Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Írásban tett feljelentèst...

Írásban tett feljelentèst hogyan tudok visszavonni?

Figyelt kérdés

Névtelenül tettem egy feljelentést,de sejtik hogy én vagyok,és félek.

Vissza tudom vonni?

(Drogkereskedès miatt nyomtam fel a srácot )


2020. szept. 18. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Nyilván radírral. Nem jártál iskolába?
2020. szept. 18. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hivatalból üldözendő már késő .
2020. szept. 18. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És nem is tudok semmit tenni ?
2020. szept. 18. 16:54
 4/12 anonim ***** válasza:
Így van, ahogy a 2-es is írta, ez a bcs. hivatalból üldözendő így ezt a feljelentés már nem tudod visszavonni. A magánindítványos bcs. lehet visszavonni de azt is csak addig amíg az ügyészhez nem kerül a vádemelés joga.
2020. szept. 18. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A magad dolgával kellett volna törődni...
2020. szept. 19. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Visszavonhatod a saját nevedben. Legjobb ha epapir.gov.hu-n írsz levelet a feljelentett személy lakóhelye szerint területileg illetékes rendőrkapitányságnak, ha nem tudod a lakóhelyét, akkor a saját lakóhelyed szerintinek.

Itt látod, hogy ki az illetékes:

[link]


Btk.

Hamis vád

268. § (1) Aki

a) mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével hamisan vádol,

b) más ellen bűncselekményre vonatkozó koholt bizonyítékot hoz a hatóság tudomására,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

(2) A büntetés egy évtől öt évig terjedő szabadságvesztés, ha a hamis vád alapján az érintett ellen büntetőeljárás indul.

(3) A büntetés két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztés, ha

a) a hamis vád alapján a vádlottat elítélik,

b) a hamis vád olyan bűncselekményre vonatkozik, amelynek elkövetőjét a törvény életfogytig tartó szabadságvesztéssel is fenyegeti.

(4) A büntetés öt évtől tíz évig terjedő szabadságvesztés, ha az életfogytig tartó szabadságvesztéssel büntetendő bűncselekményre vonatkozó hamis vád alapján a vádlottat elítélik.

(5) Aki mást hatóság előtt bűncselekmény elkövetésével azért vádol hamisan, mert gondatlanságból nem tud arról, hogy tényállítása valótlan, vagy a bizonyíték hamis, vétség miatt két évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

2020. szept. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Btk.

270. § (1) Ha a hamis vád folytán eljárás indult, ennek az alapügynek a befejezéséig hamis vád miatt büntetőeljárás csak az alapügyben eljáró hatóság feljelentése alapján indítható. Az ilyen feljelentés esetét kivéve a hamis vád büntethetőségének elévülése az alapügy befejezésének napján kezdődik.

(2) Korlátlanul enyhíthető, különös méltánylást érdemlő esetben mellőzhető a hamis vád elkövetőjének büntetése, ha a vád hamisságát az alapügy befejezése előtt az eljáró hatóságnak feltárja.

2020. szept. 20. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Én nem vádoltam hamisan,több ízben kábítószert akart nekem eladni .
2020. szept. 20. 10:19
 9/12 anonim ***** válasza:
Akkor meg ne vond vissza.
2020. szept. 20. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Csak félek.

Lehet blöfföl a srác de azt írta hogy megvan a névtelen feljelentés,az email cím,az IP szám,és tudja,hogy én voltam.

Több embernek akart eladni állandó jelleggel drogot, úgyhogy valami oka csak van,hogy nekem írt.

Bár mondjuk én kérdeztem meg tőle egyszer,hogy nem félsz hogy valaki majd feljelent ?

Talán ezért.

Ezen kattogok egyfolytában.

A névtelen feljelentés sosem derül ki?

Vagy mondjuk nekik is megmutatják az emailt,amit kaptak ?

Rendőr a legjobb haverja apja.

Már azon agyaltam,hogy lehet megmutatta neki az emailt amiben leírtam mindent.

A panasztètel központi email címre írtam.

2020. szept. 20. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!