Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Igaz az hogy a börtönben lévő...

Igaz az hogy a börtönben lévő elítélték jelentős része nem diagnosztizált mentális problémák miatt került igazából oda? Hány százalékról lehet szó?

Figyelt kérdés

Saját példámbol látom hogy ha magad nem jársz utána a gondjaidnak senki más se fog és lesittelnek mint a huzat hiába nem vagy egészséges.


Én autista vagyok de van egy csomó személyiségzavaros ember is aki szintén nem úgy látja a világot és a szabályait mint az egészségesek szerintem a börtön tele van ilyen emberekkel akik nem is tudják hogy igazából mentálisan betegek és nem bunti kéne nekik hanem gyógyszeres és pszihoterapeutas kezelés .



máj. 1. 13:50
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
ki bűnöző, az eleve nem abnormális. Eltér a normáktól, a normalitástól gondolkodásában, cselekedeteiben.
máj. 1. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Mentális problémák matt?


Nem inkább azért, mert bűncselekményt követek el?


Senki nem érdekelnek az elkövető mentális problémái (hacsak nem korlátozza vagy zárja Ki a beszámítást), így oda kerül, ahova való is.

máj. 1. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
Mo. amúgy is a mentálisan problémások forrása kb. a 1990-es évek 2. felétől.
máj. 1. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 A kérdező kommentje:

Hat nem tudom én esetemben is autistakent érzelmek nélkül nem minden esetben tudom hogy mit lehet és mit nem .nekem sokkal több minden belefér az életbe .


És nem igazán tudom mi a jó és mi a rossz gondolom sokan így vagyunk mentális probléma ilyen esetben szerintem korlátoz hatalmas mértékben és ha nem járok utána hogy 27 évesen diagnózist kapják ki se derül mert IQ szintem nem annyira alacsony hogy felszínesen látszódjon.

Sok ilyen lehet sajnos és ez igazsagtalan

máj. 1. 15:54
 5/24 anonim ***** válasza:

Természetes az, hogy mindenféle bűnözőnek sok a mentális problémája.


Pl. gengszter okkal retteghet, hogy rendőrség vagy rivális banda megöli, előtte megkínozza, vagy bírósági ítéletre élete végéig börtönben rohadhat.

Használna neki pszichoterápia, ahol azt mondanák, hogy nincs oka paranoiára, szedjen nyugtató gyógyszert? Utána ébersége csökkenne, gyorsabban levadásznak.


Jellemzően a lecsúszott, társadalomból számkivetett emberekből lesz pszichopata. Az ilyen megalázottsága tompítására elkezd szedni mindenféle szert, ettől még állatiasabb lesz. Egyre inkább prédának kezdi tekinteni az embereket. Ha “csak” enyhén, akkor azért nem érez lelkiismeretfurdalást, ha lop, ha meg durvábban, akkor rabol, gyilkol, erőszakol.


Egy enyhe autista meg tipikusan olyan ember, akit gyermekkorában nem szocializáltak arra hogy társaival becsületesen versenyezzen sportban, tanulmányokban, később munkaerőpiacon, így szerencsétlen emberként nem kedvelték, nem lettek barátai, szerelmei, befordult, ettől még jobban torzult. Az ilyennek persze jól meg tud ágyazni születéskori vagy később szerzett testi, szellemi fogyatékosság. Születéskori fogyatékosság jóval gyakoribb, ha az anya egészségromboló életmódot folytat (nem táplálkozik rendesen, helyette iszik, dohányzik, drogoz).

máj. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:

Autistakent sose tudtam beilleszkedni mert nem értettem a körülöttem működő szociális szabályokat gyerekként elege zaklattak ez miatt az osztálytársak akiket nem lehetet elkerülni .


Nekünk autistaknak rosszabb mint a pszihopataknak mert mi szorongunk és érzünk félelmet stb ők még nem éreznek semmit.

Viszont mi meg is tudjuk ölni magunkat egy pszihopata elvileg olyat nem tenne .

Amúgy szerintem iskolai lövöldözok egy joresze autista lehet hissz minket szoktak brutális módon zaklatni az egészséges emberek és mi ezt nem bírjuk kezelni sokan saját magukat ölik meg vagy rosszabb esetben másokat.


De egy csomó drogos is van köztünk miért is? Mert nekünk a marihuána gyógyszer lenne a szorongás ellen csak hát tilos .

Sokan bele vannak ebbe kényszerülve sajnos születésüktol.

máj. 1. 17:48
 7/24 anonim ***** válasza:

Enyhe autizmusra a legjobb gyógyszer egy pár száz milliós nyeremény.

Rögtön lesznek haverok, szeretők, ezek nem kritizálnak, hanem hízelegnek.

Meg bármilyen drágább szolgáltatást is veszel igénybe pl. luxusautót kölcsönzöl, luxus hotelben szállsz meg ott is hajbókolnak az alkalmazottak.

Akkor is ha hangosan büdöset szellentesz az orruk alá.


Innentől pedig már nem szorongsz semmi , nem érzel senkivel szemben sem kissebség rendűséget, így nyílt tekintetű kommunikációval sem lehet gond, nem foglalkozol azzal sem ha nem jól szerkesztett a mondatod, vagy mást megsért.


#5

máj. 1. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

7# tévedsz mert ez nem csak felenkseg konkrétan nem értem a nem nyelvi jeleket és kényelmetlen tömegben lenni fájdalmasak a hangos hirtelen zajok .

És mentálisan hamar kifaradok ami után mint egy kiégett roncs kavargok

És néha nálam maildown is előfordulhat duhroham amikor pl agresszív is tudok lenni végletes mértékben .egyszerűen elvesztem a fejem .


Nagyon nehéz így élni főleg azért mert nem ránk van szabva a világ hanem az egészséges emberekre.neha a legapróbb dolgok a legnehezebbek nekünk pl egy ölelés sokan saját szülőktől nem fogadnak el ilyesmit mert utána szoronganak .

máj. 1. 18:33
 9/24 anonim ***** válasza:

Átlag embernek is zavaró tud lenni tömeg, zaj, zavarttá tud válni non verbális kommunikációja, ha tartósabban nehéz élethelyzetbe kerül, ilyen lelki állapotban nem kell túl sok akár dühös, akár elérzékenyülő kifakadáshoz.


Elég hozzá egy pár hónap alatt gyógyuló törés, hónapokig tartó munkanélküliség, súlyosabb rossz kilátású betegség.

máj. 1. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

Igen de nálunk ez a normál alapot gyerekkortol.

Aki meg egészséges és kirúgják munkából és depressziós lesz az legfeljebb időlegesen érzi ezt .

És hidd el teljesen más úgy felnőni hogy nem tudsz kapcsolódni nem feltétlenül tudod megtanulni a szociális normákat se .


Nálunk a családban én vagyok autista és valószínű nagybátyám is az volt bár nem diagnosztizaltatta.


Neki ez a folyamatos szorongás miatt gyogyszerfugoseg lett + drogozott is marihuanat és néha spidet szedett ,aztán egyre csúszott lejjebb munkája se volt akor már csak kannás bor volt a drog .

Azt csinálta antidepresszánst 1 havit 2 hét alatt beszedte utána csak a kannás bor maradt neki mert a drog drága .

Aztán ennek az lett vége hogy mikor már semmi se maradt neki vonat elé ugrott.

máj. 1. 19:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!