Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Internetes Uzletszeruen...

Dwaere erer kérdése:

Internetes Uzletszeruen elkovetett csalas mi jar erte?

Figyelt kérdés

Eladtam ugy termekeket tippmix fuggosegem miatt hogy nem volt.birtokomba , 600ezer forint a kar 50,000 alatiak kb 15ember

200ezret vissza fizetem tobbit is vissza fogom fizetesembol aprankent

Mire szamithatok?

hetfore kaptam idezest, Le tartoztathatnak ez miatt?


2020. szept. 15. 20:46
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha mázlid van nem.
2020. szept. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
84%
Kényszerítenek, hogy vegyél új billentyűzetet.
2020. szept. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szerintem felfüggesztett lehet max.
2020. szept. 15. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
67%

Ha egy hozzáétrtő válaszát szeretnéd hallani:


NEM tartóztatnak le, ne félj. Nem 100 %, de 99,9 %, hogy nem ,mert akkor nem idézést kapnál, hanem ha le akarnának tartóztatni, akkor az elővezetéssel történik és már megtörtént volna.


Sőt a leírtak alapján börtönbe sem kerűlsz, nem milliárdokról van szó csak pár százezer.

2020. szept. 16. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
43%
Ne felejtsük el, hogy már szedegetik vissza a kiosztogatott félmillákat!
2020. szept. 16. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
73%

1-3 év. Felfüggesztve adják. Megúszhatod büntetés nélkül ha a sértetteteknek okozott sérelmet jóvá teszed, általuk elfogadott módon és mértékben.


A 4-es “hozzáérő” egy rablás vádlottja és sok lopás gyanúsítottja! :)

[link]


Btk.


Csalás

373. § (1) Aki jogtalan haszonszerzés végett mást tévedésbe ejt, vagy tévedésben tart, és ezzel kárt okoz, csalást követ el.

(2) ...

bc) üzletszerűen,

...

(3) A büntetés bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztés, ha

....

b) a kisebb kárt okozó csalást a (2) bekezdés ba)-bc) pontjában meghatározott valamely módon követik el.


A tevékeny megbánás

29. § (1) Nem büntethető, aki az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni, illetve a szellemi tulajdonjog elleni vétség vagy háromévi szabadságvesztésnél nem súlyosabban büntetendő bűntett elkövetését a vádemelésig beismerte, és közvetítői eljárás keretében - vagy azt megelőzően, de a közvetítői eljárás keretében született megállapodásban jóváhagyva - a sértett által elfogadott módon és mértékben a bűncselekménnyel okozott sérelmet jóvátette. E rendelkezés akkor is irányadó, ha a bűnhalmazatban lévő bűncselekmények közül az élet, testi épség és az egészség elleni, az emberi szabadság elleni, az emberi méltóság és egyes alapvető jogok elleni, a közlekedési, a vagyon elleni vagy a szellemi tulajdonjog elleni bűncselekmény a meghatározó.

2020. szept. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
73%
Köszönjük, kedves Dr. Kertész Péter c. r.zls nyomozó.
2020. szept. 17. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
73%

Köszi, kértem hogy írd ki így a teljes nevét, mert arra kb. mindenki havonta egyszer rákeres.

(panelban lakó unatkozó kisnyugdíjas vagyok, aki egykor ügyészségen volt kisember)

2020. szept. 17. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
81%

"kb. mindenki havonta egyszer rákeres."


Hadd keressen. Szabad.

2020. szept. 17. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!