Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Honnan tudom, hogy mérnek-e a...

Honnan tudom, hogy mérnek-e a csendőrök vagy sem? Milyen technikát használnak?

Figyelt kérdés

3 éve van meg a jogsim, és még egyszer se állítottak meg. 60-nal járok faluban, ha sietek 70-nel is. De ha van időm, akkor 60-nal. Falu kívül 100-al, vagy 110-el ha sietek nagyon valahova.

Egyszer az anyám ment az én kocsimon, ki akarta próbálni, hogy milyen is az én kocsim. Hátul ültem. 65-tel ment a faluban, és mértek. 30€ fizetett. Honnan tudom, hogy mérnek-e vagy sem? Hogyan tudom felismerni azt a kocsit?


Köszi a válaszokat


2020. aug. 15. 10:57
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%

NE járj 65-tel. Ha sietsz akkor indulj el időben és tartsd be a törvényt!

Pontosan ez a lényeg, nem kell előre tudnod hol és honnan mérnek, mert nem azért kell lelassítanod azon a helyen, hogy éppen ne büntessenek meg - hanem azért mérnek mindig máshol, hogy mindenütt betartsd a sebességhatárt.

Ha egy településen belül 50 helyett 65-tel mész, azzal kb. 17 másodpercet hozol be a késésedből, ellenben felesleges kockázatot jelentesz az ott közlekedőkre. Mondom ezt úgy hogy nem szeretek lassan vezetni, de lakott területen belül be KELL tartani a sebességhatárt, mert ott a lakott terület jellegéből következően bárhol bevillanhat egy biciklis, gyalogos vagy futkosó gyerek.

2020. aug. 15. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem tudod kiszűrni mindegyik mérőautót. Egy biztos módszer van a büntetés elkerülésére, a szabályok betartása. 65-nél egyébként valószínűleg nem kapsz büntetést, 64-nél pedig egész biztosan nem (ha 50-es a korlát).
2020. aug. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
91%

#12 De bizony, hogy büntetik. Tényleg nem lehet büntetni egy automata trafipax képe miatt utólag ha nem lépi túl a 65-t, de ha azonnal le is állítják, akkor viszont igen.

[link]

2020. aug. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
#11.27 Igazad van, ha leállítják, akkor 55 miatt is büntethetnek. Azért nem említettem, mert ez rendkívül ritka.
2020. aug. 15. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%
#14 Nem nem, ritka, csak inkább a frekventáltabb helyekre figyelnek. Nálunk rendszeresen csinálják a településünkön és a szomszéd települések felé vezető utakon is.
2020. aug. 15. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

1. Ismerni kell az utat. - Ha sokat jársz ugyanazot az útszakaszon akkor tudod hova szoktak beállni vagy hova állhatnak be és ott lassítasz. Én már fejből tudom a megyébe az összes traffis-t, hová szoktak állni... 10 éve nem változtatnak.. ;)


2. Figyeled a szembe jövőket. Általában szoktak jelezni. Te is jelezz, ha látsz, legyél jó fej.


3. Használj Waze-t, ott is beszokták jelölni.


4. Ha egyenes az útszakasz akkor előre tekintesz, hiszen látsz. Lehet látni, hogy ott meg tud-e állni traffipaxos vagy nem...


De persze tartsd be a sebességet.

2020. aug. 15. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!