Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Miért van sok női rendőr a...

Miért van sok női rendőr a vizsgálati osztályon?

Figyelt kérdés

Tegnap voltam tanúkihallgatáson a rendőrségen. Az ügy amibe mentem eddig egy r.hdgy vizsgáló tisztnél volt, aki férfi, de a felettes elvette tőle és átkerűlt egy másik vizsgálóhoz. És amikor mentem, már a másik vizsgálónál volt az ügy, ez pedig egy fiatal hölgy, szintén r.hadnagy vizsgáló. De amikor ott mentem meg jöttem elfele, akkor láttam, hogy a vizsgálati osztályon nagyon sok női rendőr dolgozik. Sztem az osztály 60%-a nő.


A bűnügyi osztályon viszont ott is vannak nők, de ott a férfiak vannak többen, ott én olyan 30 %-ban láttam nőket. De amúgy az elektronikus aláírás mellékletben ami bárki számára elérhető meg lehet nézni és meg lehet számolni hány nő van a vizsgálatin, hány nő a bűnügyin.


Olvastam egyszer egy bulvár lapban is, hogy talán a Gödöllői rendőrségen a vizsgálati osztályon többnyire nők látják el a feladatot, ezt vettem észre itt is, ahol én élek.


Miért vannak többen a vizsgálati osztályon nők, mint férfiak, a bűnügyin pedig a férfiak vannak többen?

Ez miért van?



2020. nov. 21. 13:11
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Mert a nőknek jobb a pszichikai beleérző képességük, könnyebben felveszik a ritmust az elkövető gondolataival, a gyanúsítottak szívesebben megnyílnak nekik.
2020. nov. 21. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

A vizsgálati osztályon nem kell megállapítani, hogy ki a gyanúsított, ott ismerten kerűl oda a gyanusított, amikor már ugye fel lett a bűnügyin derítve, hogy ki a gyanusított vagy eleve ismert embert jelentettek fel.


A bűnügyi osztályon kell ezt a pszichikai módszert alkalmazni, amikkr még ismeretlen elkövető ellen van ügy. Ekkor tanúként idézik be oda is és ugye nincs bizonyíték, de a bűnügyesek próbálják beforgatni a tanút, hogy vallja be, tudjuk, hogy ön volt, már terhelő vallomás van ellene, minden bizonyíték a birtokunkban van, ilyen szövegekkel és van aki el is hiszi, bevallja és itt bukik meg.

2020. nov. 21. 14:32
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A vizsgálók általános munkarendben dolgoznak, a bűnügyesek nem. Ott ha esemény van, akkor menni kell, sokszor olyan helyszínekre is, amik veszélyesek, koszosak, stb. Vannak nők is a bűnügyi osztályon, de a körülményekre tekintettel inkább férfiak dolgoznak ott.
2020. nov. 21. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Értem.


A multkor egy olyan nyomozó aki a bü osztályon dolgozik, 8-16 ig, pénteken csak 13.30-ig, olyan beosztást kapott -ezt ő mondta nekem-, mert telefonon csak másik hét hétfőn értem el, bogy pénteken nem dolgozott, illetve igen, csak nem hivatali időben. Pénteken du.15 órára ment dolgozni.


Miért?

Valószínűleg, akkor az éjszakát is ben tölthette, lehet másnap reggel ment haza vagy lehet éjjfél felé?


Ez érdekelne még.

2020. nov. 21. 15:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!