Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Magyarorszagon egy rendőr...

Magyarorszagon egy rendőr mikor használhatja a fegyverét?

Figyelt kérdés

nemrég voltak kint nalunk a rendőrök én és asszonyom nagyon nagy veszekedést rendeztünk és a szomszédok a hangzavart halva kihívtak a zsarukat

úgy fel órával a veszekedés után értek ki csodálkoztam is mikor ajtót nyitottam végül is körbenéztek a házban. asszonyomtól megkérdezték nem e vertem meg de közben a fiatalabb rendőr mert (2 en voltak ) végig fogdosta a pisztolyát mármint, a pisztolytáskában volt az egyik keze nemtudom ez ilyen megszokott intézkedés hogy nyugalomban maradjon az ember? elretentes?

hissz fegyvertelenül meg ha akadékoskodom se lőhet le?

asszonyom szerint csúnyán néztem rajuk mert meglepődtem amúgy meg elég nagy darab vagyok ök meg nem, azért fogta a pisztolyát

végül is végül nem volt semmi csak ennye benye termesztessen együtt működtem velük, de csak szúrta a szemem hogy mit fogdossa a pisztolyát.



2020. szept. 1. 21:01
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Ezt a sok helyesírási hibát...


Nem használta, akkor miért foglalkoztat.


Akkor használhatja, ha közvetlen életveszélyben van, vagy valaki menekűl előlük, lábonlőheti.


Magyarországon ritka, de előfordul.

2020. szept. 1. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
lábonlőheti? ha pl egy tolvaj elfut előlük?
2020. szept. 1. 21:24
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem fogják használni, max ha te is éles fegyverrel tüzelsz rájuk. Legrosszabb esetben kapsz némi paprikasprayt az arcba ha dulakodsz.
2020. szept. 1. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
vagy ha pl késel rajuk támadok oke én is lelőnem magam. de ha csak puszta kézzel akor nem a kor gumibot elektrosok paprika sprey amit megertek
2020. szept. 1. 21:29
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt a dialektust nem igazán ismerem.
2020. szept. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
71%

Egyrészt: gratulálok...

Másrészt: Csak piszkálta, de nem azért, mert félt vagy valami, lehet nála ez ilyen megszokás. Más mondjuk az övét piszkálja vagy ilyesmi.

2020. szept. 2. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
A szolgálati szabályzat pontosan leírja, mikor és hogyan használhatja.
2020. szept. 2. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A lőfegyvert jogszabályban meghatározott esetekben lehet használni. Ezt az Rtv. 54.§ írja le.
2020. szept. 2. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ezt a dialektust nem igazán ismerem."

Ez összeolvadással keletkezett dialektusa a bidám-bidám nyelvnek.

Ritka megjelenési formája, mert a bidám-bidám nyelvet eddig csak szóban sikerült megörökíteni, írásos formája eddig nem volt fellelhető.

A toldalékok elhagyása, ékezetek hiánya és mind-mind a bidám szógyököből ered.

2020. szept. 3. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!