Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Leszerelés után visszaszerelés...

Leszerelés után visszaszerelés, hogyan?

Figyelt kérdés

Hello, a barátom elment Pestre egy 6 hónapos határrendészeti képzésre.

Elvégezte és megkapta a 2 modult tartalmazó készenléti rendőr szakképesítést. Viszont egyéb okok miatt próbaidőn belül leszerelt.

Most szeretne visszamenni a rendőrséghez de mindenképp közlekedési rendőrnek és nem a határrendészetire.


A munkaügyi hivatalban ajánlottak neki egy megyei rendészeti munkát, amire el is küldte az Önéletrajzot, kiderült hogy ehez elkell végeznie egy általános képzést, amire be is adta a jelentkezést (a kepzes helye: Miskolc) ahol rá kérdezett hogy neki “ilyen és olyan” végzettsége van, érdemes e jelentkezni? Azt mondták igen.

Jelentkezett és mégis elutasították mondván: neki ez a végzettsége megvan már.

Na ezek után azt szeretném megkérdezni hogy milyen lehetőségei vannak hogy újra hivatásos szolgálatba tudjon állni?

Vagy esetleg olyan lehetősége van e, hogy újra a nulláról kezd?

Mindenki válaszát előre is köszönöm.


2020. jún. 26. 22:48
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenki menekül a rendőrségről, minek akar odamenni? Aki tudott már leszerelt.


Ha talál olyan rendôri szervet ahol fel merik venni, akkor oda mehet. Kb végig kell házalni a kapitányságok között, hogy hova kell ember. Igazából mindenhova, de ahogy hallottam az Orfk nem akarja visszavenni azt aki leszerelt.


A készenlétihez tuti felvennék, soha nincs elég ember. Az, hogy azután hova kerüljön már csak akkor tudja intézni ha felvették. Amíg nincs rendes rendőri végzettsége nem igazán fog tudni mozogni.


Menjen el vmelyik rendőri szakra ne a 6 hónaposra.

2020. jún. 26. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Nem vágom...


"A munkaügyi hivatalban ajánlottak neki egy megyei rendészeti munkát, amire el is küldte az Önéletrajzot, kiderült hogy ehez elkell végeznie egy általános képzést, amire be is adta a jelentkezést (a kepzes helye: Miskolc) ahol rá kérdezett hogy neki “ilyen és olyan” végzettsége van, érdemes e jelentkezni? Azt mondták igen."


"Jelentkezett és mégis elutasították mondván: neki ez a végzettsége megvan már."


Jelentkezett egy állásra, és nem vették fel, mert már képzett? Vagy mi van?

2020. jún. 26. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

A munkaügyi hivataltól kapott értesítést hogy van hely közlekedés rendészetre a helyi kapitányságon, de mivel ő annó a készenléti képzést csinálta meg ezért elkell mennie egy ettől fuggetlen képzésre. (Ez a része kicsit nekem is zavaros)

Jelentkezett a képzésre (18 hónapos, amiből 2 hónapot kellett volna bejárni a többi idő a terepen zajlott Volna le)

A vírus helyzet miatt ezt a képzést törölték és mindenkit aki erre a képzésre jelentkezett automatikusan át tették egy sima 10 hónapos képzésre (amire én jó magam jelentkeztem)

De elutasították.

2020. jún. 26. 23:26
 4/9 A kérdező kommentje:

Első válaszoló:

Igen ezt tudom viszont azt elfelejtettem bele írni hogy a környező összes kapitányság azt mondta neki hogy nincs hely és előbb a suliban vegzetteket kell atvenniuk.

Egyedül az én varosomban levő kapitányságon mondták azt hogy majd szólnak ha van hely.

Ezenkívül egyedül Siófokon van hely de az neki nagyon messze van (5-6 óra út)

2020. jún. 26. 23:29
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem érdeklődjetek újra személyesen a helyi közlekedésrendészeten a rendőrségen, hátha újra indul tanfolyam. Azért kell a speciálisat elvégeznie, mert egy közlekedési rendőrnek teljesen más feladatai vannak és máshoz is kell értenie, mint pl. egy készenlétisnek.

Csak példaként. Kapásból tudnia kell a KRESZ-t, rögtön alkalmaznia is, ha szabálysértést észlel, vagy ha közlekedési helyszínelő, akkor baleseteknél toppon kell lenni a helyszínbiztosításnál, helyszínrajznál, stb.

2020. jún. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A 6 hónapos kèpzéssel önálló intézkedésre nem lesz szerintem jogosult. Közlekedésre meg csak teljes jogú rendőri végzettségű mehet, hacsak járőrtársnak nem kell.
2020. jún. 27. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem meg hagyja a p icsába az egészet.
2020. jún. 27. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Ertem nagyon szépen koszonom a válaszokat
2020. jún. 27. 23:55
 9/9 SZücsöm ***** válasza:
Sajnos hetesnek van igaza. Ha a barátod nem akar éhbérért csicskának menni túlórából megélni és retek melót végezni akkor inkább tanuljon ki egy szakmát vagy akár menjen el dolgozni pénztárosnak. Tökmindegy pénzügyileg szinte minden is jobb. A munkák nagy része is kevésbé retek és legtöbb helyen nem kell annyira bek*rvulni mint a yard-nál. Persze ha úgy érzi a barátod hogy más munkára nincs benne kapacitás vagy neki ez perverz élvezetet jelent akkor sok sikert hozzá.
2020. jún. 29. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!