Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Tényleg ugyan azt adják le a...

Tényleg ugyan azt adják le a Közszolgálati Egyetemen, mint a Tiszthelyettes képzőn?

Figyelt kérdés
Valamelyik nap beszéltem egy nyugdíjas Honvédségi Oktatóval és Ő mondta, hogy hülye lennék a Tiszthelyettes képzőbe menni, mert Tisztin ugyan azt adják le, csak nem 2, hanem 4 év alatt. Igaz ez?

2020. júl. 18. 11:05
 1/4 anonim ***** válasza:
74%
Igen, csak több krumplival.
2020. júl. 18. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2020. júl. 18. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező

Attól függ hogy milyen szakra mennél a Közszolgálati Egyetemen.

A Közszolgálati Egyetem honlapja most karbantartás miatt nem elérhető, de majd később itt megnézheted: [link]

Addig itt láthatsz adatokat a képzésekről: [link]

Ha képes vagy bejutni akkor tényleg inkább a Közszolgálatira érdemes menni, mert azzal olyan diplomád lesz amit több dologra használhatsz majd, magasabb szintű végzettséget ad.

Mivel gondolom mindkettőn a rendőrképzés érdekel, nyilván nagy átfedéssel tényleg ugyanazt fogják leadni. Itt a minőségben, a tanulmányok mélységében van különbség inkább.

Én vegyészmérnök vagyok és a vegyipari szakközép után dönthettem, hogy a technikusin folytatom vagy az egyetemen. Az egyetemen is ugyanazt tanultuk ami a szakmát illeti, a kémia nem más, csak sokkal részletesebben tanultunk róla és mellette sok más olyan tárgyunk is volt ami miatt már nem csak technikusként dolgozhatok a vegyiparban, hanem mérnökként. De ha olyan állás tetszene, attól még a technikusit is megpályázhatnám, a diploma több.

Ha meg tudod csinálni a közszolgálatit és az csak ennyit jelent hogy tanulhatsz még 2 évig, akkor azt csináld meg. Most tovább tart és kicsit nehezebb lesz - főleg a többi tárgy miatt ami esetleg nem annyira fog érdekelni és nem látod majd miért van rá szükség, de az egész további életedet megkönnyítheti ha elvégzed.

Egy pár év múlva amikor már benne leszel a munkában, akkor úgyis oda fogsz jutni, hogy belátod, jó lett volna ha azt a 2 évet még ráfordítod és diplomát szerzel, de akkor már sokkal nehezebb lesz.

Úgyhogy hajrá! Jelentkezz a tisztire és ha nem vesznek fel akkor még mindig mehetsz a másikba!

2020. júl. 18. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, igen a rendészet érdekel az NKE-n, azon betűk pedig Közrend vagy Bűnügy 🙂
2020. júl. 18. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!