Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Vannak olyan tolvajok, akik...

Vannak olyan tolvajok, akik kihasználják azt, hogy csak a bejáratnál van kamera?

Figyelt kérdés

Pl. egy kultúrális helyiségben belűl nincs, csak a kijáratnál és bent úgy gondolja, hogy szabad a pálya. Tudja, hogy rajta kívűl sok ember megfordúl bent és őt is veheti a bejáratnál a kamera, mert ha lop, vagy valamit csinál, tudja, hogy ha rendőrségi ügy lesz belőle, hogy működik a nyomozásos dolog és azt is tudja, lehet megkérdezik a rendőrök őt magát is, de tudja mit kell mondani, úgyis kibeszéli magát és semmi nem lesz, mert kétséget kizáróan bizonyítani kell, hogy ha valamit elkövet az enber.


Ahol meg belűl is van kamera, onnan nem lop.


Vannak ilyen megrögzőtt tolvajok, hogy úgy vannak vele, hogy a bejáratnál van kamera az kevés és nyugodtan mennek lopni?


Tegnap voltam egy kis művházban, egy kabaré műsoron, ahol a bejáratnál volt kamera, bent nem és kifelé jövet a portásbácsival beszélgettem és szó volt arról is, hogy a mai világba mik vannak, és látom van kamera, de szóljon az intézményvezetőnek, hogy belűlre is szereltessenek fel, mert a mai világban kell. Azt mondta a portás, hogy drága az. Bent a mosdóba is összevolt firkálva a fal.


Csak azért kérdezem, mert érdekelnek a bűnügyes dolgok, nem mint elkövető, hanem érdekel, olvasgatok sokat a kriminalisztikáról.



2020. szept. 13. 15:31
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Csak az oreg es rafkos bunozo foglalkozik a kamerával ... a mai linkek mar ugy nottek fel, hogy a kamerára nem is gondolnak. Siman vegigkovetik az utjat es egy ora múlva megfogjak a sajat lakasaban.
2020. szept. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Na és mit érsz a sok kamerával????? Volt egy terület, ahol vagy 50 kamera volt. Még is tudtunk lopni:) Elég volt egyetlen biztonsági őr aki megengedte, hogy megnézzük a monitorokat. Már is tudtuk, hol van holt tér. Másik, ahonnan én nem látom a kamerát, a kamera sem lát engem:))
2020. szept. 13. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Errol beszeltem az 1-es válaszban :) A mai hulyek azt hiszik szamit a holt-ter … nem is gondolnak ra, hogy ettol meg minden kiderul.
2020. szept. 13. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
20 éven keresztül loptam, mai napig egy tiszteletre méltó, megbecsült állampolgár vagyok:))
2020. szept. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Utolsó.


Egyet kérek:

Ha loptál tényleg, azt ne írd ki ide sem, sehová, hogy te loptál, mert ugyan semmire sem bizonyíték, de jobb az elővigyázatosság, mert ezt a kategóriát olvassák egykori nyugdíjas és jelenlegi nyomozók, rendőrök, ügyészek is sokan és ha valami még nem évűlt el, nem tudhatod, hogy itthagyhatsz egy hajszálat is és ez egy építőkocka, hogy elővegyék az aktát.

2020. szept. 13. 18:48
 6/19 anonim ***** válasza:

Tudjuk, hogy a kérdezőnek rablás miatt már előkészítő tárgyalása is volt, ezen ügyben:

[link]

A székesfehérvári rendőrség művelődési házból lopással gyanúsítja, a debreceni sátrak felvágása miatt, van két felfüggesztett börtönbüntetése, hamarosan 10 évet fog ülni.

2020. szept. 13. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Előkészítő űlés. Nem előkészítő tárgyalás. Hol élsz?


Amúgy nem tudom miről beszélsz. Már megint vádaskodol alaptalanul, de nem jelentem válaszod, hadd legyen kint, majd más jelenti, ha úgy gondolja, én ezúttal nem, ugyanis a benne általad felsoroltak közűl egyet sem követtem el.

2020. szept. 13. 20:46
 8/19 peca1000 ***** válasza:

Én anno egy sajtgyárban dolgoztam raktárosként. A kollegák mutatták meg a holt tereket, hogy hol lehet a sajtokat megkóstolni, falatozni, és akár az étkezdébe kivinni és megenni úgy, hogy ne vegyék észre :)


A több száz tonna sajtból èvente ha eltűnt így 1-2 kg. :D

2020. szept. 13. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Igen nálunk előkészítő ülés a Be. szerinti neve (rövid ü-vel).

De ezt a jogintézményt előkészítő tárgyalásnak nevezte el már akkor a jogi szakirodalom, amikor még nálunk ilyen Be.-ben nem volt, még most is gyakran szerepel ez jogi szakirodalomban, bár hazai vonatkozásban tényleg pontatlan.

(Azért, mert szinte mindenhol máshol Európában ezen is van egyszerűsített bizonyítás lefolytatás is, ettől nem ülés, hanem tárgyalás.)

2020. szept. 14. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
A 6 választ mégiscsak törölni kéne, mert gondolkodtam, ilyen válasz ne legyen kint. Szabályzatba ütközik.
2020. szept. 14. 19:24
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!