Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Kertvárosi kis utcát elálló...

Kertvárosi kis utcát elálló autók miatt mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

A szituáció: Adott egy keskeny, kertvárosi kis utca Székesfehérváron. Sokan szorosan a kerítésük mellett a házuk előtt parkolnak, ezzel nincs baj. De mostanában többször előfordult, hogy a szemközti oldalon is az egyik új tulajdonos szintén ezt csinálja. Az út két szélén parkolóktól nem lehet elférni még személygépkocsival sem. Tegnap este munkából hazamenet is ez volt a szitu, dudáltam mint állat, de senki sem jött ki. Tolathattam vissza kb 200 métert, hogy meg tudjak fordulni és a kis utca másik vége felől bemenni. Ha nem rendeződik az a helyzet, hova fordulhatnék? Rendőrség tenne valamit? Vagy a városgondnokság?


Mi is nemrég költöztünk ide, és az ilyenfajta közlekedési nehézségeken kívül igazából nincs gond.



2020. aug. 27. 08:05
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%
Hát én biztos nem tolattam volna. Szépen kihívom a rendőröket. Mi van ha tűz van és jönne a nagy piros autó szirénával? Gyomorforgató, mert pl. USA-ba átmehetnek rajta itthon meg meg kell puszilni a buksiját és szépen kérni, hogy fáradjon el mert éppen sül egy család a tűzbe, de jaja hát lyogok! Állítsa be nyugodtan a Jolly-t cd-n megvárjuk, na senki nem ér többet mint a llllyyyyogai nehogy korlátozva legyen.
2020. aug. 27. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%

11-re:

Pontosan!

Olyat ugyan még nem láttam, hogy tűzoltóautó várt volna ilyen helyzetben, de olyat már többször is, hogy menetrend szerinti buszjárat. Pedig egyszerű: olyan mértékű büntetést kell ilyenkor kiszabni, hogy elmenjen a kedvük az ilyentől. Pl. miért ne lehetne ilyenért is bevonni a jogosítványt mondjuk fél évre?

2020. aug. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem várt volna a tűzoltó autó

Arrébb rakják. Nem érdekli őket és megtehetik. Volt már ilyen. Sőt olyan is volt, hogy egy utca le volt zárva forgatás miatt Pesten, és maradtak ott autók. Kutyát se érdekelte. Jött az emelő és elvitték.

2020. aug. 27. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
A tűzoltók itthon sem sokáig várnának, nem véletlen van rács az elejükön.
2020. aug. 27. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
67%
Ha olyan a szituáció, hogy a mentő nem tud másfele menni akkor letolják. Őket se fogja érdekelni szerintem, ha élet halál kérdés van. Sőt. Lehet egy olyan autós jön aki szétveri a kocsit. Szóval nem érdemes így parkolni, mert lehet nem marad szélvédőd.
2020. aug. 27. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
#15 Nem szétverik hanem letolják. Attól hogy bezúzzák a szélvédőt a kocsi még az útban marad...
2020. aug. 27. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
Ha be van húzva a kézifék tologathatják.
2020. aug. 27. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
#17 Nem tolják, borítják.....
2020. aug. 27. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:

Mindig és mindenütt akadnak emberek, akik nem értik, hogy van törvény. Ők csak saját magukat értik. A kérdés mindig az, mennyi van belőlük. Egy társadalmat a tagjai minősítenek. A települést (utcát) a lakosai.


Ezért egyetlen értelmes megoldás létezik. Ha például az utcában több a törvényt értő és tisztelő ember, akkor rákényszeríti a kevesebbet ugyanerre. Ha kevesebb, elköltözik. Ez persze (eleinte) többletmunkával jár, de kizárólag ez az eredményes út.

2020. aug. 27. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
Itt még senki sem hívott ki rendőrt sosem. Nekem már álltak a garázs elé, a rendőr annyit csinált hogy felhívta a tulajdonost aki nem vette fel, majd bírságolt egyet, aztán elmentek. Ugyanez a közteresekkel, kijöttek, bírság, elmentek. Egyik sem vontatta el az autót.
2020. aug. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!