesíteni és/vagy megölni egy utcán levő kutyát ha veszélyben érzem a testi épségemet? Ha nem akkor hova forduljak a kóborkutya problémával?

Figyelt kérdés
Az a helyzet hogy a mamámék környékén vannak kutyák amik mindenkit riogatnak. Teljesen szabadon vannak és be sincsenek oltva. Tíz centire jönnek oda az emberhez és ugatnak meg minden. A bicikliseket is megtámadják. Ezért érdekelne, hogy neg szabad-e sebesíteni vagy ölni őket, mert mindenki fél a környéken. Ha pedig nem akkor hova lehet ezzel fordulni?

2019. aug. 10. 18:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Hordj magadnál pepper sprayt, egyébként pedig a helyi önkormányzaton jelentheted be. Nálunk a településgazdánál, a polgármesternél, a jegyzőnél is lehet.
2019. aug. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

És ilyen sprayt hol lehet venni? Mert gondolom nem a vegyesboltba XD

Esetleg valami állatos bolt?

2019. aug. 10. 19:14
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezek fegyver -és vadászboltokban kaphatók.

Azt el kell azért mondani, hogy a pepperspray a közterületen nem hordható legálisan, mert közbiztonságra különösen veszélyes eszköznek minősül. Ma ez az egyik leghatékonyabb töltetű önvédelmi gázspray. A szabályozás ostobaságát jól mutatja, hogy gázpisztolyt viszont viselhetsz engedéllyel ugyanilyen hatóanyagú tölténnyel tárazva.

A CS töltetűt hordhatod szabadon, valószínűleg az is jó az összes támadó kutya ellen. A te döntésed.

2019. aug. 10. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
63%

A kutyák tanulékonyak.

Ha néhánynak eltöröd pár bordáját, a többi is kerülni fog!


Én biztos hogy nem xaroznék! Akié a kutya, az gondatlan veszélyeztetést követett el. A kutyákra pedig egyetlen pillanatig sem lennék tekintettel.


Mivel a jogos védelmi helyzet maximálisan fennáll, ezért kést is vinnék magammal. Ha egyet megtámadsz, a többi is neked ugorhat!


Olyan nincs, hogy ebből a szituból te gyere ki rosszul!

2019. aug. 10. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
28%

#4 vagyok:


De sétálhatsz továbbra is abban reménykedve hogy talán nem mernek neked ugrani.

Ha mégis, akkor "így jártál".

2019. aug. 10. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
96%

4 - es. Jó nagy marhaságot mondtál, ha egy egész csapatról van szó, akkor rúgdoshatod, nem fogod tudni úgy csinálni, hogy az összes lássa. Ugyanakkor ez nem jelenti azt, hogy nem fognak megtámadni, ez állatfüggő. Most képzeld el, hogy a tanácsodra odamegy szerencsentétlen nagybátran a potenciálisan aggresszív kutyafalkához és elkezdi rúgdosni az egyiket, egy agresszív kóborkutya nem fog megijedni, ha megtámadod az egyik társát, ez inkább csak támadást válthat ki.


Az önkormányzatnak kell szólni. Ha megsebzed azzal semmire sem mész, és meg is büntethetnek miatta.

2019. aug. 10. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló problémával írtam az egyik önkormányzatnak, egy erdei háznál a turistaút mellett van egy kerítésen kijárós nagytestű, agresszív kutya, nem méltattak válaszra, azóta is kint van.


Az a baj, Magyarországon a kutyatartás kultúrája a béka hátsója alatt van, és a legtöbben amúgy tesznek is rá, amíg szeméjesen nem válnak érintetté.

2019. aug. 11. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

#4, #6-nak:


1.) Mint már világosan kifejtettem, a kutyákra támadónak semmi felelőssége nincs a kialakult helyzetben. Ennélfogva nincs "mire fel" felelősségre vonni! Téma lezárva.


2.) Ha megfelelően felfegyverkezve, szükséges elszántsággal indul neki valaki, akkor az "erősebb kutya baxik"! A kutya nem elmélkedik, az erősebb dominál!


Összegezve: Ha szép szóval nem megy, akkor megvárod míg te, vagy akárki megsérül vagy akár meghal?


Én biztos hogy nem várnék. Kipárnáznám a sípcsontom és az alkarom, majd jópárat ripityára törnék például vascsővel. De baseball ütő is megteszi.


Jogos védelmi helyzetben lennék közterületen? IGEN!


Semmilyen címszóval nem lennék gyanúsítható.

2019. aug. 11. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
77%

8. Az állatkínzás vádjával felelősségre lehetnél vonva. Már rég bűntetik. Önvédelemből megölheted következmények nélkül, de ha te felfegyverkezve méssz oda direkt, hogy elintézd őket, azt nem önvédelemnek fogják venni. A minimum az lenne, hogy humánusan végezd el, de azt hittem, hogy ez alapvető emberség. Te pedig úgy beszélsz, mintha még élveznéd is.


Lehet, hogy te annyira keménynek hiszed magad, de hidd el nekem, ha egy pár 50 kilós utcán nevelkedett kóborkutya meg akar ölni, akkor megteszik, baseball ütő ide vagy oda. Családom lévén félig falun nevelkedtem, láttam kóborkutyákat támadás közben. Olyan, mint egy lavina, párat talán le tudsz szedni, de a 4. - 5. már a torkodon fog lógni, nem a lábadon. Abból is láttszik, hogy mennyire konyítassz a témához, hogy "kipárnáznád" a lábaid... aha, megnézném az arcod, amikor élesbe beveted. Az örzővédő tanfolyamokon a kabát egy nagyon erős szövetből készül, a párnát egyszerűen átlyukasztja a fogaival a kutya.


A lényeg amúgy nem ez, hanem hogy olyan dologra bíztatsz egy embert, ami akár az életét is követelheti főleg, hogy semmit sem tudsz az illető adottságairól, képességeiről. Ezt a szakemberekre kell hagyni. Nálunk a vadászt is lehetett hívni, ha elfajult a helyzet.

2019. aug. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!